Niewypłacalność spółki z o.o. - Osajda Konrad

Podsumowanie ofert

Liczba ofert: 14.
Książkę Niewypłacalność spółki z o.o. można najtaniej kupić w sklepie internetowym profit24.pl za jedyne 121.98zł.
Średnia cena książki Niewypłacalność spółki z o.o. wynosi 140.96zł.

Niewypłacalność spółki z o.o. Osajda Konrad LexisNexis
profit24.pl od 121.98PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - Osajda Konrad

Niewypłacalność spółki z o.o. za 121.98 zł

Cena: 121.98
Sklep: profit24.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. za 121.98 zł w księgarni profit24.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Poradniki/Wydawnictwa prawnicze
ISBN: 9788327807014
Waga: 1.1400 kg
Rok wydania: b/d

Niewypłacalność spółki z o.o. Osajda Konrad brak danych
madbooks.pl od 127.06PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - Osajda Konrad

Niewypłacalność spółki z o.o. za 127.06 zł

Cena: 127.06
Sklep: madbooks.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. za 127.06 zł w księgarni madbooks.pl
Wydawca: brak danych
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe/Prawo i administracja
ISBN: 9788327807014
Waga: 1.1400 kg
Rok wydania: 2015

Niewypłacalność spółki z o.o. prowadzi do wielu skutków prawnych i praktycznych. Jednym z najważniejszych spośród nich, o czym świadczy kilkaset orzeczeń Sądu Najwyższego wydanych na tym tle, jest odpowiedzialność ponoszona wówczas przez członków zarządu spółki wobec jej wierzycieli. Celem pracy jest gruntowna i wszechstronna analiza tego zagadnienia, ukazująca je zarówno przez pryzmat wielopłaszczyznowej wykładni przepisów, jak i tła prawnoporównawczego, a także praktyki stosowania prawa.Książka identyfikuje podstawy odpowiedzialności i roszczeń, z jakimi mogą wystąpić wierzyciele, przesłanki niezbędne do udowodnienia, czynniki wpływające na wysokość dochodzonych roszczeń, a także krąg osób ponoszących tę odpowiedzialność. Omówiono w niej wszystkie kontrowersje na tym tle, jakie dotychczas ujawniły się w praktyce, oraz orzecznictwo, a także wiele zagadnień budzących wątpliwości, które wkrótce również mogą doprowadzić do sporów sądowych. Ponadto wskazano podstawowe zasady odpowiedzialności ponoszonej przez członków zarządu spółek z o.o. w razie niewypłacalności tych spółek w prawie niemieckim, francuskim, angielskim i amerykańskim, co ma szczególne znaczenie w związku z intensyfikacją międzynarodowego obrotu handlowego i operowania przez spółki w różnych krajach.Niniejsza publikacja to najobszerniejsze i najdokładniejsze oraz jedyne aktualne studium trudnego problemu prawnego odpowiedzialności członków zarządu spółek z o.o. wobec wierzycieli tych spółek na wypadek ich niewypłacalności. Może służyć nieocenioną pomocą wszystkim praktykom – zwłaszcza adwokatom i radcom prawnym – prowadzącym tego rodzaju sprawy, czy to w imieniu wierzycieli spółek z o.o., czy też członków ich zarządu, pozwalając na wzbogacenie stosowanej przez nich argumentacji oraz dokładne zrozumienie zasad działania analizowanej w niej instytucji prawnej. Stanowi również fundamentalne opracowanie teoretyczne kwestii odpowiedzialności członków zarządu spółki z o.o. wobec jej wierzycieli, dzięki czemu może być inspiracją dla badaczy prawa handlowego, jak również ustawodawcy.Dr Konrad Osajda – specjalista z zakresu prawa handlowego oraz cywilnego, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, co pozwoliło mu wykorzystać przy przygotowywaniu opracowania zarówno instrumentarium dogmatyczne (naukowe), jak i pełną znajomość orzecznictwa. Praca to owoc jego wieloletnich badań i rezultat gruntownych przemyśleń co do wyrażanych poglądów i formułowanych argumentów. Autor wielu monografii, artykułów oraz komentarzy.

