Wybór pism estetycznych - Sobeski Michał

Podsumowanie ofert

Liczba ofert: 12.
Książkę Wybór pism estetycznych można najtaniej kupić w sklepie internetowym ravelo.pl za jedyne 22.36zł.
Średnia cena książki Wybór pism estetycznych wynosi 27.26zł.

Wybór pism estetycznych. Outlet Michał Sobeski Universitas
ravelo.pl od 22.36PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych. Outlet - Michał Sobeski

Wybór pism estetycznych. Outlet za 22.36 zł

Cena: 22.36
Sklep: ravelo.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych. Outlet za 22.36 zł w księgarni ravelo.pl
Wydawca: Universitas
Kategoria: Książki / Wydawnictwa naukowe i specjalistyczne
ISBN: 9788324213085
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Michał Sobeski urodził się 3 września 1877 w Pleszewie Wielkopolskim. Pochodził z rodziny ziemiańskiej. Studia z zakresu nauk filozoficznych, a także prawnych, psychologicznych i przyrodniczych odbywał w rożnych uczelniach europejskich (Monachium, Lipsk, Getynga, Berlin), ale kończył je w 1902 we Wrocławiu. Następnie już po roku, 3 sierpnia 1903, również we Wrocławiu, uzyskał doktorat na podstawie rozprawy z psychologii eksperymentalnej Uber Tauschungen des Tastsinnes (O złudzeniach zmysłu dotyku), przygotowanej pod kierunkiem znakomitego pioniera tej dyscypliny, wykładającego w tym czasie we wrocławskiej uczelni Hermanna Ebbinghausa. W następnych latach kontynuował studia, już wyraźnie skoncentrowane na problematyce filozoficznej i estetycznej, w Genewie, Florencji, Rzymie i Paryżu, by zakończyć ten etap intelektualnej biografii habilitacją, uzyskaną na podstawie pracy Uzasadnienie metody obiektywnej w estetyce, w 1910 w Krakowie. Wyłożone w tej rozprawie stanowisko estetyczne Sobeski następnie rozwinął i w znacznie wzbogaconej wersji przedstawił w obszernym dziele Filozofia sztuki I. Dzieje estetyki. Zagadnienie metody. Twórczość artysty, ukończonym w 1914, a opublikowanym w Warszawie w 1917. (…) W 1915 Michał Sobeski uczestniczył w pracach Towarzystwa Wykładów Naukowych w Poznaniu; wykładał tam filozofię sztuki. W 1918 z jego inicjatywy Towarzystwo przekształciło się w dwuletnie kursy naukowe – był to zalążek szkoły wyższej. (…) Uniwersytet rozpoczął działalność w 1919. Sobeski, uzyskawszy tytuł profesora zwyczajnego, objął stanowisko dziekana wydziału filozoficznego. W poznańskiej uczelni pracował nieprzerwanie do 1939. (…) Sobeski był poliglotą, opanował łacinę i grekę, znał rosyjski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański. Już wcześniej, u progu stulecia, przewędrował Austrię, Niemcy, Francję, Włochy. Teraz powtórzył podróże do tychże krajów, ale dotarł też w inne rejony Europy, do Hiszpanii, Grecji, Węgier, a także do Holandii, Danii, Szwecji i Norwegii. A ponadto zwiedził kraje pozaeuropejskie, Maroko, Palestynę, Egipt, Algier. (…) Ale podróże, zwłaszcza te egzotyczne, powodowały coś więcej: kierowały uwagę Sobeskiego na pozaeuropejskie kultury artystyczne, na artystyczną twórczość Afryki, Ameryki Południowej, Oceanii, Chin, Japonii. Zajęły go one tak żywo, że w ostatnich latach przed II wojną zgromadził, uporządkował i opatrzył wstępem obszerny tom, który, zatytułowany Sztuka egzotyczna, w 1939 trafił do wydawnictwa. Wojna uniemożliwiła druk, skład rozsypano. Ocalał jedyny egzemplarz maszynopisu – na jego podstawie opublikowano tom w 1971. Wojna miała zresztą dla Michała Sobeskiego konsekwencje poważniejsze – tragiczne. W listopadzie 1939 internowano go wraz z żoną w obozie w Głównej pod Poznaniem, gdzie Niemcy przetrzymywali intelektualistów i twórców. Po miesiącu Sobeski, astmatyk, wieziony przez kilka dni w zaplombowanym bydlęcym wagonie, 14 grudnia 1939 zmarł w chwilowym miejscu postoju – Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybór pism estetycznych - dostawa od 3,49 PLN Sobeski Michał Universitas
mestro.pl od 23.38PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych - dostawa od 3,49 PLN - Sobeski Michał

