Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - Philippe Nessmanna

Podsumowanie ofert

Liczba ofert: 15.
Książkę Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta można najtaniej kupić w sklepie internetowym mestro.pl za jedyne 12.42zł.
Średnia cena książki Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta wynosi 14.83zł.

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - dostawa od 3,49 PLN Nessmanna Philippe ARKADY
mestro.pl od 12.42PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - dostawa od 3,49 PLN - Nessmanna Philippe

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - dostawa od 3,49 PLN za 12.42 zł

Cena: 12.42
Sklep: mestro.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - dostawa od 3,49 PLN za 12.42 zł w księgarni mestro.pl
Wydawca: ARKADY
Kategoria: Nauki ścisłe i przyrodnicze/Fizyka. Astronomia
ISBN: 9788321348438
Waga: 0.3500 kg
Rok wydania: b/d

UKŁAD SŁONECZNY WSZECHŚWIAT GRAWITACJA PLANETA brak brak danych
madbooks.pl od 12.59PLN
KUP KSIĄŻKĘ
UKŁAD SŁONECZNY WSZECHŚWIAT GRAWITACJA PLANETA - brak

UKŁAD SŁONECZNY WSZECHŚWIAT GRAWITACJA PLANETA za 12.59 zł

Cena: 12.59
Sklep: madbooks.pl
Kup teraz UKŁAD SŁONECZNY WSZECHŚWIAT GRAWITACJA PLANETA za 12.59 zł w księgarni madbooks.pl
Wydawca: brak danych
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe/Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788321348438
Waga: 0.3500 kg
Rok wydania: 2014

Co to jest? - to seria bogato ilustrowanych książek prezentujących po kilkadziesiąt doświadczeń i eksperymentów, które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki: astronomii, materii, ekologii, fizyki...  Tom Układ słoneczny, wszechświat, grawitacja i planeta odpowiada m.in. na pytania: jak zbudowana jest kula ziemska, jak wyglądały narodziny Ziemi, dlaczego jest dzień i noc, czy dlaczego niebo jest niebieskie? Na wstępie autorzy pytają czytelnika, czy wie, że w przestrzeni kosmicznej niebo jest zawsze czarne i rozgwieżdżone. Warstwa gazów otaczających Ziemię ma zaledwie kilkadziesiąt kilometrów grubości. Wyżej nie ma już powietrza - to próżnia. Bez atmosfery niebo jest zawsze czarne. Dla potwierdzenia tego proponują niewielki eksperyment, do którego niezbędne będą: kawałek niezbyt grubej tkaniny, np. chustka do nosa, latarka i telewizor. Kiedy już wszystko mamy przygotowane możemy przeprowadzić eksperyment. Zatem postępuj zgodnie z poleceniami: 1. Włącz telewizor i pogaś wszystkie inne świata w pokoju. 2. Trzymaj chusteczkę przed oczami. Czy widzisz przez nią to co jest w telewizji? 3. Poproś kolegę, żeby zapalił latarkę i poświecił nią na chusteczkę. Czy nadal widzisz co jest w telewizji? A kiedy kolega zgasi latarkę? Przy zgaszonej latarce możesz przez chusteczkę oglądać telewizję. Przy zapalonej latarce widzisz już tylko chusteczkę. A przecież telewizor jest ciągle włączony. Podobnie jest na niebie. Ziemię otacza warstwa gazów - atmosfera. W nocy jest ona przejrzysta: możesz przez nią widzieć dalekie gwiazdy. W dzień słońce oświetla atmosferę, która nabiera jasnoniebieskiego koloru. I widzisz już tylko ją! Z tyłu gwiazdy nadal świecą, ale ty już ich nie widzisz. Na tym przykładzie widać w jak prosty sposób można wytłumaczyć dziecku skomplikowane zjawisko niebieskiego nieba.   Autorzy tej publikacji proponują 20 podobnych doświadczeń. Wszystkie książki z serii Co to jest? okażą się nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale  także podpowiedzą jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu.

