Dziennik - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. - Jerzy Pilch

Podsumowanie ofert

Liczba ofert: 6.
Książkę Dziennik - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. można najtaniej kupić w sklepie internetowym ebookpoint.pl za jedyne 22.43zł.
Średnia cena książki Dziennik - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. wynosi 28.16zł.

Dziennik Jerzy Pilch ebookpoint
ebookpoint.pl od 22.43PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Dziennik - Jerzy Pilch

Dziennik za 22.43 zł

Cena: 22.43
Sklep: ebookpoint.pl
Kup teraz Dziennik za 22.43 zł w księgarni ebookpoint.pl
Wydawca: ebookpoint
Kategoria: bez kategorii
ISBN: 9788363387082
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Jeden z najwybitniejszych i najpoczytniejszych współczesnych pisarzy polskich ujawnia wreszcie pełny zapis swojego dziennika, który prowadził przez ostatnie lata (w dużych fragmentach publikował go w Przekroju). Znany z brawurowo poprowadzonych powieści, zachwycający jako autor dramatów i scenariuszy, powszechnie czytany jako felietonista, tym razem pokazuje się nam jako memuarysta w sensie ścisłym. To nie zapiski z błahej codzienności, nie spis chorób i dolegliwości (choć znajdziemy zapis z poczekalni do neurologa), nie zestawienia wyróżnień i odznaczeń. Nie ma tu męczących i wydumanych autoanaliz i nieustającego narzekania na świat i bliźnich, co często można spotkać w ostatnio publikowanych dziennikach znanych pisarzy. Oczywiście są codzienne marszruty Hożą i Kruczą do placu Trzech Krzyży, jest lektura gazet, są zapisy spotkań z czytelnikami czy przyjaciółmi (nawet niepozornym wydarzeniom Pilch umie przydać głębi: Rok po narodzeniu Chrystusa tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąty i drugi, fantastyczny majowy upał nie tyle na rynku, co na Kanoniczej; z Hanulą, Pawłem Huelle i Antkiem Liberą*taszczyliśmy jakieś z heroizmem, bo z pensji w Tygodniku Powszechnym kupione, opakowania paluszków i butelek wina, życie było wieczne). Dziennik Pilcha czyta się jak jego powieści. To narracja, w której znajdziemy Adama Małysza i lekturę Biblii, Avatara i Joycea, matkę i ojca, Kraków i Warszawę, katolików i ewangelików, w końcu, rzecz jasna, piłkę nożną. Znajdziemy tu też szczere sprostowania narastających latami wokół autora nieporozumień: Całymi latami marzyłem o byciu literackim urzędnikiem, a przyrosła mi cyganeryjna gęba lekkoducha, bankietowicza i Bóg wie kogo. Są w Dzienniku takie rozbrajające wyznania jak to: Ja wiem, że prawdziwy kibic stoi przy swoim klubie bez względu na wszystko. Dochodzę jednak do wniosku, że upór stania przy Cracovii jest uporem debila. Za stary jestem na być może szlachetne, ale psychiatryczne wytrwałości. Jak zwykle u Pilcha świeże, zadziorne i odważne spojrzenie na świat, ironia, dystans ale i gorące, bezkompromisowe zaangażowanie, kwestie dnia dzisiejszego i kwestie ostateczne. I jak zwykle u Pilcha zniewalająca przyjemność czytania.

Dziennik Jerzy Pilch Wielka Litera
eplaton.pl od 26.91PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Dziennik - Jerzy Pilch

Dziennik za 26.91 zł

Cena: 26.91
Sklep: eplaton.pl
Kup teraz Dziennik za 26.91 zł w księgarni eplaton.pl
Wydawca: Wielka Litera
Kategoria: E-booki/
ISBN: 9788363387082
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

Dziennik czyta się jak jedną z powieści Pilcha – znajdziemy tu Marcina Lutra i Avatara, Pana Boga i Joyce‘a, Kraków, Warszawę, Wisłę, a nawet piłkę nożną. Znajdziemy tu codzienne marszruty Hożą i Kruczą do Placu Trzech Krzyży, zapisy lektur oraz spotkań z czytelnikami i przyjaciółmi. Pilch proponuje odważne spojrzenie na świat, dystans i zaangażowanie zarazem. To zniewalająca przyjemność czytania.

 

Dziennik - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Jerzy Pilch Wielka Litera
legimi.com od 29.90PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Dziennik - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. - Jerzy Pilch

Dziennik - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. za 29.90 zł

Cena: 29.90
Sklep: legimi.com
Kup teraz Dziennik - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. za 29.90 zł w księgarni legimi.com
Wydawca: Wielka Litera
Kategoria: bez kategorii
ISBN: 9788363387082
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2016

E-book Dziennik - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Jerzy Pilch

Jeden z najwybitniejszych i najpoczytniejszych współczesnych pisarzy polskich ujawnia wreszcie pełny zapis swojego dziennika, który prowadził przez ostatnie lata (w dużych fragmentach publikował go w „Przekroju“).