Niewypłacalność spółki z o.o. - Konrad Osajda Konrad Osajda LexisNexis
inbook.pl od 132.48PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - Konrad Osajda - Konrad Osajda

Niewypłacalność spółki z o.o. - Konrad Osajda za 132.48 zł

Cena: 132.48
Sklep: inbook.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. - Konrad Osajda za 132.48 zł w księgarni inbook.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Książki / Prawo, ekonomia, biznes / Prawo
ISBN: 9788327807014
Waga: 1.1400 kg
Rok wydania: b/d

Niewypłacalność spółki z o.o. prowadzi do wielu skutków prawnych i praktycznych. Jednym z najważniejszych spośród nich, o czym świadczy kilkaset orzeczeń Sądu Najwyższego wydanych na tym tle, jest odpowiedzialność ponoszona wówczas przez członków zarządu spółki wobec jej wierzycieli. Celem pracy jest gruntowna i wszechstronna analiza tego zagadnienia, ukazująca je zarówno przez pryzmat wielopłaszczyznowej wykładni przepisów, jak i tła prawnoporównawczego, a także praktyki stosowania prawa. Książka identyfikuje podstawy odpowiedzialności i roszczeń, z jakimi mogą wystąpić wierzyciele, przesłanki niezbędne do udowodnienia, czynniki wpływające na wysokość dochodzonych roszczeń, a także krąg osób ponoszących tę odpowiedzialność. Omówiono w niej wszystkie kontrowersje na tym tle, jakie dotychczas ujawniły się w praktyce, oraz orzecznictwo, a także wiele zagadnień budzących wątpliwości, które wkrótce również mogą doprowadzić do sporów sądowych. Ponadto wskazano podstawowe zasady odpowiedzialności ponoszonej przez członków zarządu spółek z o.o. w razie niewypłacalności tych spółek w prawie niemieckim, francuskim, angielskim i amerykańskim, co ma szczególne znaczenie w związku z intensyfikacją międzynarodowego obrotu handlowego i operowania przez spółki w różnych krajach. Niniejsza publikacja to najobszerniejsze i najdokładniejsze oraz jedyne aktualne studium trudnego problemu prawnego odpowiedzialności członków zarządu spółek z o.o. wobec wierzycieli tych spółek na wypadek ich niewypłacalności. Może służyć nieocenioną pomocą wszystkim praktykom ? zwłaszcza adwokatom i radcom prawnym ? prowadzącym tego rodzaju sprawy, czy to w imieniu wierzycieli spółek z o.o., czy też członków ich zarządu, pozwalając na wzbogacenie stosowanej przez nich argumentacji oraz dokładne zrozumienie zasad działania analizowanej w niej instytucji prawnej. Stanowi również fundamentalne opracowanie teoretyczne kwestii odpowiedzialności członków zarządu spółki z o.o. wobec jej wierzycieli, dzięki czemu może być inspiracją dla badaczy prawa handlowego, jak również ustawodawcy. Dr Konrad Osajda ? specjalista z zakresu prawa handlowego oraz cywilnego, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, co pozwoliło mu wykorzystać przy przygotowywaniu opracowania zarówno instrumentarium dogmatyczne (naukowe), jak i pełną znajomość orzecznictwa. Praca to owoc jego wieloletnich badań i rezultat gruntownych przemyśleń co do wyrażanych poglądów i formułowanych argumentów. Autor wielu monografii, artykułów oraz komentarzy.

Niewypłacalność spółki z o.o. Konrad Osajda Konrad Osajda LexisNexis
gandalf.com.pl od 134.81PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. Konrad Osajda - Konrad Osajda

Niewypłacalność spółki z o.o. Konrad Osajda za 134.81 zł

Cena: 134.81
Sklep: gandalf.com.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. Konrad Osajda za 134.81 zł w księgarni gandalf.com.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Książki, nauki społeczne
ISBN: 9788327807014
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Darmowa wysyłka.

