Skąd się wzięło moje nazwisko? - Henryk Martenka

Podsumowanie ofert

Liczba ofert: 16.
Książkę Skąd się wzięło moje nazwisko? można najtaniej kupić w sklepie internetowym profit24.pl za jedyne 16.34zł.
Średnia cena książki Skąd się wzięło moje nazwisko? wynosi 19.66zł.

Skąd się wzięło moje nazwisko? Martenka Henryk Prószyński
profit24.pl od 16.34PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Martenka Henryk

Skąd się wzięło moje nazwisko? za 16.34 zł

Cena: 16.34
Sklep: profit24.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? za 16.34 zł w księgarni profit24.pl
Wydawca: Prószyński
Kategoria: Literatura faktu/Biografie
ISBN: 9788380692787
Waga: 0.5400 kg
Rok wydania: b/d

Skąd się wzięło moje nazwisko? - dostawa od 3,49 PLN Martenka Henryk Prószyński
mestro.pl od 17.32PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - dostawa od 3,49 PLN - Martenka Henryk

Skąd się wzięło moje nazwisko? - dostawa od 3,49 PLN za 17.32 zł

Cena: 17.32
Sklep: mestro.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? - dostawa od 3,49 PLN za 17.32 zł w księgarni mestro.pl
Wydawca: Prószyński
Kategoria: Literatura faktu/Biografie
ISBN: 9788380692787
Waga: 0.5400 kg
Rok wydania: b/d

Skąd się wzięło moje nazwisko? Martenka Henryk brak danych
madbooks.pl od 17.34PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Martenka Henryk

Skąd się wzięło moje nazwisko? za 17.34 zł

Cena: 17.34
Sklep: madbooks.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? za 17.34 zł w księgarni madbooks.pl
Wydawca: brak danych
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe/Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788380692787
Waga: 0.5400 kg
Rok wydania: 2016

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w opisanych wydarzeniach ma także Basia, rówieśniczka Tomka, która mieszka po sąsiedzku; ich szkolny kolega Olo, a także wakacyjny gość, dziadek Antoni. To właściwie od jego przyjazdu rozpoczyna się nasza historia. Podczas letnich wakacji w rozmowach bohaterów pojawia się temat pochodzenia nazwisk, który z wolna zaczyna pochłaniać uwagę Tomka. Setki przykładów, jak powstawały nazwiska używane przez Polaków, prowadzą do zilustrowania trzech głównych źródeł ich pochodzenia. Książka składa się z kilkudziesięciu epizodów, w których każdy opisuje ciekawostki i mechanizmy tworzenia się nazwisk od nazw miejscowych, rzeczowników pospolitych, wreszcie od imion. Grupy epizodów powiązane są wspólnym tematem, na przykład: ciało, czas, dom, droga, góra, kolor, mama, niebo, nauka, praca, rośliny, tata, środowisko, uczucia, wojna, zwierzęta.
Problematyka nazewnicza budzi ogromne zainteresowanie społeczne, a jednocześnie przeciętny użytkownik języka ma na jej temat bardzo niewiele do powiedzenia. Mało tego w powszechnym obiegu komunikacyjnym, łącznie z tym oficjalnym, medialnym, znajdują się zupełnie fałszywe interpretacje onomastyczne, oparte na etymologii ludowej, dostosowujące taką czy inną formę do współczesnej motywacji słowotwórczej.
Dlatego z satysfakcją i radością witam książkę Skąd się wzięło moje nazwisko?, która w przystępny sposób na tle bardzo interesującej fabuły odkrywa przed czytelnikiem podstawowe typy nazewnicze funkcjonujące w naszym języku. To zarazem atrakcyjnie podany kawał historii Polski, jej tradycji, kultury i obyczajów, bo związek nazw z tymi obszarami jest przecież oczywisty.
Jan Miodek
Henryk Martenka od ponad 12 lat w Tygodniku Angora prowadzi jedyną w polskich mediach rubrykę etymologiczną pt. Poczet nazwisk polskich. Jest autorem dwóch książek na ten temat (Skąd się wzięło twoje nazwisko? oraz Nazwiska od imion). Również o nazwiskach opowiada w audycji radiowej Cztery Pory Roku i wiedzą z tego tematu dzieli się z czytelnikami i słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Skąd się wzięło moje nazwisko? - Henryk Martenka Henryk Martenka Prószyński Media
inbook.pl od 18.12PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Henryk Martenka - Henryk Martenka