Znany z brawurowo poprowadzonych powieści, zachwycający jako autor dramatów i scenariuszy, powszechnie czytany jako felietonista, tym razem pokazuje się nam jako memuarysta w sensie ścisłym.

To nie zapiski z błahej codzienności, nie spis chorób i dolegliwości (choć znajdziemy zapis z poczekalni do neurologa), nie zestawienia wyróżnień i odznaczeń. Nie ma tu męczących i wydumanych autoanaliz i nieustającego narzekania na świat i bliźnich, co często można spotkać w ostatnio publikowanych dziennikach znanych pisarzy.

Oczywiście są codzienne marszruty Hożą i Kruczą do placu Trzech Krzyży, jest lektura gazet, są zapisy spotkań z czytelnikami czy przyjaciółmi (nawet niepozornym wydarzeniom Pilch umie przydać głębi: “Rok po narodzeniu Chrystusa tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąty i drugi, fantastyczny majowy upał nie tyle na rynku, co na Kanoniczej; z Hanulą, Pawłem Huelle i Antkiem Liberą*taszczyliśmy jakieś z heroizmem, bo z pensji w „Tygodniku Powszechnym” kupione, opakowania paluszków i butelek wina, życie było wieczne”).

„Dziennik“ Pilcha czyta się jak jego powieści. To narracja, w której znajdziemy Adama Małysza i lekturę Biblii, „Avatara“ i Joyce‘a, matkę i ojca, Kraków i Warszawę, katolików i ewangelików, w końcu, rzecz jasna, piłkę nożną. Znajdziemy tu też szczere sprostowania narastających latami wokół autora nieporozumień: “Całymi latami marzyłem o byciu literackim urzędnikiem, a przyrosła mi cyganeryjna gęba lekkoducha, bankietowicza i Bóg wie kogo”.

Są w “Dzienniku” takie rozbrajające wyznania jak to: “Ja wiem, że prawdziwy kibic stoi przy swoim klubie bez względu na wszystko. Dochodzę jednak do wniosku, że upór stania przy Cracovii jest uporem debila. Za stary jestem na być może szlachetne, ale psychiatryczne wytrwałości”.

Jak zwykle u Pilcha – świeże, zadziorne i odważne spojrzenie na świat, ironia, dystans ale i gorące, bezkompromisowe zaangażowanie, kwestie dnia dzisiejszego i kwestie ostateczne. I jak zwykle u Pilcha – zniewalająca przyjemność czytania.

Dziennik Jerzy Pilch brak danych
virtualo.pl od 29.90PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Dziennik - Jerzy Pilch

Dziennik za 29.90 zł

Cena: 29.90
Sklep: virtualo.pl
Kup teraz Dziennik za 29.90 zł w księgarni virtualo.pl
Wydawca: brak danych
Kategoria: E-booki/E-Beletrystyka
ISBN: 9788363387082
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

Dziennik czyta się jak jedną z powieści Pilcha – znajdziemy tu Marcina Lutra i Avatara, Pana Boga i Joyce‘a, Kraków, Warszawę, Wisłę, a nawet piłkę nożną. Znajdziemy tu codzienne marszruty Hożą i Kruczą do Placu Trzech Krzyży, zapisy lektur oraz spotkań z czytelnikami i przyjaciółmi. Pilch proponuje odważne spojrzenie na świat, dystans i zaangażowanie zarazem. To zniewalająca przyjemność czytania.

 

Dziennik Jerzy Pilch Wielka Litera
koobe.pl od 29.90PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Dziennik - Jerzy Pilch

Dziennik za 29.90 zł

Cena: 29.90
Sklep: koobe.pl
Kup teraz Dziennik za 29.90 zł w księgarni koobe.pl
Wydawca: Wielka Litera
Kategoria: Katalog ebooków / Literatura faktu / Biografie i wspomnienia
ISBN: 9788363387082
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

W Wiśle jak Pan Bóg przykazał: minus czternaście stopni mrozu, plus czternaście centymetrów śniegu. Można powiedzieć: zatrważająca luterska równowaga. W dzisiejszych czasach mało co poza meteorologią Panu Bogu zostało. Ileż ja się nasłuchałem tutejszych opowieści o ulewach cudownie zatrzymanych tuż przed początkiem nabożeństwa na wolnym powietrzu albo o gradobiciu, które czekało, aż ostatni wierny wejdzie do kościoła, albo o śnieżycach, które wszystko, z wyjątkiem naszych ścieżek, zasypały. Dziesiątki przypowieści, osobne ewangelie, bezlik apokryfów. Protestanckich, ma się rozumieć, one Panu specjalnie miłe. Braci katolików On też wysłuchuje, ale mniej uważnie.