Niewypłacalność spółki z o.o. Osajda Konrad LexisNexis
dadada.pl od 135.15PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - Osajda Konrad

Niewypłacalność spółki z o.o. za 135.15 zł

Cena: 135.15
Sklep: dadada.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. za 135.15 zł w księgarni dadada.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Finanse
ISBN: 9788327807014
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Niewypłacalność spółki z o.o. prowadzi do wielu skutków prawnych i praktycznych. Jednym z najważniejszych spośród nich, o czym świadczy kilkaset orzeczeń Sądu Najwyższego wydanych na tym tle, jest odpowiedzialność ponoszona wówczas przez członków zarządu spółki wobec jej wierzycieli. Celem pracy jest gruntowna i wszechstronna analiza tego zagadnienia, ukazująca je zarówno przez pryzmat wielopłaszczyznowej wykładni przepisów, jak i tła prawnoporównawczego, a także praktyki stosowania prawa. Książka identyfikuje podstawy odpowiedzialności i roszczeń, z jakimi mogą wystąpić wierzyciele, przesłanki niezbędne do udowodnienia, czynniki wpływające na wysokość dochodzonych roszczeń, a także krąg osób ponoszących tę odpowiedzialność. Omówiono w niej wszystkie kontrowersje na tym tle, jakie dotychczas ujawniły się w praktyce, oraz orzecznictwo, a także wiele zagadnień budzących wątpliwości, które wkrótce również mogą doprowadzić do sporów sądowych. Ponadto wskazano podstawowe zasady odpowiedzialności ponoszonej przez członków zarządu spółek z o.o. w razie niewypłacalności tych spółek w prawie niemieckim, francuskim, angielskim i amerykańskim, co ma szczególne znaczenie w związku z intensyfikacją międzynarodowego obrotu handlowego i operowania przez spółki w różnych krajach. Niniejsza publikacja to najobszerniejsze i najdokładniejsze oraz jedyne aktualne studium trudnego problemu prawnego odpowiedzialności członków zarządu spółek z o.o. wobec wierzycieli tych spółek na wypadek ich niewypłacalności. Może służyć nieocenioną pomocą wszystkim praktykom – zwłaszcza adwokatom i radcom prawnym – prowadzącym tego rodzaju sprawy, czy to w imieniu wierzycieli spółek z o.o., czy też członków ich zarządu, pozwalając na wzbogacenie stosowanej przez nich argumentacji oraz dokładne zrozumienie zasad działania analizowanej w niej instytucji prawnej. Stanowi również fundamentalne opracowanie teoretyczne kwestii odpowiedzialności członków zarządu spółki z o.o. wobec jej wierzycieli, dzięki czemu może być inspiracją dla badaczy prawa handlowego, jak również ustawodawcy. Dr Konrad Osajda – specjalista z zakresu prawa handlowego oraz cywilnego, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, co pozwoliło mu wykorzystać przy przygotowywaniu opracowania zarówno instrumentarium dogmatyczne (naukowe), jak i pełną znajomość orzecznictwa. Praca to owoc jego wieloletnich badań i rezultat gruntownych przemyśleń co do wyrażanych poglądów i formułowanych argumentów. Autor wielu monografii, artykułów oraz komentarzy.