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta brak Arkady
bonito.pl od 12.94PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - brak

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 12.94 zł

Cena: 12.94
Sklep: bonito.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 12.94 zł w księgarni bonito.pl
Wydawca: Arkady
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788321348438
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2014

Co to jest? – to seria bogato ilustrowanych książek prezentujących po kilkadziesiąt doświadczeń i eksperymentów, które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki: astronomii, materii, ekologii, fizyki… Tom Układ słoneczny, wszechświat, grawitacja i planeta odpowiada m.in. na pytania: jak zbudowana jest kula ziemska, jak wyglądały narodziny Ziemi, dlaczego jest dzień i noc, czy dlaczego niebo jest niebieskie? Na wstępie autorzy pytają czytelnika, czy wie, że „w przestrzeni kosmicznej niebo jest zawsze czarne i rozgwieżdżone. Warstwa gazów otaczających Ziemię ma zaledwie kilkadziesiąt kilometrów grubości. Wyżej nie ma już powietrza – to próżnia. Bez atmosfery niebo jest zawsze czarne”. Dla potwierdzenia tego proponują niewielki eksperyment, do którego niezbędne będą: kawałek niezbyt grubej tkaniny, np. chustka do nosa, latarka i telewizor. Kiedy już wszystko mamy przygotowane możemy przeprowadzić eksperyment. Zatem postępuj zgodnie z poleceniami: 1. Włącz telewizor i pogaś wszystkie inne świata w pokoju. 2. Trzymaj chusteczkę przed oczami. Czy widzisz przez nią to co jest w telewizji? 3. Poproś kolegę, żeby zapalił latarkę i poświecił nią na chusteczkę. Czy nadal widzisz co jest w telewizji? A kiedy kolega zgasi latarkę? Przy zgaszonej latarce możesz przez chusteczkę oglądać telewizję. Przy zapalonej latarce widzisz już tylko chusteczkę. A przecież telewizor jest ciągle włączony. Podobnie jest na niebie. Ziemię otacza warstwa gazów – atmosfera. W nocy jest ona przejrzysta: możesz przez nią widzieć dalekie gwiazdy. W dzień słońce oświetla atmosferę, która nabiera jasnoniebieskiego koloru. I widzisz już tylko ją! Z tyłu gwiazdy nadal świecą, ale ty już ich nie widzisz. Na tym przykładzie widać w jak prosty sposób można wytłumaczyć dziecku skomplikowane zjawisko niebieskiego nieba. Autorzy tej publikacji proponują 20 podobnych doświadczeń. Wszystkie książki z serii Co to jest? okażą się nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale także podpowiedzą jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu.

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta Nessmanna Philippe ARKADY
profit24.pl od 13.04PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - Nessmanna Philippe

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 13.04 zł

Cena: 13.04
Sklep: profit24.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 13.04 zł w księgarni profit24.pl
Wydawca: ARKADY
Kategoria: Nauki ścisłe i przyrodnicze/Fizyka. Astronomia
ISBN: 9788321348438
Waga: 0.3500 kg
Rok wydania: b/d

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - Philippe Nessmann Philippe Nessmann Arkady
inbook.pl od 13.40PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - Philippe Nessmann - Philippe Nessmann

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - Philippe Nessmann za 13.40 zł

Cena: 13.40
Sklep: inbook.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - Philippe Nessmann za 13.40 zł w księgarni inbook.pl
Wydawca: Arkady
Kategoria: Książki / Dla dzieci i młodzieży / Literatura popularnonaukowa
ISBN: 9788321348438
Waga: 0.3500 kg
Rok wydania: b/d