Skąd się wzięło moje nazwisko? - Henryk Martenka za 18.12 zł

Cena: 18.12
Sklep: inbook.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? - Henryk Martenka za 18.12 zł w księgarni inbook.pl
Wydawca: Prószyński Media
Kategoria: Książki / Dla dzieci i młodzieży / Opowieści, opowiadania
ISBN: 9788380692787
Waga: 0.5400 kg
Rok wydania: b/d

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w opisanych wydarzeniach ma także Basia, rówieśniczka Tomka, która mieszka po sąsiedzku; ich szkolny kolega Olo, a także wakacyjny gość, dziadek Antoni. To właściwie od jego przyjazdu rozpoczyna się nasza historia. Podczas letnich wakacji w rozmowach bohaterów pojawia się temat pochodzenia nazwisk, który z wolna zaczyna pochłaniać uwagę Tomka. Setki przykładów, jak powstawały nazwiska używane przez Polaków, prowadzą do zilustrowania trzech głównych źródeł ich pochodzenia. Książka składa się z kilkudziesięciu epizodów, w których każdy opisuje ciekawostki i mechanizmy tworzenia się nazwisk od nazw miejscowych, rzeczowników pospolitych, wreszcie od imion. Grupy epizodów powiązane są wspólnym tematem, na przykład: ciało, czas, dom, droga, góra, kolor, mama, niebo, nauka, praca, rośliny, tata, środowisko, uczucia, wojna, zwierzęta. Problematyka nazewnicza budzi ogromne zainteresowanie społeczne, a jednocześnie przeciętny użytkownik języka ma na jej temat bardzo niewiele do powiedzenia. Mało tego - w powszechnym obiegu komunikacyjnym, łącznie z tym oficjalnym, medialnym, znajdują się zupełnie fałszywe interpretacje onomastyczne, oparte na etymologii ludowej, dostosowujące taką czy inną formę do współczesnej motywacji słowotwórczej.  Dlatego z satysfakcją i radością witam książkę "Skąd się wzięło moje nazwisko?", która w przystępny sposób - na tle bardzo interesującej fabuły - odkrywa przed czytelnikiem podstawowe typy nazewnicze funkcjonujące w naszym języku. To zarazem atrakcyjnie podany kawał historii Polski, jej tradycji, kultury i obyczajów, bo związek nazw z tymi obszarami jest przecież oczywisty.  Jan Miodek Henryk Martenka - od ponad 12 lat w "Tygodniku Angora" prowadzi jedyną w polskich mediach rubrykę etymologiczną pt. "Poczet nazwisk polskich". Jest autorem dwóch książek na ten temat ("Skąd się wzięło twoje nazwisko?" oraz "Nazwiska od imion"). Również o nazwiskach opowiada w audycji radiowej "Cztery Pory Roku" i wiedzą z tego tematu dzieli się z czytelnikami i słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Skąd się wzięło moje nazwisko? Henryk Martenka Prószyński
bonito.pl od 18.20PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Henryk Martenka

Skąd się wzięło moje nazwisko? za 18.20 zł

Cena: 18.20
Sklep: bonito.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? za 18.20 zł w księgarni bonito.pl
Wydawca: Prószyński
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788380692787
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2016