Niewypłacalność spółki z o.o. Osajda Konrad LexisNexis
pantomasz.pl od 135.15PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - Osajda Konrad

Niewypłacalność spółki z o.o. za 135.15 zł

Cena: 135.15
Sklep: pantomasz.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. za 135.15 zł w księgarni pantomasz.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Finanse
ISBN: 9788327807014
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Niewypłacalność spółki z o.o. prowadzi do wielu skutków prawnych i praktycznych. Jednym z najważniejszych spośród nich, o czym świadczy kilkaset orzeczeń Sądu Najwyższego wydanych na tym tle, jest odpowiedzialność ponoszona wówczas przez członków zarządu spółki wobec jej wierzycieli. Celem pracy jest gruntowna i wszechstronna analiza tego zagadnienia, ukazująca je zarówno przez pryzmat wielopłaszczyznowej wykładni przepisów, jak i tła prawnoporównawczego, a także praktyki stosowania prawa. Książka identyfikuje podstawy odpowiedzialności i roszczeń, z jakimi mogą wystąpić wierzyciele, przesłanki niezbędne do udowodnienia, czynniki wpływające na wysokość dochodzonych roszczeń, a także krąg osób ponoszących tę odpowiedzialność. Omówiono w niej wszystkie kontrowersje na tym tle, jakie dotychczas ujawniły się w praktyce, oraz orzecznictwo, a także wiele zagadnień budzących wątpliwości, które wkrótce również mogą doprowadzić do sporów sądowych. Ponadto wskazano podstawowe zasady odpowiedzialności ponoszonej przez członków zarządu spółek z o.o. w razie niewypłacalności tych spółek w prawie niemieckim, francuskim, angielskim i amerykańskim, co ma szczególne znaczenie w związku z intensyfikacją międzynarodowego obrotu handlowego i operowania przez spółki w różnych krajach. Niniejsza publikacja to najobszerniejsze i najdokładniejsze oraz jedyne aktualne studium trudnego problemu prawnego odpowiedzialności członków zarządu spółek z o.o. wobec wierzycieli tych spółek na wypadek ich niewypłacalności. Może służyć nieocenioną pomocą wszystkim praktykom – zwłaszcza adwokatom i radcom prawnym – prowadzącym tego rodzaju sprawy, czy to w imieniu wierzycieli spółek z o.o., czy też członków ich zarządu, pozwalając na wzbogacenie stosowanej przez nich argumentacji oraz dokładne zrozumienie zasad działania analizowanej w niej instytucji prawnej. Stanowi również fundamentalne opracowanie teoretyczne kwestii odpowiedzialności członków zarządu spółki z o.o. wobec jej wierzycieli, dzięki czemu może być inspiracją dla badaczy prawa handlowego, jak również ustawodawcy. Dr Konrad Osajda – specjalista z zakresu prawa handlowego oraz cywilnego, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, co pozwoliło mu wykorzystać przy przygotowywaniu opracowania zarówno instrumentarium dogmatyczne (naukowe), jak i pełną znajomość orzecznictwa. Praca to owoc jego wieloletnich badań i rezultat gruntownych przemyśleń co do wyrażanych poglądów i formułowanych argumentów. Autor wielu monografii, artykułów oraz komentarzy.

Niewypłacalność spółki z o.o. - dostawa od 3,49 PLN Osajda Konrad LexisNexis
mestro.pl od 135.40PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - dostawa od 3,49 PLN - Osajda Konrad

Niewypłacalność spółki z o.o. - dostawa od 3,49 PLN za 135.40 zł

Cena: 135.40
Sklep: mestro.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. - dostawa od 3,49 PLN za 135.40 zł w księgarni mestro.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Poradniki/Wydawnictwa prawnicze
ISBN: 9788327807014
Waga: 1.1400 kg
Rok wydania: b/d

Niewypłacalność spółki z o.o. - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 Osajda Konrad LexisNexis
nieprzeczytane.pl od 138.47PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 - Osajda Konrad

Niewypłacalność spółki z o.o. - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 za 138.47 zł

Cena: 138.47
Sklep: nieprzeczytane.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 za 138.47 zł w księgarni nieprzeczytane.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Książki zagraniczne/Nauki społeczne
ISBN: 9788327807014
Waga: 1.1400 kg
Rok wydania: b/d

Niewypłacalność spółki z o.o. Konrad Osajda LexisNexis
ravelo.pl od 143.10PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - Konrad Osajda