Wybór pism estetycznych - dostawa od 3,49 PLN za 23.38 zł

Cena: 23.38
Sklep: mestro.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych - dostawa od 3,49 PLN za 23.38 zł w księgarni mestro.pl
Wydawca: Universitas
Kategoria: Nauki humanistyczne i społeczne/Filozofia
ISBN: 9788324213085
Waga: 0.4600 kg
Rok wydania: b/d

Wybór pism estetycznych - Michał Sobeski Michał Sobeski Universitas
inbook.pl od 24.47PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych - Michał Sobeski - Michał Sobeski

Wybór pism estetycznych - Michał Sobeski za 24.47 zł

Cena: 24.47
Sklep: inbook.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych - Michał Sobeski za 24.47 zł w księgarni inbook.pl
Wydawca: Universitas
Kategoria: Książki / Komiks, kultura i sztuka / Sztuka
ISBN: 9788324213085
Waga: 0.4600 kg
Rok wydania: b/d

Michał Sobeski urodził się 3 września 1877 w Pleszewie Wielkopolskim. Pochodził z rodziny ziemiańskiej. Studia z zakresu nauk filozoficznych, a także prawnych, psychologicznych i przyrodniczych odbywał w rożnych uczelniach europejskich (Monachium, Lipsk, Getynga, Berlin), ale kończył je w 1902 we Wrocławiu. Następnie już po roku, 3 sierpnia 1903, również we Wrocławiu, uzyskał doktorat na podstawie rozprawy z psychologii eksperymentalnej Uber Tauschungen des Tastsinnes (O złudzeniach zmysłu dotyku), przygotowanej pod kierunkiem znakomitego pioniera tej dyscypliny, wykładającego w tym czasie we wrocławskiej uczelni Hermanna Ebbinghausa. W następnych latach kontynuował studia, już wyraźnie skoncentrowane na problematyce filozoficznej i estetycznej, w Genewie, Florencji, Rzymie i Paryżu, by zakończyć ten etap intelektualnej biografii habilitacją, uzyskaną na podstawie pracy Uzasadnienie metody obiektywnej w estetyce, w 1910 w Krakowie. Wyłożone w tej rozprawie stanowisko estetyczne Sobeski następnie rozwinął i w znacznie wzbogaconej wersji przedstawił w obszernym dziele Filozofia sztuki I. Dzieje estetyki. Zagadnienie metody. Twórczość artysty, ukończonym w 1914, a opublikowanym w Warszawie w 1917. (") W 1915 Michał Sobeski uczestniczył w pracach Towarzystwa Wykładów Naukowych w Poznaniu; wykładał tam filozofię sztuki. W 1918 z jego inicjatywy Towarzystwo przekształciło się w dwuletnie kursy naukowe " był to zalążek szkoły wyższej. (") Uniwersytet rozpoczął działalność w 1919. Sobeski, uzyskawszy tytuł profesora zwyczajnego, objął stanowisko dziekana wydziału filozoficznego. W poznańskiej uczelni pracował nieprzerwanie do 1939. (") Sobeski był poliglotą, opanował łacinę i grekę, znał rosyjski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański. Już wcześniej, u progu stulecia, przewędrował Austrię, Niemcy, Francję, Włochy. Teraz powtórzył podróże do tychże krajów, ale dotarł też w inne rejony Europy, do Hiszpanii, Grecji, Węgier, a także do Holandii, Danii, Szwecji i Norwegii. A ponadto zwiedził kraje pozaeuropejskie, Maroko, Palestynę, Egipt, Algier. (") Ale podróże, zwłaszcza te egzotyczne, powodowały coś więcej: kierowały uwagę Sobeskiego na pozaeuropejskie kultury artystyczne, na artystyczną twórczość Afryki, Ameryki Południowej, Oceanii, Chin, Japonii. Zajęły go one tak żywo, że w ostatnich latach przed II wojną zgromadził, uporządkował i opatrzył wstępem obszerny tom, który, zatytułowany Sztuka egzotyczna, w 1939 trafił do wydawnictwa. Wojna uniemożliwiła druk, skład rozsypano. Ocalał jedyny egzemplarz maszynopisu " na jego podstawie opublikowano tom w 1971. Wojna miała zresztą dla Michała Sobeskiego konsekwencje poważniejsze " tragiczne. W listopadzie 1939 internowano go wraz z żoną w obozie w Głównej pod Poznaniem, gdzie Niemcy przetrzymywali intelektualistów i twórców. Po miesiącu Sobeski, astmatyk, wieziony przez kilka dni w zaplombowanym bydlęcym wagonie, 14 grudnia 1939 zmarł w chwilowym miejscu postoju " Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybór pism estetycznych Sobeski Michał Universitas
profit24.pl od 25.48PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych - Sobeski Michał