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w opisanych wydarzeniach ma także Basia, rówieśniczka Tomka, która mieszka po sąsiedzku; ich szkolny kolega Olo, a także wakacyjny gość, dziadek Antoni. To właściwie od jego przyjazdu rozpoczyna się nasza historia. Podczas letnich wakacji w rozmowach bohaterów pojawia się temat pochodzenia nazwisk, który z wolna zaczyna pochłaniać uwagę Tomka. Setki przykładów, jak powstawały nazwiska używane przez Polaków, prowadzą do zilustrowania trzech głównych źródeł ich pochodzenia. Książka składa się z kilkudziesięciu epizodów, w których każdy opisuje ciekawostki i mechanizmy tworzenia się nazwisk od nazw miejscowych, rzeczowników pospolitych, wreszcie od imion. Grupy epizodów powiązane są wspólnym tematem, na przykład: ciało, czas, dom, droga, góra, kolor, mama, niebo, nauka, praca, rośliny, tata, środowisko, uczucia, wojna, zwierzęta. Problematyka nazewnicza budzi ogromne zainteresowanie społeczne, a jednocześnie przeciętny użytkownik języka ma na jej temat bardzo niewiele do powiedzenia. Mało tego – w powszechnym obiegu komunikacyjnym, łącznie z tym oficjalnym, medialnym, znajdują się zupełnie fałszywe interpretacje onomastyczne, oparte na etymologii ludowej, dostosowujące taką czy inną formę do współczesnej motywacji słowotwórczej. Dlatego z satysfakcją i radością witam książkę "Skąd się wzięło moje nazwisko?",która w przystępny sposób - na tle bardzo interesującej fabuły - odkrywa przed czytelnikiem podstawowe typy nazewnicze funkcjonujące w naszym języku. To zarazem atrakcyjnie podany kawał historii Polski, jej tradycji, kultury i obyczajów, bo związek nazw z tymi obszarami jest przecież oczywisty. Jan Miodek Henryk Martenka – od ponad 12 lat w "Tygodniku Angora" prowadzi jedyną w polskich mediach rubrykę etymologiczną pt. "Poczet nazwisk polskich". Jest autorem dwóch książek na ten temat ("Skąd się wzięło twoje nazwisko?" oraz "Nazwiska od imion"). Również o nazwiskach opowiada w audycji radiowej "Cztery Pory Roku" i wiedzą z tego tematu dzieli się z czytelnikami i słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

SKĄD SIĘ WZIĘŁO MOJE NAZWISKO NIEZWYKŁE HISTORIE BASI I TOMKA HENRYK MARTENKA Prószyński Media
platon24.pl od 18.20PLN
KUP KSIĄŻKĘ
SKĄD SIĘ WZIĘŁO MOJE NAZWISKO NIEZWYKŁE HISTORIE BASI I TOMKA - HENRYK MARTENKA

SKĄD SIĘ WZIĘŁO MOJE NAZWISKO NIEZWYKŁE HISTORIE BASI I TOMKA za 18.20 zł

Cena: 18.20
Sklep: platon24.pl
Kup teraz SKĄD SIĘ WZIĘŁO MOJE NAZWISKO NIEZWYKŁE HISTORIE BASI I TOMKA za 18.20 zł w księgarni platon24.pl
Wydawca: Prószyński Media
Kategoria: Książki/Książki dla dzieci
ISBN: 9788380692787
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2016

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w opisanych wydarzeniach ma także Basia, rówieśniczka Tomka, która mieszka po sąsiedzku; ich szkolny kolega Olo, a także wakacyjny gość, dziadek Antoni. To właściwie od jego przyjazdu rozpoczyna się nasza historia. Podczas letnich wakacji w rozmowach bohaterów pojawia się temat pochodzenia nazwisk, który z wolna zaczyna pochłaniać uwagę Tomka. Setki przykładów, jak powstawały nazwiska używane przez Polaków, prowadzą do zilustrowania trzech głównych źródeł ich pochodzenia. Książka składa się z kilkudziesięciu epizodów, w których każdy opisuje ciekawostki i mechanizmy tworzenia się nazwisk od nazw miejscowych, rzeczowników pospolitych, wreszcie od imion. Grupy epizodów powiązane są wspólnym tematem, na przykład: ciało, czas, dom, droga, góra, kolor, mama, niebo, nauka, praca, rośliny, tata, środowisko, uczucia, wojna, zwierzęta.

Problematyka nazewnicza budzi ogromne zainteresowanie społeczne, a jednocześnie przeciętny użytkownik języka ma na jej temat bardzo niewiele do powiedzenia. Mało tego - w powszechnym obiegu komunikacyjnym, łącznie z tym oficjalnym, medialnym, znajdują się zupełnie fałszywe interpretacje onomastyczne, oparte na etymologii ludowej, dostosowujące taką czy inną formę do współczesnej motywacji słowotwórczej. 

Dlatego z satysfakcją i radością witam książkę "Skąd się wzięło moje nazwisko?", która w przystępny sposób - na tle bardzo interesującej fabuły - odkrywa przed czytelnikiem podstawowe typy nazewnicze funkcjonujące w naszym języku. To zarazem atrakcyjnie podany kawał historii Polski, jej tradycji, kultury i obyczajów, bo związek nazw z tymi obszarami jest przecież oczywisty. 

