Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Podsumowanie ofert

Liczba ofert: 21.
Książkę Pod Mocnym Aniołem można najtaniej kupić w sklepie internetowym selkar.pl za jedyne 21.47zł.
Średnia cena książki Pod Mocnym Aniołem wynosi 26.75zł.

Pod Mocnym Aniołem brak Kino Świat
selkar.pl od 21.47PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - brak

Pod Mocnym Aniołem za 21.47 zł

Cena: 21.47
Sklep: selkar.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 21.47 zł w księgarni selkar.pl
Wydawca: Kino Świat
Kategoria: Pozostałe/Filmy/Obyczajowe
ISBN: 9788308064092
Waga: 0.1100 kg
Rok wydania: 2017

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera ?Drogówki?, ?Róży? i ?Wesela? to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego ? i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha ?Pod Mocnym Aniołem? (Nagroda Literacka NIKE 2001).

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić? Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel i innych pacjentów, którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy.

Pod Mocnym Aniołem - dostawa od 3,49 PLN Pilch Jerzy Literackie
mestro.pl od 21.56PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - dostawa od 3,49 PLN - Pilch Jerzy

Pod Mocnym Aniołem - dostawa od 3,49 PLN za 21.56 zł

Cena: 21.56
Sklep: mestro.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem - dostawa od 3,49 PLN za 21.56 zł w księgarni mestro.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Książki
ISBN: 9788308064092
Waga: 0.4000 kg
Rok wydania: b/d

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala… Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność − chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić? „Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek − jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet − tak jest − w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy”. (fragment książki)

Pod Mocnym Aniołem Jerzy Pilch Literackie
madbooks.pl od 22.09PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem za 22.09 zł

Cena: 22.09
Sklep: madbooks.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 22.09 zł w księgarni madbooks.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Beletrystyka/Inne
ISBN: 9788308064092
Waga: 0.2800 kg
Rok wydania: 2017

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala
Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić?
Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet tak jest w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy. (fragment książki)

Pod Mocnym Aniołem Jerzy Pilch Wydawnictwo Literackie
bonito.pl od 22.69PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem za 22.69 zł

Cena: 22.69
Sklep: bonito.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 22.69 zł w księgarni bonito.pl
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Obyczajowa
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2017

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala... Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność − chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić? „Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek − jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet − tak jest − w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy”.
(fragment książki)

Pod Mocnym Aniołem Jerzy Pilch Literackie
taniaksiazka.pl od 23.36PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem za 23.36 zł

Cena: 23.36
Sklep: taniaksiazka.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 23.36 zł w księgarni taniaksiazka.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Beletrystyka i literatura piękna / Pozostałe
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2017

POD MOCNYM ANIOŁEM JERZY PILCH Wydawnictwo Literackie
platon24.pl od 23.38PLN
KUP KSIĄŻKĘ
POD MOCNYM ANIOŁEM - JERZY PILCH

POD MOCNYM ANIOŁEM za 23.38 zł

Cena: 23.38
Sklep: platon24.pl
Kup teraz POD MOCNYM ANIOŁEM za 23.38 zł w księgarni platon24.pl
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Książki/literatura
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2017

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala…

Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność - chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić?

„Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek - jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet - tak jest - w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy”. (fragment książki)

Pod Mocnym Aniołem Pilch Jerzy Literackie
profit24.pl od 23.50PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Pilch Jerzy

Pod Mocnym Aniołem za 23.50 zł

Cena: 23.50
Sklep: profit24.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 23.50 zł w księgarni profit24.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Dział ogólny/Literatura
ISBN: 9788308064092
Waga: 0.4000 kg
Rok wydania: b/d

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala… Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność − chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić? „Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek − jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet − tak jest − w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy”. (fragment książki)

Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch Jerzy Pilch Wydawnictwo Literackie
inbook.pl od 23.57PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch za 23.57 zł

Cena: 23.57
Sklep: inbook.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch za 23.57 zł w księgarni inbook.pl
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Książki / Literatura piękna / Proza
ISBN: 9788308064092
Waga: 0.2800 kg
Rok wydania: b/d

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala
Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić?
Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet tak jest w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy. (fragment książki)

Pod Mocnym Aniołem Jerzy Pilch Literackie
pantomasz.pl od 24.08PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem za 24.08 zł