Co to jest? - to seria bogato ilustrowanych książek prezentujących po kilkadziesiąt doświadczeń i eksperymentów, które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki: astronomii, materii, ekologii, fizyki... Tom Układ słoneczny, wszechświat, grawitacja i planeta odpowiada m.in. na pytania: jak zbudowana jest kula ziemska, jak wyglądały narodziny Ziemi, dlaczego jest dzień i noc, czy dlaczego niebo jest niebieskie? Na wstępie autorzy pytają czytelnika, czy wie, że "w przestrzeni kosmicznej niebo jest zawsze czarne i rozgwieżdżone. Warstwa gazów otaczających Ziemię ma zaledwie kilkadziesiąt kilometrów grubości. Wyżej nie ma już powietrza - to próżnia. Bez atmosfery niebo jest zawsze czarne". Dla potwierdzenia tego proponują niewielki eksperyment, do którego niezbędne będą: kawałek niezbyt grubej tkaniny, np. chustka do nosa, latarka i telewizor. Kiedy już wszystko mamy przygotowane możemy przeprowadzić eksperyment. Zatem postępuj zgodnie z poleceniami: 1. Włącz telewizor i pogaś wszystkie inne świata w pokoju. 2. Trzymaj chusteczkę przed oczami. Czy widzisz przez nią to co jest w telewizji? 3. Poproś kolegę, żeby zapalił latarkę i poświecił nią na chusteczkę. Czy nadal widzisz co jest w telewizji? A kiedy kolega zgasi latarkę? Przy zgaszonej latarce możesz przez chusteczkę oglądać telewizję. Przy zapalonej latarce widzisz już tylko chusteczkę. A przecież telewizor jest ciągle włączony. Podobnie jest na niebie. Ziemię otacza warstwa gazów - atmosfera. W nocy jest ona przejrzysta: możesz przez nią widzieć dalekie gwiazdy. W dzień słońce oświetla atmosferę, która nabiera jasnoniebieskiego koloru. I widzisz już tylko ją! Z tyłu gwiazdy nadal świecą, ale ty już ich nie widzisz. Na tym przykładzie widać w jak prosty sposób można wytłumaczyć dziecku skomplikowane zjawisko niebieskiego nieba. Autorzy tej publikacji proponują 20 podobnych doświadczeń. Wszystkie książki z serii Co to jest? okażą się nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale także podpowiedzą jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu.

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta brak Arkady
lideria.pl od 13.53PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - brak

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 13.53 zł

Cena: 13.53
Sklep: lideria.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 13.53 zł w księgarni lideria.pl
Wydawca: Arkady
Kategoria: Książki / Książki dla dzieci i młodzieży / Edukacja
ISBN: 9788321348438
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Co to jest? – to seria bogato ilustrowanych książek prezentujących po kilkadziesiąt doświadczeń i eksperymentów, które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki: astronomii, materii, ekologii, fizyki…

Tom Układ słoneczny, wszechświat, grawitacja i planeta odpowiada m.in. na pytania: jak zbudowana jest kula ziemska, jak wyglądały narodziny Ziemi, dlaczego jest dzień i noc, czy dlaczego niebo jest niebieskie?

Na wstępie autorzy pytają czytelnika, czy wie, że „w przestrzeni kosmicznej niebo jest zawsze czarne i rozgwieżdżone. Warstwa gazów otaczających Ziemię ma zaledwie kilkadziesiąt kilometrów grubości. Wyżej nie ma już powietrza – to próżnia. Bez atmosfery niebo jest zawsze czarne”. Dla potwierdzenia tego proponują niewielki eksperyment, do którego niezbędne będą: kawałek niezbyt grubej tkaniny, np. chustka do nosa, latarka i telewizor. Kiedy już wszystko mamy przygotowane możemy przeprowadzić eksperyment.

Zatem postępuj zgodnie z poleceniami:
1. Włącz telewizor i pogaś wszystkie inne świata w pokoju.
2. Trzymaj chusteczkę przed oczami. Czy widzisz przez nią to co jest w telewizji?
3. Poproś kolegę, żeby zapalił latarkę i poświecił nią na chusteczkę. Czy nadal widzisz co jest w telewizji? A kiedy kolega zgasi latarkę?

Przy zgaszonej latarce możesz przez chusteczkę oglądać telewizję. Przy zapalonej latarce widzisz już tylko chusteczkę. A przecież telewizor jest ciągle włączony. Podobnie jest na niebie. Ziemię otacza warstwa gazów – atmosfera. W nocy jest ona przejrzysta: możesz przez nią widzieć dalekie gwiazdy. W dzień słońce oświetla atmosferę, która nabiera jasnoniebieskiego koloru. I widzisz już tylko ją! Z tyłu gwiazdy nadal świecą, ale ty już ich nie widzisz. Na tym przykładzie widać w jak prosty sposób można wytłumaczyć dziecku skomplikowane zjawisko niebieskiego nieba.

Autorzy tej publikacji proponują 20 podobnych doświadczeń. Wszystkie książki z serii Co to jest? okażą się nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale także podpowiedzą jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu.