Jan Miodek

Henryk Martenka - od ponad 12 lat w "Tygodniku Angora" prowadzi jedyną w polskich mediach rubrykę etymologiczną pt. "Poczet nazwisk polskich". Jest autorem dwóch książek na ten temat ("Skąd się wzięło twoje nazwisko?" oraz "Nazwiska od imion"). Również o nazwiskach opowiada w audycji radiowej "Cztery Pory Roku" i wiedzą z tego tematu dzieli się z czytelnikami i słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Skąd się wzięło moje nazwisko? Martenka Henryk Prószyński Media
pantomasz.pl od 19.25PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Martenka Henryk

Skąd się wzięło moje nazwisko? za 19.25 zł

Cena: 19.25
Sklep: pantomasz.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? za 19.25 zł w księgarni pantomasz.pl
Wydawca: Prószyński Media
Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788380692787
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w opisanych wydarzeniach ma także Basia, rówieśniczka Tomka, która mieszka po sąsiedzku; ich szkolny kolega Olo, a także wakacyjny gość, dziadek Antoni. To właściwie od jego przyjazdu rozpoczyna się nasza historia. Podczas letnich wakacji w rozmowach bohaterów pojawia się temat pochodzenia nazwisk, który z wolna zaczyna pochłaniać uwagę Tomka. Setki przykładów, jak powstawały nazwiska używane przez Polaków, prowadzą do zilustrowania trzech głównych źródeł ich pochodzenia. Książka składa się z kilkudziesięciu epizodów, w których każdy opisuje ciekawostki i mechanizmy tworzenia się nazwisk od nazw miejscowych, rzeczowników pospolitych, wreszcie od imion. Grupy epizodów powiązane są wspólnym tematem, na przykład: ciało, czas, dom, droga, góra, kolor, mama, niebo, nauka, praca, rośliny, tata, środowisko, uczucia, wojna, zwierzęta. Problematyka nazewnicza budzi ogromne zainteresowanie społeczne, a jednocześnie przeciętny użytkownik języka ma na jej temat bardzo niewiele do powiedzenia. Mało tego – w powszechnym obiegu komunikacyjnym, łącznie z tym oficjalnym, medialnym, znajdują się zupełnie fałszywe interpretacje onomastyczne, oparte na etymologii ludowej, dostosowujące taką czy inną formę do współczesnej motywacji słowotwórczej. Dlatego z satysfakcją i radością witam książkę „Skąd się wzięło moje nazwisko?”, która w przystępny sposób – na tle bardzo interesującej fabuły – odkrywa przed czytelnikiem podstawowe typy nazewnicze funkcjonujące w naszym języku. To zarazem atrakcyjnie podany kawał historii Polski, jej tradycji, kultury i obyczajów, bo związek nazw z tymi obszarami jest przecież oczywisty. Jan Miodek Henryk Martenka – od ponad 12 lat w „Tygodniku Angora” prowadzi jedyną w polskich mediach rubrykę etymologiczną pt. „Poczet nazwisk polskich”. Jest autorem dwóch książek na ten temat („Skąd się wzięło twoje nazwisko?” oraz „Nazwiska od imion”). Również o nazwiskach opowiada w audycji radiowej „Cztery Pory Roku” i wiedzą z tego tematu dzieli się z czytelnikami i słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Skąd się wzięło moje nazwisko? Martenka Henryk Prószyński Media
dadada.pl od 19.49PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Martenka Henryk