Cena: 24.08
Sklep: pantomasz.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 24.08 zł w księgarni pantomasz.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Psychologiczna
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala… Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność − chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić? „Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek − jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet − tak jest − w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy”. (fragment książki)

Pod Mocnym Aniołem Jerzy Pilch Literackie
dadada.pl od 24.08PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem za 24.08 zł

Cena: 24.08
Sklep: dadada.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 24.08 zł w księgarni dadada.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Psychologiczna
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala… Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność − chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić? „Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek − jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet − tak jest − w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy”. (fragment książki)

Pod Mocnym Aniołem - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 Pilch Jerzy Literackie
nieprzeczytane.pl od 24.28PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 - Pilch Jerzy

Pod Mocnym Aniołem - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 za 24.28 zł

Cena: 24.28
Sklep: nieprzeczytane.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 za 24.28 zł w księgarni nieprzeczytane.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Oferta wydawnicza/Literatura
ISBN: 9788308064092
Waga: 0.4000 kg
Rok wydania: b/d

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala… Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność − chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić? „Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek − jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet − tak jest − w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy”. (fragment książki)

Pod Mocnym Aniołem Jerzy Pilch Wydawnictwo Literackie
aros.pl od 24.43PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem za 24.43 zł

Cena: 24.43
Sklep: aros.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 24.43 zł w księgarni aros.pl
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Obyczajowa
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2017

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być

Pod Mocnym Aniołem Jerzy Pilch Świat Książki
lideria.pl od 25.11PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem za 25.11 zł

Cena: 25.11
Sklep: lideria.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 25.11 zł w księgarni lideria.pl
Wydawca: Świat Książki
Kategoria: Ebooki i Audiobooki / Literatura piękna
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Głośna powieść, uhonorowana Nagrodą Literacką NIKE 2001.

Studium nałogu i walki z uzależnieniem oraz opis uczuć alkoholika dogłębnie przybliżający czytelnikowi rzeczywistość pijackiego świata. Szpitalny oddział samobójców-deliryków kojarzy się tylko z więzieniem. Każdy z przebywających tam ma swoje podłe życie poza psychiatrykiem i marzy o wyjściu z niego. Główny bohater-narrator, jest pisarzem i realizuje się poprzez spisywanie niebanalnych „historii życia” swoich towarzyszy. A że epizody życia codziennego przeplatają się z pijackimi halucynacjami, Czytelnik raz po raz traci kontrolę nad fabułą powieści niczym po jednym głębszym.

Lektura, która wciąga niczym nałóg głównego bohatera!

Pod Mocnym Aniołem Jerzy Pilch Świat Książki
lideria.pl od 25.11PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem za 25.11 zł

Cena: 25.11
Sklep: lideria.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 25.11 zł w księgarni lideria.pl
Wydawca: Świat Książki
Kategoria: Ebooki i Audiobooki / Literatura piękna
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Głośna powieść, uhonorowana Nagrodą Literacką NIKE 2001.

Studium nałogu i walki z uzależnieniem oraz opis uczuć alkoholika dogłębnie przybliżający czytelnikowi rzeczywistość pijackiego świata. Szpitalny oddział samobójców-deliryków kojarzy się tylko z więzieniem. Każdy z przebywających tam ma swoje podłe życie poza psychiatrykiem i marzy o wyjściu z niego. Główny bohater-narrator, jest pisarzem i realizuje się poprzez spisywanie niebanalnych „historii życia” swoich towarzyszy. A że epizody życia codziennego przeplatają się z pijackimi halucynacjami, Czytelnik raz po raz traci kontrolę nad fabułą powieści niczym po jednym głębszym.

Lektura, która wciąga niczym nałóg głównego bohatera!

Pod Mocnym Aniołem Jerzy Pilch Świat Książki
lideria.pl od 25.11PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem za 25.11 zł

Cena: 25.11
Sklep: lideria.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 25.11 zł w księgarni lideria.pl
Wydawca: Świat Książki
Kategoria: Ebooki i Audiobooki / Literatura piękna
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Głośna powieść, uhonorowana Nagrodą Literacką NIKE 2001.

Studium nałogu i walki z uzależnieniem oraz opis uczuć alkoholika dogłębnie przybliżający czytelnikowi rzeczywistość pijackiego świata. Szpitalny oddział samobójców-deliryków kojarzy się tylko z więzieniem. Każdy z przebywających tam ma swoje podłe życie poza psychiatrykiem i marzy o wyjściu z niego. Główny bohater-narrator, jest pisarzem i realizuje się poprzez spisywanie niebanalnych „historii życia” swoich towarzyszy. A że epizody życia codziennego przeplatają się z pijackimi halucynacjami, Czytelnik raz po raz traci kontrolę nad fabułą powieści niczym po jednym głębszym.