Pilch późny, Pilch starzejący się, to pisarz otwarty na negatywną stronę doświadczenia (na cierpienie, przemijanie, fizyczny ból czy dyskomfort związany ze zużywaniem się ciała) oraz metafizyczny horyzont upływu czasu. Co nie jest synonimem starczości, przeciwnie, jego teksty są żywe, przejmujące i emocjonalne. Przesunięciu ulegają natomiast pola zainteresowań pisarza: nie będziemy tu już czytać o kobietach i alkoholu, ale o Lutrze, Avatarze, wielkich zmarłych, lekturach, Polsce, Bogu… Jednak nie oznacza to zmian rewolucyjnych: kibice-intelektualiści, jak zawsze, zostaną zaspokojeni.

Z pewnością pozostaje pisarz narcystycznym samotnikiem, patrzącym z dystansu i komentującym złośliwie rzeczywistość, choć nierzadko kpina miewa u niego miękkie, melancholijne podbrzusze. I zawsze wyrażona jest pięknymi, okrągłymi, wielokrotnie złożonymi zdaniami.   

Każdy znajdzie w tej książce coś, co będzie go dotykać czy ekscytować: czy to futbol, polityka, polemiki, smaczki z krytyki literackiej (w jakim stroju położono do trumny Iwaszkiewicza?) czy intymne wyznania o życiu wewnętrznym pisarza. Wszystkie one jednak pozostają w spektrum niepowtarzalnej, ewangelicko-nostalgicznej ironii pisarstwa Pilcha, która sprawia, że już sama barokowa składnia tworzonych przez niego zdań zachwyca.

Tom zbiera teksty publikowane już w dużych częściach w „Przekroju” w latach 2009 – 2011, od początku był jednak pomyślany jako całość. 

 

Od Wydawcy:Jeden z najwybitniejszych i najpoczytniejszych współczesnych pisarzy polskich ujawnia wreszcie pełny zapis swojego dziennika, który prowadził przez ostatnie lata (w dużych fragmentach publikował go w „Przekroju“).

Znany z brawurowo poprowadzonych powieści, zachwycający jako autor dramatów i scenariuszy, powszechnie czytany jako felietonista, tym razem pokazuje się nam jako memuarysta w sensie ścisłym.

To nie zapiski z błahej codzienności, nie spis chorób i dolegliwości (choć znajdziemy zapis z poczekalni do neurologa), nie zestawienia wyróżnień i odznaczeń. Nie ma tu męczących i wydumanych autoanaliz i nieustającego narzekania na świat i bliźnich, co często można spotkać w ostatnio publikowanych dziennikach znanych pisarzy.

Oczywiście są codzienne marszruty Hożą i Kruczą do placu Trzech Krzyży, jest lektura gazet, są zapisy spotkań z czytelnikami czy przyjaciółmi (nawet niepozornym wydarzeniom Pilch umie przydać głębi: “Rok po narodzeniu Chrystusa tysi*ą*c dziewi*ęć*set dziewi*ęć*dziesi*ą*ty i drugi, fantastyczny majowy upa*ł* nie tyle na rynku, co na Kanoniczej; z Hanul*ą*, Paw*ł*em Huelle i Antkiem Liber*ą* taszczyli*ś*my jakie*ś* z heroizmem, bo z pensji w „Tygodniku Powszechnym” kupione, opakowania paluszków i butelek wina, *ż*ycie by*ł*o wieczne”).

„Dziennik“ Pilcha czyta się jak jego powieści. To narracja, w której znajdziemy Adama Małysza i lekturę Biblii, „Avatara“ i Joyce‘a, matkę i ojca, Kraków i Warszawę, katolików i ewangelików, w końcu, rzecz jasna, piłkę nożną. Znajdziemy tu też szczere sprostowania narastających latami wokół autora nieporozumień: “Ca*ł*ymi latami marzy*ł*em o byciu literackim urz*ę*dnikiem, a przyros*ł*a mi cyganeryjna g*ę*ba lekkoducha, bankietowicza i Bóg wie kogo”.

Są w “Dzienniku” takie rozbrajające wyznania jak to: “Ja wiem, *ż*e prawdziwy kibic stoi przy swoim klubie bez wzgl*ę*du na wszystko. Dochodz*ę* jednak do wniosku, *ż*e upór stania przy Cracovii jest uporem debila. Za stary jestem na być może szlachetne, ale psychiatryczne wytrwałości.”

Jak zwykle u Pilcha – świeże, zadziorne i odważne spojrzenie na świat, ironia, dystans ale i gorące, bezkompromisowe zaangażowanie, kwestie dnia dzisiejszego i kwestie ostateczne. I jak zwykle u Pilcha – zniewalająca przyjemność czytania.