Skąd się wzięło moje nazwisko? za 19.49 zł

Cena: 19.49
Sklep: dadada.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? za 19.49 zł w księgarni dadada.pl
Wydawca: Prószyński Media
Kategoria: Biografie
ISBN: 9788380692787
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w opisanych wydarzeniach ma także Basia, rówieśniczka Tomka, która mieszka po sąsiedzku; ich szkolny kolega Olo, a także wakacyjny gość, dziadek Antoni. To właściwie od jego przyjazdu rozpoczyna się nasza historia. Podczas letnich wakacji w rozmowach bohaterów pojawia się temat pochodzenia nazwisk, który z wolna zaczyna pochłaniać uwagę Tomka. Setki przykładów, jak powstawały nazwiska używane przez Polaków, prowadzą do zilustrowania trzech głównych źródeł ich pochodzenia. Książka składa się z kilkudziesięciu epizodów, w których każdy opisuje ciekawostki i mechanizmy tworzenia się nazwisk od nazw miejscowych, rzeczowników pospolitych, wreszcie od imion. Grupy epizodów powiązane są wspólnym tematem, na przykład: ciało, czas, dom, droga, góra, kolor, mama, niebo, nauka, praca, rośliny, tata, środowisko, uczucia, wojna, zwierzęta. Problematyka nazewnicza budzi ogromne zainteresowanie społeczne, a jednocześnie przeciętny użytkownik języka ma na jej temat bardzo niewiele do powiedzenia. Mało tego – w powszechnym obiegu komunikacyjnym, łącznie z tym oficjalnym, medialnym, znajdują się zupełnie fałszywe interpretacje onomastyczne, oparte na etymologii ludowej, dostosowujące taką czy inną formę do współczesnej motywacji słowotwórczej. Dlatego z satysfakcją i radością witam książkę „Skąd się wzięło moje nazwisko?”, która w przystępny sposób – na tle bardzo interesującej fabuły – odkrywa przed czytelnikiem podstawowe typy nazewnicze funkcjonujące w naszym języku. To zarazem atrakcyjnie podany kawał historii Polski, jej tradycji, kultury i obyczajów, bo związek nazw z tymi obszarami jest przecież oczywisty. Jan Miodek Henryk Martenka – od ponad 12 lat w „Tygodniku Angora” prowadzi jedyną w polskich mediach rubrykę etymologiczną pt. „Poczet nazwisk polskich”. Jest autorem dwóch książek na ten temat („Skąd się wzięło twoje nazwisko?” oraz „Nazwiska od imion”). Również o nazwiskach opowiada w audycji radiowej „Cztery Pory Roku” i wiedzą z tego tematu dzieli się z czytelnikami i słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Skąd się wzięło moje nazwisko? Henryk Martenka Prószyński
aros.pl od 19.60PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Henryk Martenka

Skąd się wzięło moje nazwisko? za 19.60 zł

Cena: 19.60
Sklep: aros.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? za 19.60 zł w księgarni aros.pl
Wydawca: Prószyński
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788380692787
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2016

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w

Skąd się wzięło moje nazwisko? Martenka Henryk Prószyński
nieprzeczytane.pl od 19.70PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Martenka Henryk

Skąd się wzięło moje nazwisko? za 19.70 zł

Cena: 19.70
Sklep: nieprzeczytane.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? za 19.70 zł w księgarni nieprzeczytane.pl
Wydawca: Prószyński
Kategoria: Wydawnictwa informacyjne/Encyklopedie. Leksykony. Słowniki tematyczne
ISBN: 9788380692787
Waga: 0.5400 kg
Rok wydania: b/d

Skąd się wzięło moje nazwisko? Martenka Henryk Prószyński Media
dobre-ksiazki.com.pl od 20.28PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Martenka Henryk

Skąd się wzięło moje nazwisko? za 20.28 zł

Cena: 20.28
Sklep: dobre-ksiazki.com.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? za 20.28 zł w księgarni dobre-ksiazki.com.pl
Wydawca: Prószyński Media
Kategoria: Książki/Beletrystyka/Literatura dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788380692787
Waga: 0.5440 kg
Rok wydania: 2016

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w opisanych wydarzeniach ma także Basia, rówieśniczka Tomka, która mieszka po sąsiedzku; ich szkolny kolega Olo, a także wakacyjny gość, dziadek Antoni. To właściwie od jego przyjazdu rozpoczyna się nasza historia. Podczas letnich wakacji w rozmowach bohaterów pojawia się temat pochodzenia nazwisk, k...

Skąd się wzięło moje nazwisko? Henryk Martenka Henryk Martenka Prószyński i S-ka
gandalf.com.pl od 20.39PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? Henryk Martenka - Henryk Martenka

Skąd się wzięło moje nazwisko? Henryk Martenka za 20.39 zł

Cena: 20.39
Sklep: gandalf.com.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? Henryk Martenka za 20.39 zł w księgarni gandalf.com.pl
Wydawca: Prószyński i S-ka
Kategoria: Książki, dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788380692787
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Darmowa wysyłka.