Lektura, która wciąga niczym nałóg głównego bohatera!

Pod mocnym Aniołem brak Literackie
gandalf.com.pl od 25.41PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod mocnym Aniołem - brak

Pod mocnym Aniołem za 25.41 zł

Cena: 25.41
Sklep: gandalf.com.pl
Kup teraz Pod mocnym Aniołem za 25.41 zł w księgarni gandalf.com.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Książki, literatura piękna
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Darmowa wysyłka.

Pod Mocnym Aniołem Jerzy Pilch LITERACKIE
dobre-ksiazki.com.pl od 27.83PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem za 27.83 zł

Cena: 27.83
Sklep: dobre-ksiazki.com.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 27.83 zł w księgarni dobre-ksiazki.com.pl
Wydawca: LITERACKIE
Kategoria: Książki
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocalaŻycie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. C...

Pod Mocnym Aniołem Jerzy Pilch Literackie
ravelo.pl od 27.92PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Jerzy Pilch

Pod Mocnym Aniołem za 27.92 zł

Cena: 27.92
Sklep: ravelo.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 27.92 zł w księgarni ravelo.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Książki / Literatura piękna
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala…

Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność - chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić?

„Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek - jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet - tak jest - w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy”. (fragment książki)

Pod Mocnym Aniołem Pilch Jerzy Literackie
selkar.pl od 30.97PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - Pilch Jerzy

Pod Mocnym Aniołem za 30.97 zł

Cena: 30.97
Sklep: selkar.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 30.97 zł w księgarni selkar.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Książki/Literatura. Poezja/Powieść. Opowiadanie. Scenariusz/Powieść/Powieść polska
ISBN: 9788308064092
Waga: 0.2800 kg
Rok wydania: 2017

Słynna powieść Jerzego Pilcha, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike, znana również z ekranizacji w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Przejmująca opowieść o nałogu, samotności, nadziei i miłości, która być może ocala?

Życie głównego bohatera, Jurusia, alkoholika, wyznacza przerażająca cykliczność ? chroniczne picie, kobiety oraz pobyty na oddziale deliryków. Ich barwne, śmieszne i zarazem straszne historie otwierają przed czytelnikiem świat, nad którym króluje gwiazdozbiór fatalnego Mocnego Anioła. Czy Juruś podejmie próbę wyjścia z nałogu? Czy miłość jest w stanie przezwyciężyć grozę rzeczywistości? Wreszcie czy delirycy, nawet jeśli odpowiedzą twierdząco, naprawdę przestaną pić?

?Jaką duszę ma człowiek, który wie, że przepił wszystkie pralki świata? Odpowiadam: duszę ma uskrzydloną, a myśl jego wiruje jak bęben w ostatniej fazie odsączania. Kiedy czujesz na sercu ciężar miliarda przepitych pralek ? jest nie do zniesienia. Ale kiedy unosisz udręczony wzrok i widzisz, jak ptasie ławice białoskrzydłych pralek szybują pod wodnistymi niebiosami niczym eskadry papieskich helikopterów, pojmujesz, iż jest ci dane więcej niż innym. Jeśli ci dany niekonwencjonalny dar i jeśli zdołasz przeżyć, jeśli przedtem nie umrzesz, możesz zacząć wędrówkę w poszukiwaniu wszystkich utraconych pralek, a nawet ? tak jest ? w poszukiwaniu wszystkich utraconych rzeczy?. (fragment książki)

Pod Mocnym Aniołem brak KINO ŚWIAT
dobre-ksiazki.com.pl od 44.75PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - brak

Pod Mocnym Aniołem za 44.75 zł

Cena: 44.75
Sklep: dobre-ksiazki.com.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 44.75 zł w księgarni dobre-ksiazki.com.pl
Wydawca: KINO ŚWIAT
Kategoria: Książki
ISBN: 9788308064092
Waga: 0.1080 kg
Rok wydania: 2017

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera ?Drogówki?, ?Róży? i ?Wesela? to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego ? i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha ?Pod Mocnym Aniołem? (Nagroda Literacka NIKE 2001). Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po ...

