Katar - Lem Stanisław

Podsumowanie ofert

Liczba ofert: 17.
Książkę Katar można najtaniej kupić w sklepie internetowym lideria.pl za jedyne 1.28zł.
Średnia cena książki Katar wynosi 20.24zł.

Katar Etgar Keret WAB Spółka z o.o. Wydawnictwo
lideria.pl od 1.28PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Etgar Keret

Katar za 1.28 zł

Cena: 1.28
Sklep: lideria.pl
Kup teraz Katar za 1.28 zł w księgarni lideria.pl
Wydawca: WAB Spółka z o.o. Wydawnictwo
Kategoria: Ebooki i Audiobooki / Literatura piękna / Opowiadania, antologie
ISBN: 9788308061824
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Opowiadanie ze zbioru Nagle pukanie do drzwi.

Jego bohaterowie, mimo usilnych starań, specjalizują się w życiowych błędach, co skutkuje ponadprzeciętnie dużą liczbą rozstań, rozwodów, rozbitych rodzin i porażek zawodowych. Rubiego, na przykład, prześladują postaci z jego własnych kłamstw, a pewną młodą dziewczynę odwiedzają byli adoratorzy, którzy popełnili samobójstwo. Ruben przesiaduje w kawiarni i rozmawia z nieznajomymi, za każdym razem udając kogoś innego, a płatny morderca dostępuje reinkarnacji w postaci pluszowego misia.
Obcowanie z bohaterami Kereta to spacer po zwariowanym świecie ludzkich wyborów, z których żaden nie jest słuszny. Nawet u Boga nie ma co szukać pomocy - ten bowiem tkwi na wózku inwalidzkim. Od pogrążenia się w rozpaczy ratuje tylko czarny, jadowicie inteligentny humor autora i solidna dawka autoironii. Przejdźmy przez to razem - powiedziałby pewnie Keret, gdyby od pierwszej strony nie siedział przed komputerem trzymany na muszce przez nieproszonych gości...


Te opowiadania to najzabawniejsza, najmroczniejsza i najbardziej przejmująca rzecz, jaką ostatnio czytałem.
Jonathan Safran Foer

Magiczne opowiadania Kereta raz jeszcze - jeszcze dojrzalsze i bardziej zajmujące.
„Haaretz"

Rewelacyjny pisarz, zupełnie niepodobny do wszystkich pozostałych. Głos nowego pokolenia.
Salman Rushdie

Keret potrafi powiedzieć więcej w sześciu akapitach niż większość pisarzy na sześciuset stronach.
„People"

W tej książce rzeczywistość, opisywana subtelnie przez pryzmat relacji międzyludzkich czy sytuacji społecznej dzisiejszego Izraela, przenika się z podszytą sporą dozą groteski i czarnego humoru fantazją. Wszystko dzieje się wedle dziwacznej logiki, rodem z Alicji w Krainie Czarów. Nienawidzący dzieci zawodowy morderca po śmierci zamienia się w nieustannie przytulanego przez Krzysia Kubusia Puchatka, niewierny mąż odkryje nagle nieznane oblicze swojego psa, a złota rybka okaże się stworzeniem całkiem realnym i przeżywającym chwile cichego triumfu.
Damian Gajda, www.kultura.onet.pl

Bohaterowie Nagle pukanie do drzwi są starsi niż postaci z dawniejszych tomów - inwestują na giełdzie, robią interesy, mają rodziny, zdradzają, podróżują - ale jedno się nie zmieniło: w większości mają poczucie, że prawdziwe życie jest gdzie indziej.
Zofia Zaleska, www.dwutygodnik.com

Nagle pukanie do drzwi to pierwsza książka, którą napisałem w dzień.
Etgar Keret w wywiadzie dla Lubimyczytać.pl

Myślę, że to pragnienie takiego połączenia z innymi ludźmi jest prawdopodobnie jednym z najsilniejszych uczuć jakie w ogóle mam, ale za każdym razem odczuwam to jako swojego rodzaju walkę i nawet jeśli się udaje, to jednak czuję cały czas w sobie tę samotność.
Etgar Keret w Poznaniu, Wiadomosci24.pl

Do pisania zawsze inspirowało mnie życie, przez lata taką sztandarową postacią moich opowiadań był wielkomiejski samotnik. Potrzebowałem czasu, aby przystosować się do nowej sytuacji, także literacko. W nowym zbiorze opowiadań pojawia się nowy bohater - dziecko.
Etgar Keret w wywiadzie dla PAPu

- Jutro skończę 25 lat i nie zabiłem jeszcze żadnego Żyda - powiedział. - Może pójdziemy na spacer - zaproponował.
Odmówiłem, mówiąc, że nie wiem, co słyszał o Żydach, ale chyba nie to, że jesteśmy głupi. On na to, że jest cierpliwy i poczeka na mnie.
Siedziałem blisko okna, więc wyskoczyłem przez nie i pobiegłem.