Skąd się wzięło moje nazwisko? Niezwykłe historie Basi i Tomka Henryk Martenka Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
taniaksiazka.pl od 21.00PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? Niezwykłe historie Basi i Tomka - Henryk Martenka

Skąd się wzięło moje nazwisko? Niezwykłe historie Basi i Tomka za 21.00 zł

Cena: 21.00
Sklep: taniaksiazka.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? Niezwykłe historie Basi i Tomka za 21.00 zł w księgarni taniaksiazka.pl
Wydawca: Wydawnictwo Prószyński i S-Ka
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe / Nauki humanistyczne / Językoznawstwo / Ortografia, stylistyka, semantyka
ISBN: 9788380692787
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2016

Skąd się wzięło moje nazwisko? Henryk Martenka Prószyński Media
ravelo.pl od 22.40PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Henryk Martenka

Skąd się wzięło moje nazwisko? za 22.40 zł

Cena: 22.40
Sklep: ravelo.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? za 22.40 zł w księgarni ravelo.pl
Wydawca: Prószyński Media
Kategoria: Książki / Książki dla dzieci
ISBN: 9788380692787
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w opisanych wydarzeniach ma także Basia, rówieśniczka Tomka, która mieszka po sąsiedzku; ich szkolny kolega Olo, a także wakacyjny gość, dziadek Antoni. To właściwie od jego przyjazdu rozpoczyna się nasza historia. Podczas letnich wakacji w rozmowach bohaterów pojawia się temat pochodzenia nazwisk, który z wolna zaczyna pochłaniać uwagę Tomka. Setki przykładów, jak powstawały nazwiska używane przez Polaków, prowadzą do zilustrowania trzech głównych źródeł ich pochodzenia. Książka składa się z kilkudziesięciu epizodów, w których każdy opisuje ciekawostki i mechanizmy tworzenia się nazwisk od nazw miejscowych, rzeczowników pospolitych, wreszcie od imion. Grupy epizodów powiązane są wspólnym tematem, na przykład: ciało, czas, dom, droga, góra, kolor, mama, niebo, nauka, praca, rośliny, tata, środowisko, uczucia, wojna, zwierzęta. Problematyka nazewnicza budzi ogromne zainteresowanie społeczne, a jednocześnie przeciętny użytkownik języka ma na jej temat bardzo niewiele do powiedzenia. Mało tego – w powszechnym obiegu komunikacyjnym, łącznie z tym oficjalnym, medialnym, znajdują się zupełnie fałszywe interpretacje onomastyczne, oparte na etymologii ludowej, dostosowujące taką czy inną formę do współczesnej motywacji słowotwórczej. Dlatego z satysfakcją i radością witam książkę „Skąd się wzięło moje nazwisko?”, która w przystępny sposób – na tle bardzo interesującej fabuły – odkrywa przed czytelnikiem podstawowe typy nazewnicze funkcjonujące w naszym języku. To zarazem atrakcyjnie podany kawał historii Polski, jej tradycji, kultury i obyczajów, bo związek nazw z tymi obszarami jest przecież oczywisty. Jan Miodek Henryk Martenka – od ponad 12 lat w „Tygodniku Angora” prowadzi jedyną w polskich mediach rubrykę etymologiczną pt. „Poczet nazwisk polskich”. Jest autorem dwóch książek na ten temat („Skąd się wzięło twoje nazwisko?” oraz „Nazwiska od imion”). Również o nazwiskach opowiada w audycji radiowej „Cztery Pory Roku” i wiedzą z tego tematu dzieli się z czytelnikami i słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Skąd się wzięło moje nazwisko? Henryk Martenka Prószyński i S-ka
matras.pl od 23.42PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Henryk Martenka

Skąd się wzięło moje nazwisko? za 23.42 zł

Cena: 23.42
Sklep: matras.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? za 23.42 zł w księgarni matras.pl
Wydawca: Prószyński i S-ka
Kategoria: Książki/Dla dzieci/Książki dla dzieci
ISBN: 9788380692787
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w opisanych wydarzeniach ma także Basia, rówieśniczka Tomka, która mieszka po sąsiedzku; ich szkolny kolega Olo, a także wakacyjny gość, dziadek Antoni. To właściwie od jego przyjazdu rozpoczyna się nasza historia. Podczas letnich wakacji w rozmowach bohaterów pojawia się temat pochodzenia nazwisk, który z wolna zaczyna pochłaniać uwagę Tomka. Setki przykładów, jak powstawały nazwiska używane przez Polaków, prowadzą do zilustrowania trzech głównych źródeł ich pochodzenia. Książka składa się z kilkudziesięciu epizodów, w których każdy opisuje ciekawostki i mechanizmy tworzenia się nazwisk od nazw miejscowych, rzeczowników pospolitych, wreszcie od imion. Grupy epizodów powiązane są wspólnym tematem, na przykład: ciało, czas, dom, droga, góra, kolor, mama, niebo, nauka, praca, rośliny, tata, środowisko, uczucia, wojna, zwierzęta.