Wybór pism estetycznych za 25.48 zł

Cena: 25.48
Sklep: profit24.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych za 25.48 zł w księgarni profit24.pl
Wydawca: Universitas
Kategoria: Nauki humanistyczne i społeczne/Filozofia
ISBN: 9788324213085
Waga: 0.4600 kg
Rok wydania: b/d

Wybór pism estetycznych Sobeski Michał Universitas
dadada.pl od 26.03PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych - Sobeski Michał

Wybór pism estetycznych za 26.03 zł

Cena: 26.03
Sklep: dadada.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych za 26.03 zł w księgarni dadada.pl
Wydawca: Universitas
Kategoria: Filozofia
ISBN: 9788324213085
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Michał Sobeski urodził się 3 września 1877 w Pleszewie Wielkopolskim. Pochodził z rodziny ziemiańskiej. Studia z zakresu nauk filozoficznych, a także prawnych, psychologicznych i przyrodniczych odbywał w rożnych uczelniach europejskich (Monachium, Lipsk, Getynga, Berlin), ale kończył je w 1902 we Wrocławiu. Następnie już po roku, 3 sierpnia 1903, również we Wrocławiu, uzyskał doktorat na podstawie rozprawy z psychologii eksperymentalnej Uber Tauschungen des Tastsinnes (O złudzeniach zmysłu dotyku), przygotowanej pod kierunkiem znakomitego pioniera tej dyscypliny, wykładającego w tym czasie we wrocławskiej uczelni Hermanna Ebbinghausa. W następnych latach kontynuował studia, już wyraźnie skoncentrowane na problematyce filozoficznej i estetycznej, w Genewie, Florencji, Rzymie i Paryżu, by zakończyć ten etap intelektualnej biografii habilitacją, uzyskaną na podstawie pracy Uzasadnienie metody obiektywnej w estetyce, w 1910 w Krakowie. Wyłożone w tej rozprawie stanowisko estetyczne Sobeski następnie rozwinął i w znacznie wzbogaconej wersji przedstawił w obszernym dziele Filozofia sztuki I. Dzieje estetyki. Zagadnienie metody. Twórczość artysty, ukończonym w 1914, a opublikowanym w Warszawie w 1917. (…) W 1915 Michał Sobeski uczestniczył w pracach Towarzystwa Wykładów Naukowych w Poznaniu; wykładał tam filozofię sztuki. W 1918 z jego inicjatywy Towarzystwo przekształciło się w dwuletnie kursy naukowe – był to zalążek szkoły wyższej. (…) Uniwersytet rozpoczął działalność w 1919. Sobeski, uzyskawszy tytuł profesora zwyczajnego, objął stanowisko dziekana wydziału filozoficznego. W poznańskiej uczelni pracował nieprzerwanie do 1939. (…) Sobeski był poliglotą, opanował łacinę i grekę, znał rosyjski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański. Już wcześniej, u progu stulecia, przewędrował Austrię, Niemcy, Francję, Włochy. Teraz powtórzył podróże do tychże krajów, ale dotarł też w inne rejony Europy, do Hiszpanii, Grecji, Węgier, a także do Holandii, Danii, Szwecji i Norwegii. A ponadto zwiedził kraje pozaeuropejskie, Maroko, Palestynę, Egipt, Algier. (…) Ale podróże, zwłaszcza te egzotyczne, powodowały coś więcej: kierowały uwagę Sobeskiego na pozaeuropejskie kultury artystyczne, na artystyczną twórczość Afryki, Ameryki Południowej, Oceanii, Chin, Japonii. Zajęły go one tak żywo, że w ostatnich latach przed II wojną zgromadził, uporządkował i opatrzył wstępem obszerny tom, który, zatytułowany Sztuka egzotyczna, w 1939 trafił do wydawnictwa. Wojna uniemożliwiła druk, skład rozsypano. Ocalał jedyny egzemplarz maszynopisu – na jego podstawie opublikowano tom w 1971. Wojna miała zresztą dla Michała Sobeskiego konsekwencje poważniejsze – tragiczne. W listopadzie 1939 internowano go wraz z żoną w obozie w Głównej pod Poznaniem, gdzie Niemcy przetrzymywali intelektualistów i twórców. Po miesiącu Sobeski, astmatyk, wieziony przez kilka dni w zaplombowanym bydlęcym wagonie, 14 grudnia 1939 zmarł w chwilowym miejscu postoju – Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybór pism estetycznych Sobeski Michał Universitas
pantomasz.pl od 26.05PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych - Sobeski Michał