Niewypłacalność spółki z o.o. za 143.10 zł

Cena: 143.10
Sklep: ravelo.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. za 143.10 zł w księgarni ravelo.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Książki / Ekonomia i biznes
ISBN: 9788327807014
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Niewypłacalność spółki z o.o. prowadzi do wielu skutków prawnych i praktycznych. Jednym z najważniejszych spośród nich, o czym świadczy kilkaset orzeczeń Sądu Najwyższego wydanych na tym tle, jest odpowiedzialność ponoszona wówczas przez członków zarządu spółki wobec jej wierzycieli. Celem pracy jest gruntowna i wszechstronna analiza tego zagadnienia, ukazująca je zarówno przez pryzmat wielopłaszczyznowej wykładni przepisów, jak i tła prawnoporównawczego, a także praktyki stosowania prawa. Książka identyfikuje podstawy odpowiedzialności i roszczeń, z jakimi mogą wystąpić wierzyciele, przesłanki niezbędne do udowodnienia, czynniki wpływające na wysokość dochodzonych roszczeń, a także krąg osób ponoszących tę odpowiedzialność. Omówiono w niej wszystkie kontrowersje na tym tle, jakie dotychczas ujawniły się w praktyce, oraz orzecznictwo, a także wiele zagadnień budzących wątpliwości, które wkrótce również mogą doprowadzić do sporów sądowych. Ponadto wskazano podstawowe zasady odpowiedzialności ponoszonej przez członków zarządu spółek z o.o. w razie niewypłacalności tych spółek w prawie niemieckim, francuskim, angielskim i amerykańskim, co ma szczególne znaczenie w związku z intensyfikacją międzynarodowego obrotu handlowego i operowania przez spółki w różnych krajach. Niniejsza publikacja to najobszerniejsze i najdokładniejsze oraz jedyne aktualne studium trudnego problemu prawnego odpowiedzialności członków zarządu spółek z o.o. wobec wierzycieli tych spółek na wypadek ich niewypłacalności. Może służyć nieocenioną pomocą wszystkim praktykom – zwłaszcza adwokatom i radcom prawnym – prowadzącym tego rodzaju sprawy, czy to w imieniu wierzycieli spółek z o.o., czy też członków ich zarządu, pozwalając na wzbogacenie stosowanej przez nich argumentacji oraz dokładne zrozumienie zasad działania analizowanej w niej instytucji prawnej. Stanowi również fundamentalne opracowanie teoretyczne kwestii odpowiedzialności członków zarządu spółki z o.o. wobec jej wierzycieli, dzięki czemu może być inspiracją dla badaczy prawa handlowego, jak również ustawodawcy. Dr Konrad Osajda – specjalista z zakresu prawa handlowego oraz cywilnego, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, co pozwoliło mu wykorzystać przy przygotowywaniu opracowania zarówno instrumentarium dogmatyczne (naukowe), jak i pełną znajomość orzecznictwa. Praca to owoc jego wieloletnich badań i rezultat gruntownych przemyśleń co do wyrażanych poglądów i formułowanych argumentów. Autor wielu monografii, artykułów oraz komentarzy.

Niewypłacalność spółki z o.o. Osajda Konrad LexisNexis
bonito.pl od 143.10PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - Osajda Konrad

Niewypłacalność spółki z o.o. za 143.10 zł

Cena: 143.10
Sklep: bonito.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. za 143.10 zł w księgarni bonito.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Pozostałe
ISBN: 9788327807014
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2014