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta brak Arkady
aros.pl od 13.93PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - brak

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 13.93 zł

Cena: 13.93
Sklep: aros.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 13.93 zł w księgarni aros.pl
Wydawca: Arkady
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788321348438
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2014

Co to jest? – to seria bogato ilustrowanych książek prezentujących po kilkadziesiąt doświadczeń i eksperymentów, które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauk

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 Nessmanna Philippe ARKADY
nieprzeczytane.pl od 14.53PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 - Nessmanna Philippe

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 za 14.53 zł

Cena: 14.53
Sklep: nieprzeczytane.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 za 14.53 zł w księgarni nieprzeczytane.pl
Wydawca: ARKADY
Kategoria: Nauki ścisłe i przyrodnicze/Fizyka. Astronomia
ISBN: 9788321348438
Waga: 0.3500 kg
Rok wydania: b/d

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta Philippe Nessmanna Philippe Nessmanna Arkady
gandalf.com.pl od 14.89PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta Philippe Nessmanna - Philippe Nessmanna

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta Philippe Nessmanna za 14.89 zł

Cena: 14.89
Sklep: gandalf.com.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta Philippe Nessmanna za 14.89 zł w księgarni gandalf.com.pl
Wydawca: Arkady
Kategoria: Książki, dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788321348438
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Darmowa wysyłka.

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta brak ARKADY
dobre-ksiazki.com.pl od 15.26PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - brak

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 15.26 zł

Cena: 15.26
Sklep: dobre-ksiazki.com.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 15.26 zł w księgarni dobre-ksiazki.com.pl
Wydawca: ARKADY
Kategoria: Książki/Beletrystyka/Literatura dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788321348438
Waga: 0.3520 kg
Rok wydania: 2017

Co to jest? ? to seria bogato ilustrowanych książek prezentujących po kilkadziesiąt doświadczeń i eksperymentów, które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki: astronomii, materii, ekologii, fizyki? Tom Układ słoneczny, wszechświat, grawitacja i planeta odpowiada m.in. na pytania: jak zbudowana jest kula ziemska, jak wyglądały narodziny Ziemi, dlaczego jest dzień i noc, czy dlaczego niebo jest niebieskie? Na wstępie autorzy pytają czytelnika, czy wie, że ?w ...

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta Philippe Nessmanna Świat Książki
taniaksiazka.pl od 15.32PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - Philippe Nessmanna

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 15.32 zł

Cena: 15.32
Sklep: taniaksiazka.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 15.32 zł w księgarni taniaksiazka.pl
Wydawca: Świat Książki
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe / Astronomia i astrofizyka
ISBN: 9788321348438
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2014

Co to jest ? Układ Słoneczny, wszechświat... Philippe Nessmanna Arkady
pantomasz.pl od 16.87PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest ? Układ Słoneczny, wszechświat... - Philippe Nessmanna

Co to jest ? Układ Słoneczny, wszechświat... za 16.87 zł

Cena: 16.87
Sklep: pantomasz.pl
Kup teraz Co to jest ? Układ Słoneczny, wszechświat... za 16.87 zł w księgarni pantomasz.pl
Wydawca: Arkady
Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788321348438
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Co to jest? - to seria bogato ilustrowanych książek prezentujących po kilkadziesiąt doświadczeń i eksperymentów, które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki: astronomii, materii, ekologii, fizyki...Tom Układ słoneczny, wszechświat, grawitacja i planeta odpowiada m.in. na pytania: jak zbudowana jest kula ziemska, jak wyglądały narodziny Ziemi, dlaczego jest dzień i noc, czy dlaczego niebo jest niebieskie?Na wstępie autorzy pytają czytelnika, czy wie, że ,,w przestrzeni kosmicznej niebo jest zawsze czarne i rozgwieżdżone. Warstwa gazów otaczających Ziemię ma zaledwie kilkadziesiąt kilometrów grubości. Wyżej nie ma już powietrza - to próżnia. Bez atmosfery niebo jest zawsze czarne"". Dla potwierdzenia tego proponują niewielki eksperyment, do którego niezbędne będą: kawałek niezbyt grubej tkaniny, np. chustka do nosa, latarka i telewizor. Kiedy już wszystko mamy przygotowane możemy przeprowadzić eksperyment. Zatem postępuj zgodnie z poleceniami:1. Włącz telewizor i pogaś wszystkie inne świata w pokoju.2. Trzymaj chusteczkę przed oczami. Czy widzisz przez nią to co jest w telewizji?3. Poproś kolegę, żeby zapalił latarkę i poświecił nią na chusteczkę. Czy nadal widzisz co jest w telewizji? A kiedy kolega zgasi latarkę?Przy zgaszonej latarce możesz przez chusteczkę oglądać telewizję. Przy zapalonej latarce widzisz już tylko chusteczkę. A przecież telewizor jest ciągle włączony. Podobnie jest na niebie. Ziemię otacza warstwa gazów - atmosfera. W nocy jest ona przejrzysta: możesz przez nią widzieć dalekie gwiazdy. W dzień słońce oświetla atmosferę, która nabiera jasnoniebieskiego koloru. I widzisz już tylko ją! Z tyłu gwiazdy nadal świecą, ale ty już ich nie widzisz. Na tym przykładzie widać w jak prosty sposób można wytłumaczyć dziecku skomplikowane zjawisko niebieskiego nieba. Autorzy tej publikacji proponują 20 podobnych doświadczeń. Wszystkie książki z serii Co to jest? okażą się nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale także podpowiedzą jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu.