Problematyka nazewnicza budzi ogromne zainteresowanie społeczne, a jednocześnie przeciętny użytkownik języka ma na jej temat bardzo niewiele do powiedzenia. Mało tego – w powszechnym obiegu komunikacyjnym, łącznie z tym oficjalnym, medialnym, znajdują się zupełnie fałszywe interpretacje onomastyczne, oparte na etymologii ludowej, dostosowujące taką czy inną formę do współczesnej motywacji słowotwórczej. 

Dlatego z satysfakcją i radością witam książkę „Skąd się wzięło moje nazwisko?”, która w przystępny sposób – na tle bardzo interesującej fabuły – odkrywa przed czytelnikiem podstawowe typy nazewnicze funkcjonujące w naszym języku. To zarazem atrakcyjnie podany kawał historii Polski, jej tradycji, kultury i obyczajów, bo związek nazw z tymi obszarami jest przecież oczywisty. 
Jan Miodek

Henryk Martenka – od ponad 12 lat w „Tygodniku Angora” prowadzi jedyną w polskich mediach rubrykę etymologiczną pt. „Poczet nazwisk polskich”. Jest autorem dwóch książek na ten temat („Skąd się wzięło twoje nazwisko?” oraz „Nazwiska od imion”). Również o nazwiskach opowiada w audycji radiowej „Cztery Pory Roku” i wiedzą z tego tematu dzieli się z czytelnikami i słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Skąd się wzięło moje nazwisko? Martenka Henryk Prószyński Media
selkar.pl od 23.47PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Skąd się wzięło moje nazwisko? - Martenka Henryk

Skąd się wzięło moje nazwisko? za 23.47 zł

Cena: 23.47
Sklep: selkar.pl
Kup teraz Skąd się wzięło moje nazwisko? za 23.47 zł w księgarni selkar.pl
Wydawca: Prószyński Media
Kategoria: Książki/Literatura dla dzieci i młodzieży/Wydawnictwa popularne dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788380692787
Waga: 0.5400 kg
Rok wydania: 2016

Ta historia wydarzyła się pewnego kapryśnego lata w zwyczajnym, cichym miasteczku, leżącym pośród lasów i pól. Jej bohaterami są Tomek i jego rodzina: mama Natalia i tato Bartek. Duży i ważny udział w opisanych wydarzeniach ma także Basia, rówieśniczka Tomka, która mieszka po sąsiedzku; ich szkolny kolega Olo, a także wakacyjny gość, dziadek Antoni. To właściwie od jego przyjazdu rozpoczyna się nasza historia. Podczas letnich wakacji w rozmowach bohaterów pojawia się temat pochodzenia nazwisk, który z wolna zaczyna pochłaniać uwagę Tomka. Setki przykładów, jak powstawały nazwiska używane przez Polaków, prowadzą do zilustrowania trzech głównych źródeł ich pochodzenia. Książka składa się z kilkudziesięciu epizodów, w których każdy opisuje ciekawostki i mechanizmy tworzenia się nazwisk od nazw miejscowych, rzeczowników pospolitych, wreszcie od imion. Grupy epizodów powiązane są wspólnym tematem, na przykład: ciało, czas, dom, droga, góra, kolor, mama, niebo, nauka, praca, rośliny, tata, środowisko, uczucia, wojna, zwierzęta.
Problematyka nazewnicza budzi ogromne zainteresowanie społeczne, a jednocześnie przeciętny użytkownik języka ma na jej temat bardzo niewiele do powiedzenia. Mało tego ? w powszechnym obiegu komunikacyjnym, łącznie z tym oficjalnym, medialnym, znajdują się zupełnie fałszywe interpretacje onomastyczne, oparte na etymologii ludowej, dostosowujące taką czy inną formę do współczesnej motywacji słowotwórczej.
Dlatego z satysfakcją i radością witam książkę ?Skąd się wzięło moje nazwisko??, która w przystępny sposób ? na tle bardzo interesującej fabuły ? odkrywa przed czytelnikiem podstawowe typy nazewnicze funkcjonujące w naszym języku. To zarazem atrakcyjnie podany kawał historii Polski, jej tradycji, kultury i obyczajów, bo związek nazw z tymi obszarami jest przecież oczywisty.
Jan Miodek
Henryk Martenka ? od ponad 12 lat w ?Tygodniku Angora? prowadzi jedyną w polskich mediach rubrykę etymologiczną pt. ?Poczet nazwisk polskich?. Jest autorem dwóch książek na ten temat (?Skąd się wzięło twoje nazwisko?? oraz ?Nazwiska od imion?). Również o nazwiskach opowiada w audycji radiowej ?Cztery Pory Roku? i wiedzą z tego tematu dzieli się z czytelnikami i słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Podobne książki