Niewypłacalność spółki z o.o. prowadzi do wielu skutków prawnych i praktycznych. Jednym z najważniejszych spośród nich, o czym świadczy kilkaset orzeczeń Sądu Najwyższego wydanych na tym tle, jest odpowiedzialność ponoszona wówczas przez członków zarządu spółki wobec jej wierzycieli. Celem pracy jest gruntowna i wszechstronna analiza tego zagadnienia, ukazująca je zarówno przez pryzmat wielopłaszczyznowej wykładni przepisów, jak i tła prawnoporównawczego, a także praktyki stosowania prawa. Książka identyfikuje podstawy odpowiedzialności i roszczeń, z jakimi mogą wystąpić wierzyciele, przesłanki niezbędne do udowodnienia, czynniki wpływające na wysokość dochodzonych roszczeń, a także krąg osób ponoszących tę odpowiedzialność. Omówiono w niej wszystkie kontrowersje na tym tle, jakie dotychczas ujawniły się w praktyce, oraz orzecznictwo, a także wiele zagadnień budzących wątpliwości, które wkrótce również mogą doprowadzić do sporów sądowych. Ponadto wskazano podstawowe zasady odpowiedzialności ponoszonej przez członków zarządu spółek z o.o. w razie niewypłacalności tych spółek w prawie niemieckim, francuskim, angielskim i amerykańskim, co ma szczególne znaczenie w związku z intensyfikacją międzynarodowego obrotu handlowego i operowania przez spółki w różnych krajach. Niniejsza publikacja to najobszerniejsze i najdokładniejsze oraz jedyne aktualne studium trudnego problemu prawnego odpowiedzialności członków zarządu spółek z o.o. wobec wierzycieli tych spółek na wypadek ich niewypłacalności. Może służyć nieocenioną pomocą wszystkim praktykom – zwłaszcza adwokatom i radcom prawnym – prowadzącym tego rodzaju sprawy, czy to w imieniu wierzycieli spółek z o.o., czy też członków ich zarządu, pozwalając na wzbogacenie stosowanej przez nich argumentacji oraz dokładne zrozumienie zasad działania analizowanej w niej instytucji prawnej. Stanowi również fundamentalne opracowanie teoretyczne kwestii odpowiedzialności członków zarządu spółki z o.o. wobec jej wierzycieli, dzięki czemu może być inspiracją dla badaczy prawa handlowego, jak również ustawodawcy. Dr Konrad Osajda – specjalista z zakresu prawa handlowego oraz cywilnego, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, co pozwoliło mu wykorzystać przy przygotowywaniu opracowania zarówno instrumentarium dogmatyczne (naukowe), jak i pełną znajomość orzecznictwa. Praca to owoc jego wieloletnich badań i rezultat gruntownych przemyśleń co do wyrażanych poglądów i formułowanych argumentów. Autor wielu monografii, artykułów oraz komentarzy.

Niewypłacalność spółki z o.o. Konrad Osajda LexisNexis
taniaksiazka.pl od 144.69PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - Konrad Osajda

Niewypłacalność spółki z o.o. za 144.69 zł

Cena: 144.69
Sklep: taniaksiazka.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. za 144.69 zł w księgarni taniaksiazka.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe / Prawo / Prawo gospodarcze i handlowe
ISBN: 9788327807014
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2014

Niewypłacalność spółki z o.o. Osajda Konrad LexisNexis
aros.pl od 151.05PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - Osajda Konrad

Niewypłacalność spółki z o.o. za 151.05 zł

Cena: 151.05
Sklep: aros.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. za 151.05 zł w księgarni aros.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Pozostałe
ISBN: 9788327807014
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2014

Niewypłacalność spółki z o.o. prowadzi do wielu skutków prawnych i praktycznych. Jednym z najważniejszych spośród nich, o czym świadczy kilkaset orzeczeń Sądu Najwyższego wydanych na tym tle, jest odp

Niewypłacalność spółki z o.o. Osajda Konrad LexisNexis
dobre-ksiazki.com.pl od 162.03PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - Osajda Konrad

Niewypłacalność spółki z o.o. za 162.03 zł

Cena: 162.03
Sklep: dobre-ksiazki.com.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. za 162.03 zł w księgarni dobre-ksiazki.com.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Książki
ISBN: 9788327807014
Waga: 1.1350 kg
Rok wydania: 2015