Co to jest ? Układ Słoneczny, wszechświat... Philippe Nessmanna Arkady
dadada.pl od 16.92PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest ? Układ Słoneczny, wszechświat... - Philippe Nessmanna

Co to jest ? Układ Słoneczny, wszechświat... za 16.92 zł

Cena: 16.92
Sklep: dadada.pl
Kup teraz Co to jest ? Układ Słoneczny, wszechświat... za 16.92 zł w księgarni dadada.pl
Wydawca: Arkady
Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788321348438
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Co to jest? - to seria bogato ilustrowanych książek prezentujących po kilkadziesiąt doświadczeń i eksperymentów, które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki: astronomii, materii, ekologii, fizyki...Tom Układ słoneczny, wszechświat, grawitacja i planeta odpowiada m.in. na pytania: jak zbudowana jest kula ziemska, jak wyglądały narodziny Ziemi, dlaczego jest dzień i noc, czy dlaczego niebo jest niebieskie?Na wstępie autorzy pytają czytelnika, czy wie, że ,,w przestrzeni kosmicznej niebo jest zawsze czarne i rozgwieżdżone. Warstwa gazów otaczających Ziemię ma zaledwie kilkadziesiąt kilometrów grubości. Wyżej nie ma już powietrza - to próżnia. Bez atmosfery niebo jest zawsze czarne"". Dla potwierdzenia tego proponują niewielki eksperyment, do którego niezbędne będą: kawałek niezbyt grubej tkaniny, np. chustka do nosa, latarka i telewizor. Kiedy już wszystko mamy przygotowane możemy przeprowadzić eksperyment. Zatem postępuj zgodnie z poleceniami:1. Włącz telewizor i pogaś wszystkie inne świata w pokoju.2. Trzymaj chusteczkę przed oczami. Czy widzisz przez nią to co jest w telewizji?3. Poproś kolegę, żeby zapalił latarkę i poświecił nią na chusteczkę. Czy nadal widzisz co jest w telewizji? A kiedy kolega zgasi latarkę?Przy zgaszonej latarce możesz przez chusteczkę oglądać telewizję. Przy zapalonej latarce widzisz już tylko chusteczkę. A przecież telewizor jest ciągle włączony. Podobnie jest na niebie. Ziemię otacza warstwa gazów - atmosfera. W nocy jest ona przejrzysta: możesz przez nią widzieć dalekie gwiazdy. W dzień słońce oświetla atmosferę, która nabiera jasnoniebieskiego koloru. I widzisz już tylko ją! Z tyłu gwiazdy nadal świecą, ale ty już ich nie widzisz. Na tym przykładzie widać w jak prosty sposób można wytłumaczyć dziecku skomplikowane zjawisko niebieskiego nieba. Autorzy tej publikacji proponują 20 podobnych doświadczeń. Wszystkie książki z serii Co to jest? okażą się nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale także podpowiedzą jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu.

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta brak Arkady
selkar.pl od 16.97PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - brak

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 16.97 zł

Cena: 16.97
Sklep: selkar.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 16.97 zł w księgarni selkar.pl
Wydawca: Arkady
Kategoria: Książki/Literatura dla dzieci i młodzieży/Wydawnictwa popularne dla dzieci i młodzieży
ISBN: 9788321348438
Waga: 0.3500 kg
Rok wydania: 2014