Olimp Iwona Puchalska|Pod red Maria Cieśla-Korytowska Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
13 ofert od 46.78PLN
Porównaj ceny
Postrzeganie siebie i własnego zachowania w kontekście zaburzeń adaptacyjnych młodzieży Barbara Ostafińska-Molik Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
16 ofert od 36.31PLN
Porównaj ceny
Ekologia informacji Wiesław Babik Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
10 ofert od 31.92PLN
Porównaj ceny
System polityczny Konfederacji Szwajcarskiej Ewa Myślak Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
13 ofert od 36.31PLN
Porównaj ceny
Ewolucja rynku telewizyjnego w Polsce Weronika Świerczyńska-Głownia Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
14 ofert od 35.35PLN
Porównaj ceny
Anglosaska formuła politycznego konstytucjonalizmu Tomasz Wieciech Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
13 ofert od 36.31PLN
Porównaj ceny
Henri Michaux dzieło wyobraźni Wacław Rapak Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
13 ofert od 36.31PLN
Porównaj ceny
Etniczna mobilizacja Romów a Unia Europejska Małgorzata Kołaczek Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
13 ofert od 37.51PLN
Porównaj ceny
Jeśli zostaniesz Tom 1 serii Beautifully Broken Cole Courtney Amber
15 ofert od 9.97PLN
Porównaj ceny
Tajniki uwodzenia Jordan Nicole Amber
11 ofert od 12.97PLN
Porównaj ceny
Catalogue of Ancient Coins in the Ossoliński National Institute Degler Adam Ossolineum
14 ofert od 29.97PLN
Porównaj ceny
Bez dogmatu Sienkiewicz Henryk Ossolineum
12 ofert od 31.47PLN
Porównaj ceny
Wybór pism Rej Mikołaj Ossolineum
9 ofert od 31.47PLN
Porównaj ceny
Kryzys szkoły Juul Jesper Mind
15 ofert od 18.67PLN
Porównaj ceny
Rachunek przepływów pieniężnych. Śnieżek Ewa ODDK – Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
5 ofert od 74.20PLN
Porównaj ceny
Promocja w internecie – narzędzia, zarządzanie, praktyka. Mazurek Grzegorz ODDK – Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
4 ofert od 106.97PLN
Porównaj ceny
Voices New 1 SB MACMILLAN podręcznik wieloletni Catherine McBeth, Katherine Bilsborough, Steve Bi MACMILLAN
12 ofert od 31.73PLN
Porównaj ceny
Voices New 2 SB MACMILLAN podręcznik wieloletni Katherine Bilsborough, Steve Bilsborough MACMILLAN
12 ofert od 32.33PLN
Porównaj ceny
Interface 2 SB MACMILLAN podręcznik wieloletni Emma Heyderman, Fiona Mauchline MACMILLAN
10 ofert od 37.21PLN
Porównaj ceny
Bugs World 1C WB MACMILLAN wieloletnie Carol Read, Ana Soberon, Magdalena Kondro MACMILLAN
9 ofert od 22.63PLN
Porównaj ceny
Trzy po trzy o dziesiątym wieku Jacek Banaszkiewicz Avalon
5 ofert od 29.25PLN
Porównaj ceny
Regulamin kawalerii Władanie bronią (lanca-szabla-karabinek-pistolet) Praca zbiorowa Napoleon V
14 ofert od 31.97PLN
Porównaj ceny
Mroczna połowa King Stephen Albatros
15 ofert od 33.47PLN
Porównaj ceny
Perska zazdrość Shukri Laila Prószyński Media
18 ofert od 28.97PLN
Porównaj ceny
Środki transportu A.28 Część 1 Kacperczyk Radosław Difin
12 ofert od 44.47PLN
Porównaj ceny