Wybór pism estetycznych za 26.05 zł

Cena: 26.05
Sklep: pantomasz.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych za 26.05 zł w księgarni pantomasz.pl
Wydawca: Universitas
Kategoria: Filozofia
ISBN: 9788324213085
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Michał Sobeski urodził się 3 września 1877 w Pleszewie Wielkopolskim. Pochodził z rodziny ziemiańskiej. Studia z zakresu nauk filozoficznych, a także prawnych, psychologicznych i przyrodniczych odbywał w rożnych uczelniach europejskich (Monachium, Lipsk, Getynga, Berlin), ale kończył je w 1902 we Wrocławiu. Następnie już po roku, 3 sierpnia 1903, również we Wrocławiu, uzyskał doktorat na podstawie rozprawy z psychologii eksperymentalnej Uber Tauschungen des Tastsinnes (O złudzeniach zmysłu dotyku), przygotowanej pod kierunkiem znakomitego pioniera tej dyscypliny, wykładającego w tym czasie we wrocławskiej uczelni Hermanna Ebbinghausa. W następnych latach kontynuował studia, już wyraźnie skoncentrowane na problematyce filozoficznej i estetycznej, w Genewie, Florencji, Rzymie i Paryżu, by zakończyć ten etap intelektualnej biografii habilitacją, uzyskaną na podstawie pracy Uzasadnienie metody obiektywnej w estetyce, w 1910 w Krakowie. Wyłożone w tej rozprawie stanowisko estetyczne Sobeski następnie rozwinął i w znacznie wzbogaconej wersji przedstawił w obszernym dziele Filozofia sztuki I. Dzieje estetyki. Zagadnienie metody. Twórczość artysty, ukończonym w 1914, a opublikowanym w Warszawie w 1917. (…) W 1915 Michał Sobeski uczestniczył w pracach Towarzystwa Wykładów Naukowych w Poznaniu; wykładał tam filozofię sztuki. W 1918 z jego inicjatywy Towarzystwo przekształciło się w dwuletnie kursy naukowe – był to zalążek szkoły wyższej. (…) Uniwersytet rozpoczął działalność w 1919. Sobeski, uzyskawszy tytuł profesora zwyczajnego, objął stanowisko dziekana wydziału filozoficznego. W poznańskiej uczelni pracował nieprzerwanie do 1939. (…) Sobeski był poliglotą, opanował łacinę i grekę, znał rosyjski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański. Już wcześniej, u progu stulecia, przewędrował Austrię, Niemcy, Francję, Włochy. Teraz powtórzył podróże do tychże krajów, ale dotarł też w inne rejony Europy, do Hiszpanii, Grecji, Węgier, a także do Holandii, Danii, Szwecji i Norwegii. A ponadto zwiedził kraje pozaeuropejskie, Maroko, Palestynę, Egipt, Algier. (…) Ale podróże, zwłaszcza te egzotyczne, powodowały coś więcej: kierowały uwagę Sobeskiego na pozaeuropejskie kultury artystyczne, na artystyczną twórczość Afryki, Ameryki Południowej, Oceanii, Chin, Japonii. Zajęły go one tak żywo, że w ostatnich latach przed II wojną zgromadził, uporządkował i opatrzył wstępem obszerny tom, który, zatytułowany Sztuka egzotyczna, w 1939 trafił do wydawnictwa. Wojna uniemożliwiła druk, skład rozsypano. Ocalał jedyny egzemplarz maszynopisu – na jego podstawie opublikowano tom w 1971. Wojna miała zresztą dla Michała Sobeskiego konsekwencje poważniejsze – tragiczne. W listopadzie 1939 internowano go wraz z żoną w obozie w Głównej pod Poznaniem, gdzie Niemcy przetrzymywali intelektualistów i twórców. Po miesiącu Sobeski, astmatyk, wieziony przez kilka dni w zaplombowanym bydlęcym wagonie, 14 grudnia 1939 zmarł w chwilowym miejscu postoju – Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybór pism estetycznych Sobeski Michał Universitas
nieprzeczytane.pl od 26.45PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych - Sobeski Michał