Co to jest? ? to seria bogato ilustrowanych książek prezentujących po kilkadziesiąt doświadczeń i eksperymentów, które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki: astronomii, materii, ekologii, fizyki?
Tom Układ słoneczny, wszechświat, grawitacja i planeta odpowiada m.in. na pytania: jak zbudowana jest kula ziemska, jak wyglądały narodziny Ziemi, dlaczego jest dzień i noc, czy dlaczego niebo jest niebieskie?
Na wstępie autorzy pytają czytelnika, czy wie, że ?w przestrzeni kosmicznej niebo jest zawsze czarne i rozgwieżdżone. Warstwa gazów otaczających Ziemię ma zaledwie kilkadziesiąt kilometrów grubości. Wyżej nie ma już powietrza ? to próżnia. Bez atmosfery niebo jest zawsze czarne?. Dla potwierdzenia tego proponują niewielki eksperyment, do którego niezbędne będą: kawałek niezbyt grubej tkaniny, np. chustka do nosa, latarka i telewizor. Kiedy już wszystko mamy przygotowane możemy przeprowadzić eksperyment. Zatem postępuj zgodnie z poleceniami:
1. Włącz telewizor i pogaś wszystkie inne świata w pokoju.
2. Trzymaj chusteczkę przed oczami. Czy widzisz przez nią to co jest w telewizji?
3. Poproś kolegę, żeby zapalił latarkę i poświecił nią na chusteczkę. Czy nadal widzisz co jest w telewizji? A kiedy kolega zgasi latarkę?
Przy zgaszonej latarce możesz przez chusteczkę oglądać telewizję. Przy zapalonej latarce widzisz już tylko chusteczkę. A przecież telewizor jest ciągle włączony. Podobnie jest na niebie. Ziemię otacza warstwa gazów ? atmosfera. W nocy jest ona przejrzysta: możesz przez nią widzieć dalekie gwiazdy. W dzień słońce oświetla atmosferę, która nabiera jasnoniebieskiego koloru. I widzisz już tylko ją! Z tyłu gwiazdy nadal świecą, ale ty już ich nie widzisz. Na tym przykładzie widać w jak prosty sposób można wytłumaczyć dziecku skomplikowane zjawisko niebieskiego nieba. 
Autorzy tej publikacji proponują 20 podobnych doświadczeń. Wszystkie książki z serii Co to jest? okażą się nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale także podpowiedzą jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu.

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta brak Arkady
ravelo.pl od 19.90PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta - brak

Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 19.90 zł

Cena: 19.90
Sklep: ravelo.pl
Kup teraz Co to jest? Układ Słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta za 19.90 zł w księgarni ravelo.pl
Wydawca: Arkady
Kategoria: Książki / Książki dla dzieci
ISBN: 9788321348438
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Co to jest? – to seria bogato ilustrowanych książek prezentujących po kilkadziesiąt doświadczeń i eksperymentów, które pozwalają dziecku szybko i łatwo zrozumieć zjawiska z różnych dziedzin nauki: astronomii, materii, ekologii, fizyki…

Tom Układ słoneczny, wszechświat, grawitacja i planeta odpowiada m.in. na pytania: jak zbudowana jest kula ziemska, jak wyglądały narodziny Ziemi, dlaczego jest dzień i noc, czy dlaczego niebo jest niebieskie?

Na wstępie autorzy pytają czytelnika, czy wie, że „w przestrzeni kosmicznej niebo jest zawsze czarne i rozgwieżdżone. Warstwa gazów otaczających Ziemię ma zaledwie kilkadziesiąt kilometrów grubości. Wyżej nie ma już powietrza – to próżnia. Bez atmosfery niebo jest zawsze czarne”. Dla potwierdzenia tego proponują niewielki eksperyment, do którego niezbędne będą: kawałek niezbyt grubej tkaniny, np. chustka do nosa, latarka i telewizor. Kiedy już wszystko mamy przygotowane możemy przeprowadzić eksperyment.

Zatem postępuj zgodnie z poleceniami:
1. Włącz telewizor i pogaś wszystkie inne świata w pokoju.
2. Trzymaj chusteczkę przed oczami. Czy widzisz przez nią to co jest w telewizji?
3. Poproś kolegę, żeby zapalił latarkę i poświecił nią na chusteczkę. Czy nadal widzisz co jest w telewizji? A kiedy kolega zgasi latarkę?