Niewypłacalność spółki z o.o. prowadzi do wielu skutków prawnych i praktycznych. Jednym z najważniejszych spośród nich, o czym świadczy kilkaset orzeczeń Sądu Najwyższego wydanych na tym tle, jest odpowiedzialność ponoszona wówczas przez członków zarządu spółki wobec jej wierzycieli. Celem pracy jest gruntowna i wszechstronna analiza tego zagadnienia, ukazująca je zarówno przez pryzmat wielopłaszczyznowej wykładni przepisów, jak i tła prawnoporównawczego, a także praktyki stosowania prawa. Ksią...

Niewypłacalność spółki z o.o. Osajda Konrad LexisNexis
selkar.pl od 168.97PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Niewypłacalność spółki z o.o. - Osajda Konrad

Niewypłacalność spółki z o.o. za 168.97 zł

Cena: 168.97
Sklep: selkar.pl
Kup teraz Niewypłacalność spółki z o.o. za 168.97 zł w księgarni selkar.pl
Wydawca: LexisNexis
Kategoria: Książki/Prawo i administracja/Wydawnictwa prawnicze/Komentarze i opracowania prawne
ISBN: 9788327807014
Waga: 1.1400 kg
Rok wydania: 2015

Niewypłacalność spółki z o.o. prowadzi do wielu skutków prawnych i praktycznych. Jednym z najważniejszych spośród nich, o czym świadczy kilkaset orzeczeń Sądu Najwyższego wydanych na tym tle, jest odpowiedzialność ponoszona wówczas przez członków zarządu spółki wobec jej wierzycieli. Celem pracy jest gruntowna i wszechstronna analiza tego zagadnienia, ukazująca je zarówno przez pryzmat wielopłaszczyznowej wykładni przepisów, jak i tła prawnoporównawczego, a także praktyki stosowania prawa.

Książka identyfikuje podstawy odpowiedzialności i roszczeń, z jakimi mogą wystąpić wierzyciele, przesłanki niezbędne do udowodnienia, czynniki wpływające na wysokość dochodzonych roszczeń, a także krąg osób ponoszących tę odpowiedzialność. Omówiono w niej wszystkie kontrowersje na tym tle, jakie dotychczas ujawniły się w praktyce, oraz orzecznictwo, a także wiele zagadnień budzących wątpliwości, które wkrótce również mogą doprowadzić do sporów sądowych. Ponadto wskazano podstawowe zasady odpowiedzialności ponoszonej przez członków zarządu spółek z o.o. w razie niewypłacalności tych spółek w prawie niemieckim, francuskim, angielskim i amerykańskim, co ma szczególne znaczenie w związku z intensyfikacją międzynarodowego obrotu handlowego i operowania przez spółki w różnych krajach.

Niniejsza publikacja to najobszerniejsze i najdokładniejsze oraz jedyne aktualne studium trudnego problemu prawnego odpowiedzialności członków zarządu spółek z o.o. wobec wierzycieli tych spółek na wypadek ich niewypłacalności. Może służyć nieocenioną pomocą wszystkim praktykom ? zwłaszcza adwokatom i radcom prawnym ? prowadzącym tego rodzaju sprawy, czy to w imieniu wierzycieli spółek z o.o., czy też członków ich zarządu, pozwalając na wzbogacenie stosowanej przez nich argumentacji oraz dokładne zrozumienie zasad działania analizowanej w niej instytucji prawnej. Stanowi również fundamentalne opracowanie teoretyczne kwestii odpowiedzialności członków zarządu spółki z o.o. wobec jej wierzycieli, dzięki czemu może być inspiracją dla badaczy prawa handlowego, jak również ustawodawcy.