Wybór pism estetycznych za 26.45 zł

Cena: 26.45
Sklep: nieprzeczytane.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych za 26.45 zł w księgarni nieprzeczytane.pl
Wydawca: Universitas
Kategoria: Nauki humanistyczne i społeczne/Filozofia
ISBN: 9788324213085
Waga: 0.4600 kg
Rok wydania: b/d

Wybór pism estetycznych Sobeski Michał brak danych
madbooks.pl od 27.31PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych - Sobeski Michał

Wybór pism estetycznych za 27.31 zł

Cena: 27.31
Sklep: madbooks.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych za 27.31 zł w księgarni madbooks.pl
Wydawca: brak danych
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe
ISBN: 9788324213085
Waga: 0.4600 kg
Rok wydania: 2010

Michał Sobeski urodził się 3 września 1877 w Pleszewie Wielkopolskim. Pochodził z rodziny ziemiańskiej. Studia z zakresu nauk filozoficznych, a także prawnych, psychologicznych i przyrodniczych odbywał w rożnych uczelniach europejskich (Monachium, Lipsk, Getynga, Berlin), ale kończył je w 1902 we Wrocławiu. Następnie już po roku, 3 sierpnia 1903, również we Wrocławiu, uzyskał doktorat na podstawie rozprawy z psychologii eksperymentalnej Uber Tauschungen des Tastsinnes (O złudzeniach zmysłu dotyku), przygotowanej pod kierunkiem znakomitego pioniera tej dyscypliny, wykładającego w tym czasie we wrocławskiej uczelni Hermanna Ebbinghausa. W następnych latach kontynuował studia, już wyraźnie skoncentrowane na problematyce filozoficznej i estetycznej, w Genewie, Florencji, Rzymie i Paryżu, by zakończyć ten etap intelektualnej biografii habilitacją, uzyskaną na podstawie pracy Uzasadnienie metody obiektywnej w estetyce, w 1910 w Krakowie. Wyłożone w tej rozprawie stanowisko estetyczne Sobeski następnie rozwinął i w znacznie wzbogaconej wersji przedstawił w obszernym dziele Filozofia sztuki I. Dzieje estetyki. Zagadnienie metody. Twórczość artysty, ukończonym w 1914, a opublikowanym w Warszawie w 1917. (…) W 1915 Michał Sobeski uczestniczył w pracach Towarzystwa Wykładów Naukowych w Poznaniu; wykładał tam filozofię sztuki. W 1918 z jego inicjatywy Towarzystwo przekształciło się w dwuletnie kursy naukowe – był to zalążek szkoły wyższej. (…) Uniwersytet rozpoczął działalność w 1919. Sobeski, uzyskawszy tytuł profesora zwyczajnego, objął stanowisko dziekana wydziału filozoficznego. W poznańskiej uczelni pracował nieprzerwanie do 1939. (…)Sobeski był poliglotą, opanował łacinę i grekę, znał rosyjski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański. Już wcześniej, u progu stulecia, przewędrował Austrię, Niemcy, Francję, Włochy. Teraz powtórzył podróże do tychże krajów, ale dotarł też w inne rejony Europy, do Hiszpanii, Grecji, Węgier, a także do Holandii, Danii, Szwecji i Norwegii. A ponadto zwiedził kraje pozaeuropejskie, Maroko, Palestynę, Egipt, Algier. (…) Ale podróże, zwłaszcza te egzotyczne, powodowały coś więcej: kierowały uwagę Sobeskiego na pozaeuropejskie kultury artystyczne, na artystyczną twórczość Afryki, Ameryki Południowej, Oceanii, Chin, Japonii. Zajęły go one tak żywo, że w ostatnich latach przed II wojną zgromadził, uporządkował i opatrzył wstępem obszerny tom, który, zatytułowany Sztuka egzotyczna, w 1939 trafił do wydawnictwa. Wojna uniemożliwiła druk, skład rozsypano. Ocalał jedyny egzemplarz maszynopisu – na jego podstawie opublikowano tom w 1971. Wojna miała zresztą dla Michała Sobeskiego konsekwencje poważniejsze – tragiczne. W listopadzie 1939 internowano go wraz z żoną w obozie w Głównej pod Poznaniem, gdzie Niemcy przetrzymywali intelektualistów i twórców. Po miesiącu Sobeski, astmatyk, wieziony przez kilka dni w zaplombowanym bydlęcym wagonie, 14 grudnia 1939 zmarł w chwilowym miejscu postoju – Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wybór pism estetycznych Michał Sobeski Universitas
taniaksiazka.pl od 28.50PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych - Michał Sobeski