Przy zgaszonej latarce możesz przez chusteczkę oglądać telewizję. Przy zapalonej latarce widzisz już tylko chusteczkę. A przecież telewizor jest ciągle włączony. Podobnie jest na niebie. Ziemię otacza warstwa gazów – atmosfera. W nocy jest ona przejrzysta: możesz przez nią widzieć dalekie gwiazdy. W dzień słońce oświetla atmosferę, która nabiera jasnoniebieskiego koloru. I widzisz już tylko ją! Z tyłu gwiazdy nadal świecą, ale ty już ich nie widzisz. Na tym przykładzie widać w jak prosty sposób można wytłumaczyć dziecku skomplikowane zjawisko niebieskiego nieba.

Autorzy tej publikacji proponują 20 podobnych doświadczeń. Wszystkie książki z serii Co to jest? okażą się nie tylko wspaniałą pomocą dla nauczycieli, ale także podpowiedzą jak przyjemnie i z pożytkiem spędzić czas z dzieckiem w domu.

Podobne książki

Co to jest? Ekologia, energia odnawialna, ocieplenie klimatu, recykling brak Arkady
16 ofert od 13.53PLN
Porównaj ceny
Co to jest? Woda, powietrze, ciepło i zimno, chemia brak Arkady
17 ofert od 13.53PLN
Porównaj ceny
Co to jest? Dźwięk, światło, elektryczność, magnesy brak Arkady
16 ofert od 13.53PLN
Porównaj ceny
Strongman u szczytu władzy Angus Roxburgh Ole
18 ofert od 27.13PLN
Porównaj ceny
Haiku. Haiku mistrzów Ryszard Krynicki A5 K. Krynicka
2 ofert od 19.72PLN
Porównaj ceny
Kochanka Norwida Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki Biuro Literackie
17 ofert od 19.72PLN
Porównaj ceny
Kropka pe el – przewodnik po Polsce dla dzieci Andrzej Paulukiewicz Dwie siostry
2 ofert od 33.93PLN
Porównaj ceny
Mundra Sylwia Szwed Czarne
20 ofert od 27.13PLN
Porównaj ceny
Kuchnia osadników Yasmin Alibhai-Brown Czarne
18 ofert od 27.13PLN
Porównaj ceny
Bóg jest czerwony Yiwu Liao Czarne
15 ofert od 23.73PLN
Porównaj ceny
Cash Johnny Cash Czarne
21 ofert od 30.53PLN
Porównaj ceny
Wyjątki z wyjątków Jan Brzozowski Warszawska Firma Wydawnicza
2 ofert od 17.00PLN
Porównaj ceny
Na skrzyżowaniu dróg... Piotr Ostrowski Warszawska Firma Wydawnicza
3 ofert od 12.24PLN
Porównaj ceny
Nauka a rzeczywistość Waldemar Reńda Warszawska Firma Wydawnicza
2 ofert od 20.40PLN
Porównaj ceny
Żółta tabletka Anna Sakowicz Warszawska Firma Wydawnicza
2 ofert od 19.04PLN
Porównaj ceny
Próby Janusz Eksner Warszawska Firma Wydawnicza
3 ofert od 13.60PLN
Porównaj ceny
Odnajdując właściwy smak Karolina Olinkiewicz Warszawska Firma Wydawnicza
2 ofert od 21.76PLN
Porównaj ceny
Poezja Oliwia Nowicka Warszawska Firma Wydawnicza
2 ofert od 13.60PLN
Porównaj ceny
Rycerzyk Anna Ługowska-Tabaj, Michał Tabaj Warszawska Firma Wydawnicza
2 ofert od 17.68PLN
Porównaj ceny
Źródła wszechczasów Karolina Zawistowska Warszawska Firma Wydawnicza
2 ofert od 21.76PLN
Porównaj ceny
Real Fiction: Ręce korupcji Tom 1 Łukasz Lech Górski Warszawska Firma Wydawnicza
3 ofert od 29.92PLN
Porównaj ceny
Życzę niespełnienia marzeń Monika Bronowicz Warszawska Firma Wydawnicza
2 ofert od 17.68PLN
Porównaj ceny
Polny Konik i Rybka Jabłoński Ryszard Warszawska Firma Wydawnicza
3 ofert od 14.96PLN
Porównaj ceny
Dieta bez mleka i glutenu Barbara Kuligowska-Dudek Poligraf
2 ofert od 23.80PLN
Porównaj ceny
Jesteś wypowiedzianą miłością czyli moja piąta ewangelia Salomea Lydia Poligraf
15 ofert od 19.72PLN
Porównaj ceny