Dr Konrad Osajda ? specjalista z zakresu prawa handlowego oraz cywilnego, pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego, co pozwoliło mu wykorzystać przy przygotowywaniu opracowania zarówno instrumentarium dogmatyczne (naukowe), jak i pełną znajomość orzecznictwa. Praca to owoc jego wieloletnich badań i rezultat gruntownych przemyśleń co do wyrażanych poglądów i formułowanych argumentów. Autor wielu monografii, artykułów oraz komentarzy.

Podobne książki

B jak Bauhaus Sudjic Deyan Karakter
14 ofert od 44.47PLN
Porównaj ceny
Wino jest dobre dla serca Sinkiewicz Władysław Via Medica
16 ofert od 61.57PLN
Porównaj ceny
Konflikty międzynarodowe i wewnętrzne w krajach europejskich po II Wojnie Światowej (1945-2007) - Marian Jędrzejko Marian Jędrzejko Aspra
13 ofert od 38.67PLN
Porównaj ceny
Wyzwania międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju - Katarzyna Czaplicka Katarzyna Czaplicka Aspra
15 ofert od 37.83PLN
Porównaj ceny
Warunkowe zwolnienie i jego korelaty socjopedagogiczne - Krzysztof Linowski Krzysztof Linowski Aspra
15 ofert od 41.16PLN
Porównaj ceny
Zadania organów administracji rządowej i samorządowej w zakresie ochrony przyrody, gospodarki leśnej, łowieckiej oraz ochrony środowiska brak Aspra
14 ofert od 28.71PLN
Porównaj ceny
Partia Europejskich Socjalistów 1957-2009 - Anna Skrzypek Anna Skrzypek Aspra
14 ofert od 41.16PLN
Porównaj ceny
Mechanizmy funkcjonowania administracji europejskiej brak Aspra
15 ofert od 24.54PLN
Porównaj ceny
Zabójca Pilipiuk Andrzej, Łaski Andrzej Fabryka Słów
17 ofert od 22.47PLN
Porównaj ceny
Przenosiny Geisert Arthur Zakamarki
18 ofert od 20.55PLN
Porównaj ceny
Baśnie Andersena Andersen Hans Christian Siedmioróg
13 ofert od 12.47PLN
Porównaj ceny
Wycinanki Szopka betlejemska brak Siedmioróg
15 ofert od 10.97PLN
Porównaj ceny
Świętosława królowa wikingów Stopa Agata Poligraf
19 ofert od 29.76PLN
Porównaj ceny
Dar Patterson James, Rust Ned Albatros
5 ofert od 28.97PLN
Porównaj ceny
Tęsknię za tobą Coben Harlan Albatros
11 ofert od 43.97PLN
Porównaj ceny
Pięć dni w październiku Sierra i Fabra Jordi Albatros
8 ofert od 37.47PLN
Porównaj ceny
Mroczna Wieża 6 Początek podróży King Stephen, Furth Robin, David Peter Albatros
16 ofert od 56.47PLN
Porównaj ceny
W służbie klanu Zamboch Miroslav Fabryka Słów
16 ofert od 40.47PLN
Porównaj ceny
Czerwona mgła Kołodziejczak Tomasz Fabryka Słów
17 ofert od 42.47PLN
Porównaj ceny
Kultura ziemi kłodzkiej brak Atut
8 ofert od 41.05PLN
Porównaj ceny
Francuski romans Fforde Katie Sonia Draga
13 ofert od 9.97PLN
Porównaj ceny
Bracia z Vestland Guillou Jan Sonia Draga
15 ofert od 31.47PLN
Porównaj ceny
Białorusini i Litwini w Polsce Polacy na Białorusi i Litwie - Cezary Żołędowski Cezary Żołędowski Aspra
9 ofert od 37.83PLN
Porównaj ceny
Administracja publiczna w procesie dostosowywania państwa do Unii Europejskiej - Praca zbiorowa Praca zbiorowa Aspra
15 ofert od 27.86PLN
Porównaj ceny
Leksykon wrocławskich krasnali Malczewska Agnieszka eMKA
14 ofert od 20.59PLN
Porównaj ceny