Wybór pism estetycznych za 28.50 zł

Cena: 28.50
Sklep: taniaksiazka.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych za 28.50 zł w księgarni taniaksiazka.pl
Wydawca: Universitas
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe / Filozofia / Estetyka
ISBN: 9788324213085
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2010

Wybór pism estetycznych. Michał Sobeski Michał Sobeski Michał Sobeski Universitas
gandalf.com.pl od 32.22PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych. Michał Sobeski Michał Sobeski - Michał Sobeski

Wybór pism estetycznych. Michał Sobeski Michał Sobeski za 32.22 zł

Cena: 32.22
Sklep: gandalf.com.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych. Michał Sobeski Michał Sobeski za 32.22 zł w księgarni gandalf.com.pl
Wydawca: Universitas
Kategoria: Książki, nauki humanistyczne
ISBN: 9788324213085
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Darmowa wysyłka.

Wybór pism estetycznych Michał Sobeski UNIVERSITAS
dobre-ksiazki.com.pl od 32.45PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych - Michał Sobeski

Wybór pism estetycznych za 32.45 zł

Cena: 32.45
Sklep: dobre-ksiazki.com.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych za 32.45 zł w księgarni dobre-ksiazki.com.pl
Wydawca: UNIVERSITAS
Kategoria: Książki
ISBN: 9788324213085
Waga: 0.4600 kg
Rok wydania: 2010

Michał Sobeski urodził się 3 września 1877 w Pleszewie Wielkopolskim. Pochodził z rodziny ziemiańskiej. Studia z zakresu nauk filozoficznych, a także prawnych, psychologicznych i przyrodniczych odbywał w rożnych uczelniach europejskich (Monachium, Lipsk, Getynga, Berlin), ale kończył je w 1902 we Wrocławiu. Następnie już po roku, 3 sierpnia 1903, również we Wrocławiu, uzyskał doktorat na podstawie rozprawy z psychologii eksperymentalnej Uber Tauschungen des Tastsinnes (O złudzeniach zmysłu dotyk...