Dziennik Jerzy Pilch brak danych
virtualo.pl od 29.90PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Dziennik - Jerzy Pilch

Dziennik za 29.90 zł

Cena: 29.90
Sklep: virtualo.pl
Kup teraz Dziennik za 29.90 zł w księgarni virtualo.pl
Wydawca: brak danych
Kategoria: E-booki/E-Beletrystyka
ISBN: 9788363387082
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

Dziennik czyta się jak jedną z powieści Pilcha – znajdziemy tu Marcina Lutra i Avatara, Pana Boga i Joyce‘a, Kraków, Warszawę, Wisłę, a nawet piłkę nożną. Znajdziemy tu codzienne marszruty Hożą i Kruczą do Placu Trzech Krzyży, zapisy lektur oraz spotkań z czytelnikami i przyjaciółmi. Pilch proponuje odważne spojrzenie na świat, dystans i zaangażowanie zarazem. To zniewalająca przyjemność czytania.

Podobne książki

Afryka 34/2011 brak Polskie Towarzystwo Afrykanistyczne
13 ofert od 21.00PLN
Porównaj ceny
Dom pod Lutnią Kazimierz Orłoś brak danych
6 ofert od 24.90PLN
Porównaj ceny
Budownictwo ogólne t.1 - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 brak ARKADY
14 ofert od 68.98PLN
Porównaj ceny
Star Wars. Dziedzictwo T.10 Skrajności - dostawa od 3,49 PLN zbiorowe Opracowanie EGMONT
9 ofert od 24.47PLN
Porównaj ceny
Loża Joanna Oparek brak danych
5 ofert od 31.90PLN
Porównaj ceny
Loża Joanna Oparek brak danych
5 ofert od 31.90PLN
Porównaj ceny
Nieprzekupne oko brak brak danych
1 ofert od 90.73PLN
Porównaj ceny
Gejowskie (nie)męskości. Normy płciowe a strategie tożsamościowe gejów Bartek Lis Wydawnictwo Naukowe Katedra
5 ofert od 50.00PLN
Porównaj ceny
Tabele kalorii Muller-Nothmann Sven-David RM
16 ofert od 14.93PLN
Porównaj ceny
Opowieści z Narnii Lew, Czarownica i stara szafa Lewis C.S. MEDIA RODZINA
17 ofert od 14.82PLN
Porównaj ceny
Arcybiskup Józef Bilczewski Małgorzata Dziedzic WAM
12 ofert od 10.43PLN
Porównaj ceny
Quiz gimnazjalny Wełniak Anna, Wełniak Tomasz Księgarnia św. Wojciecha - edukacja
12 ofert od 12.00PLN
Porównaj ceny
Mój Brat Obalił Dyktatora - Jerzy Haszczyński [KSIĄŻKA] Jerzy Haszczyński Czarne
17 ofert od 31.99PLN
Porównaj ceny
Ballada o kapciach - Aleksander Kaczorowski [KSIĄŻKA] Aleksander Kaczorowski Czarne
15 ofert od 32.00PLN
Porównaj ceny
Piętno Ślad renifera Anna Winner Aspra
15 ofert od 29.88PLN
Porównaj ceny
The Roman conquest of Spain 218-178 B.C. Maciejowski Maciej brak danych
11 ofert od 119.69PLN
Porównaj ceny
Adaptacja pracowników do przekształceń w przeds.. Barańska Danuta brak danych
11 ofert od 40.84PLN
Porównaj ceny
Sznaucery Szczerbicka Barbara, Krassowska Irena Egros
11 ofert od 12.97PLN
Porównaj ceny
Linksys sieci oficjalny przewodnik Ivens Kathy, Seltzer Larry LT&P
14 ofert od 48.35PLN
Porównaj ceny
Zrozumieć świat 1b fizyka zeszyt przedmiotowo-ćwiczeniowy Rozenbajgier Maria, Rozenbajgier Ryszard ZAMKOR
8 ofert od 7.89PLN
Porównaj ceny
Switch into English 2 Podręcznik + CD Spencer David Macmillan
13 ofert od 57.97PLN
Porównaj ceny
Gracze Ward Vicky brak danych
1 ofert od 32.54PLN
Porównaj ceny
Skarb pod stopami Andrzej Malczewski E-bookowo
5 ofert od 6.00PLN
Porównaj ceny
Powstanie w Sobiborze Bem Marek Biga-Druk
15 ofert od 24.85PLN
Porównaj ceny
JEDYNY I NIEPOWTARZALNY IVAN Applegate Katherine brak danych
13 ofert od 15.19PLN
Porównaj ceny
Encyklopedia pedagogiczna XXI wieku tom 6 PRACA ZBIOROWA PRACA ZBIOROWA ŻAK Wydawnictwo Akademickie
1 ofert od 53.41PLN
Porównaj ceny