Pod Mocnym Aniołem brak brak danych
lideria.pl od 50.99PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Pod Mocnym Aniołem - brak

Pod Mocnym Aniołem za 50.99 zł

Cena: 50.99
Sklep: lideria.pl
Kup teraz Pod Mocnym Aniołem za 50.99 zł w księgarni lideria.pl
Wydawca: brak danych
Kategoria: Filmy / Dramat i filmy obyczajowe
ISBN: 9788308064092
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera „Drogówki”, „Róży” i „Wesela” to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego – i o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem” (Nagroda Literacka NIKE 2001). Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić... Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel i innych pacjentów, którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy.

Podobne książki

Podniebny balet Jerzy Gotowała Bellona
2 ofert od 26.52PLN
Porównaj ceny
Wojna krymska 1853-1856 Michał Klimecki Bellona
8 ofert od 16.93PLN
Porównaj ceny
Wierny mąż niewiernych żon Władysław Jagiełło Kienzler Iwona Bellona
16 ofert od 19.72PLN
Porównaj ceny
Wychowawca i zespół wychowawców w nowym roku szkolnym Małgorzata Celuch Oficyna Prawa Polskiego
2 ofert od 26.52PLN
Porównaj ceny
Zamknięcie roku szkolnego 2013/2014 Małgorzata Celuch Oficyna Prawa Polskiego
8 ofert od 27.13PLN
Porównaj ceny
Urlop uzupełniający i ekwiwalent za urlop nauczyciela Trochimiuk Anna Oficyna Prawa Polskiego
9 ofert od 27.13PLN
Porównaj ceny
Świadectwa pracy i świadczenia dla pracowników szkoły zwolnionych z pracy Dariusz Dwojewski, Trochimiuk Anna Oficyna Prawa Polskiego
10 ofert od 27.13PLN
Porównaj ceny
Świadczenie urlopowe i wynagrodzenie za wakacje 2014 Dariusz Dwojewski, Agnieszka Rumik, Trochimiuk Anna Oficyna Prawa Polskiego
8 ofert od 27.13PLN
Porównaj ceny
Regulamin ZFŚS na rok szkolny 2014/2015 Dariusz Dwojewski, Agnieszka Rumik, Trochimiuk Anna Oficyna Prawa Polskiego
9 ofert od 27.13PLN
Porównaj ceny
Bokserka Grażyna Plebanek W.A.B.
12 ofert od 27.13PLN
Porównaj ceny
Szanse Jackie Collins W.A.B.
19 ofert od 27.13PLN
Porównaj ceny
Z jak Zachariasz Robert C. Obrien Ya!
13 ofert od 23.73PLN
Porównaj ceny
Dom jako forma otwarta Szumin Hansenów Aleksandra Kędziorek, Filip Springer Karakter
2 ofert od 46.92PLN
Porównaj ceny
Nieznajomi z parku Joanna Łukowska Sumptibus
7 ofert od 20.33PLN
Porównaj ceny
Polska Piękno architektury Agnieszka Bilińska, Włodek Biliński Alma-Press
1 ofert od 13.53PLN
Porównaj ceny
Polska Piękno architektury Agnieszka Bilińska, Włodek Biliński Alma-Press
3 ofert od 13.53PLN
Porównaj ceny
Zła dziewczyna Beata Ostrowicka Literatura
14 ofert od 16.93PLN
Porównaj ceny
Mruk Renata Piątkowska Literatura
16 ofert od 16.93PLN
Porównaj ceny
Dzieci Pana Astronoma Wanda Chotomska Literatura
14 ofert od 14.89PLN
Porównaj ceny
Wielkie kolorowanki plakaty Scooby Doo 1 brak Zielona Sowa
14 ofert od 11.55PLN
Porównaj ceny
Wielkie kolorowanki plakaty Scooby-Doo 2 brak Zielona Sowa
12 ofert od 11.55PLN
Porównaj ceny
Dziewczyny i chłopaki 2 Właściwe podkreślić Sławomir Hanak Skrzat
15 ofert od 13.53PLN
Porównaj ceny
Nudzimisie na wakacjach Rafał Klimczak Skrzat
18 ofert od 14.89PLN
Porównaj ceny
Wakacje na medal Agnieszka Byrska Skrzat
16 ofert od 13.53PLN
Porównaj ceny
Duda i wielka przygoda Teresa Lipowska Grupa M-D-M
16 ofert od 25.16PLN
Porównaj ceny