Wybór pism estetycznych Sobeski Michał Universitas
selkar.pl od 32.47PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wybór pism estetycznych - Sobeski Michał

Wybór pism estetycznych za 32.47 zł

Cena: 32.47
Sklep: selkar.pl
Kup teraz Wybór pism estetycznych za 32.47 zł w księgarni selkar.pl
Wydawca: Universitas
Kategoria: Książki/Literatura naukowa i popularnonaukowa/Wydawnictwa naukowe
ISBN: 9788324213085
Waga: 0.4600 kg
Rok wydania: 2010

Michał Sobeski urodził się 3 września 1877 w Pleszewie Wielkopolskim. Pochodził z rodziny ziemiańskiej. Studia z zakresu nauk filozoficznych, a także prawnych, psychologicznych i przyrodniczych odbywał w rożnych uczelniach europejskich (Monachium, Lipsk, Getynga, Berlin), ale kończył je w 1902 we Wrocławiu. Następnie już po roku, 3 sierpnia 1903, również we Wrocławiu, uzyskał doktorat na podstawie rozprawy z psychologii eksperymentalnej Uber Tauschungen des Tastsinnes (O złudzeniach zmysłu dotyku), przygotowanej pod kierunkiem znakomitego pioniera tej dyscypliny, wykładającego w tym czasie we wrocławskiej uczelni Hermanna Ebbinghausa. W następnych latach kontynuował studia, już wyraźnie skoncentrowane na problematyce filozoficznej i estetycznej, w Genewie, Florencji, Rzymie i Paryżu, by zakończyć ten etap intelektualnej biografii habilitacją, uzyskaną na podstawie pracy Uzasadnienie metody obiektywnej w estetyce, w 1910 w Krakowie. Wyłożone w tej rozprawie stanowisko estetyczne Sobeski następnie rozwinął i w znacznie wzbogaconej wersji przedstawił w obszernym dziele Filozofia sztuki I. Dzieje estetyki. Zagadnienie metody. Twórczość artysty, ukończonym w 1914, a opublikowanym w Warszawie w 1917. (?) W 1915 Michał Sobeski uczestniczył w pracach Towarzystwa Wykładów Naukowych w Poznaniu; wykładał tam filozofię sztuki. W 1918 z jego inicjatywy Towarzystwo przekształciło się w dwuletnie kursy naukowe ? był to zalążek szkoły wyższej. (?) Uniwersytet rozpoczął działalność w 1919. Sobeski, uzyskawszy tytuł profesora zwyczajnego, objął stanowisko dziekana wydziału filozoficznego. W poznańskiej uczelni pracował nieprzerwanie do 1939. (?)

Sobeski był poliglotą, opanował łacinę i grekę, znał rosyjski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański. Już wcześniej, u progu stulecia, przewędrował Austrię, Niemcy, Francję, Włochy. Teraz powtórzył podróże do tychże krajów, ale dotarł też w inne rejony Europy, do Hiszpanii, Grecji, Węgier, a także do Holandii, Danii, Szwecji i Norwegii. A ponadto zwiedził kraje pozaeuropejskie, Maroko, Palestynę, Egipt, Algier. (?) Ale podróże, zwłaszcza te egzotyczne, powodowały coś więcej: kierowały uwagę Sobeskiego na pozaeuropejskie kultury artystyczne, na artystyczną twórczość Afryki, Ameryki Południowej, Oceanii, Chin, Japonii. Zajęły go one tak żywo, że w ostatnich latach przed II wojną zgromadził, uporządkował i opatrzył wstępem obszerny tom, który, zatytułowany Sztuka egzotyczna, w 1939 trafił do wydawnictwa. Wojna uniemożliwiła druk, skład rozsypano. Ocalał jedyny egzemplarz maszynopisu ? na jego podstawie opublikowano tom w 1971. Wojna miała zresztą dla Michała Sobeskiego konsekwencje poważniejsze ? tragiczne. W listopadzie 1939 internowano go wraz z żoną w obozie w Głównej pod Poznaniem, gdzie Niemcy przetrzymywali intelektualistów i twórców. Po miesiącu Sobeski, astmatyk, wieziony przez kilka dni w zaplombowanym bydlęcym wagonie, 14 grudnia 1939 zmarł w chwilowym miejscu postoju ? Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podobne książki

Albo albo aniołowie i demony brak ENETEIA
23 ofert od 16.77PLN
Porównaj ceny
Przekład prawny i sądowy Jopek - Bosiacka Anna Wydawnictwo Naukowe PWN
20 ofert od 36.66PLN
Porównaj ceny
Psychologia a wyzwania dzisiejszej pracy Schultz Duane P., Schultz Sydney Ellen brak danych
3 ofert od 44.64PLN
Porównaj ceny
Święty Wrocław Łukasz Orbitowski Wydawnictwo Literackie
6 ofert od 25.19PLN
Porównaj ceny
Zofia i Bolesław Leśmianowie Piotr Łopuszański Wydawnictwo Literackie
7 ofert od 21.60PLN
Porównaj ceny
Pendereccy. Saga rodzinna Krzysztof Penderecki Wydawnictwo Literackie
7 ofert od 29.62PLN
Porównaj ceny
Mikrokosmos. Portret miasta środkowoeuropejskiego Norman Davies Znak
16 ofert od 55.93PLN
Porównaj ceny
Orzeł biały, czerwona gwiazda Norman Davies Znak
14 ofert od 41.93PLN
Porównaj ceny
Oswoić tekst Ruszer Andrzej UNIVERSITAS
8 ofert od 44.47PLN
Porównaj ceny
Naruszenie obowiązków przez pracownika - dostawa od 3,49 PLN brak C.H. Beck Wydawnictwo Polska
5 ofert od 32.98PLN
Porównaj ceny
DOMOWY WYRÓB WÓDKI NALEWKI I MIODY DOBRA KUCHNIA Fiedoruk Andrzej brak danych
1 ofert od 13.29PLN
Porównaj ceny
DOM NA POŁUDNIU Kerr Peter brak danych
3 ofert od 17.81PLN
Porównaj ceny
Programy pomocowe oraz dotacje ue dla przedsiębiorstw 2007-2013 - dostawa od 3,49 PLN Burnat - Mikosz Magdalena, Gwizda Michał, Kosewska - Kwaśny Magdalena C.H. Beck Wydawnictwo Polska
4 ofert od 109.77PLN
Porównaj ceny
Afryka Trek - Alexandre Poussin, Sonia Poussin Poussin Sonia, Poussin Alexandre Zysk i S-ka
11 ofert od 30.03PLN
Porównaj ceny
Jak moje dziecko może stać się pewne siebie? Klaus Utz Wydawnictwo Jedność
4 ofert od 7.90PLN
Porównaj ceny
Jak moje dziecko może nauczyć się logiczno-matematycznego myślenia? Dimitris Matzarakis Wydawnictwo Jedność
4 ofert od 7.90PLN
Porównaj ceny
I nie opuszczę Cię aż do śmierci - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Ks. Jan Śledzianowski Wydawnictwo Jedność
6 ofert od 5.90PLN
Porównaj ceny
Jak pokonałem wylew - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Bruno Scandola, Renato Avesani Wydawnictwo Jedność
6 ofert od 5.90PLN
Porównaj ceny
Straciłam moją córkę. Do Lourdes, aby wrócić do życia. - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Gabriella Paudice Wydawnictwo Jedność
6 ofert od 5.90PLN
Porównaj ceny
Paweł i Sara. Miłość silniejsza od śmierci. - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Sara Giovi Wydawnictwo Jedność
6 ofert od 5.90PLN
Porównaj ceny
Milczenie duszy. Matka, syn, alkohol. - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Silvana Di Nauta Wydawnictwo Jedność
5 ofert od 5.90PLN
Porównaj ceny
KRÓLESTWO ZWIERZĄT SKARBNICA WIEDZY brak brak danych
3 ofert od 8.54PLN
Porównaj ceny
ODKRYCIA I WYNALAZKI SKARBNICA WIEDZY brak brak danych
10 ofert od 9.26PLN
Porównaj ceny
MIASTA POLSKI Włodarczyk Joanna brak danych
13 ofert od 18.52PLN
Porównaj ceny
POLSKA I JEJ SĄSIEDZI Włodarczyk Joanna brak danych
15 ofert od 17.81PLN
Porównaj ceny
Losy sióstr zakonnych w PRL 1954-1956 Peter Raina Von Borowiecky
14 ofert od 10.05PLN
Porównaj ceny