Etgar Keret w rozmowie z Anną Dudek (Polska The Times)

Nie doszukujmy się tutaj logiki ani planu, zawierzmy autorowi, jego czarnemu humorowi i czytajmy Zwycięskie opowiadanie lub Twórcze pisanie. Nie przejmujmy się świętościami i nie zawężajmy horyzontów, łammy tabu i szukajmy innego podejścia do życia. Czasami jedynym rozwiązaniem może okazać się podążenie za snem, rozmowa z psem lub wysłuchanie nieznajomego w kawiarni.
www.trojmiasto.miastokultury.pl

Gdybym dostała 100 zł do wydania na kulturę...
Kupiłabym książkę Etgara Kereta
Nagle pukanie do drzwi (WAB). Dowcipno-gorzkie patrzenie na świat z izraelskiego punktu widzenia. Tamte doświadczenia, przy krytycznym dystansie, to jak życie do kwadratu. (...)
Anna Maria Potocka, Duży Format, Gazeta Wyborcza

Keret w nowym zbiorze opowiadań pozostaje w świetnej formie. Zaskakuje jak zwykle obrotem spraw, aby na koniec - niedomykając albo wręcz zrywając historię - zostawia nas ze znakiem zapytania niby tak typowym dla dobrej literatury; a jednak Keret robi to w sposób wyjątkowy, dosadny oraz uroczy zarazem.
W zawoalowany sposób mocno uderza w nasze nawyki, zwyczaje, tradycyjne wychowanie i postawy, które przeważnie skłonni jesteśmy piętnować, i co do których pozostajemy bezsilni. W końcu bowiem ulegamy ich pokusom.

Krzysztof Ratnicyn, www.wp.pl

To, co urzeka w opowiadaniach Kereta to jego niesamowita wyobraźnia. Historie snute przez pisarza są bardzo często całkiem absurdalne, irracjonalne i niemalże zawsze zaskakujące. Świat przez niego przedstawiany pełen jest ironii, groteski, zdarzeń nierealnych.
Helena Marczewska, www.mgzn.pl

Myślę, że w opowiadaniu historii jest coś, co jest mi niezbędne do przeżycia. Nie piszę, żeby było śmiesznie, ale żeby poradzić sobie z rzeczywistością. Trochę jak Szeherezada - opowiadam, żeby żyć.
Etgar Keret w rozmowie z Karoliną Szarawarską, www.kultura.onet.pl

W prozie tego izraelskiego pisarza lubimy też zaskakujące zwroty akcji i dosadny, prosty język, ten podsłuchiwany i ten autoironiczny. Czym zaskoczył tym razem Keret? Zdradzać jego pomysły to odbierać przyjemność czytania, ale wyobraźmy sobie Boga na wózku inwalidzkim, psa - konsultanta w sprawach podatkowych, zamek błyskawiczny pod językiem, a znajdziemy się w Keretowej krainie snów, fantazji, równoległych światów, nieskończonych możliwości, choć na chwilę zaspokojonych tęsknot.
www.telewizjaliteracka.pl

Keret uwielbia ludzi - tych naiwnych, grzesznych, nieszczęśliwych, zagubionych. Nie grozi palcem, nie odwraca się plecami. W tej przenikliwej tęsknocie tkwi raczej współczucie. Bohaterowie mają problemy, zawieszeni pomiędzy dobrem a złem, nie umieją płakać po stracie bliskich, są pełni wątpliwości. Wiecznie szukają, sami nie wiedząc dobrze czego, błądzą po omacku wśród tego wszystkiego, co może im się przydarzyć. Świetlickiego na kacu byle reklama zmuszała do płaczu. Nagle pukanie do drzwi jest o wiele niebezpieczniejszą, melancholijną bombą. (...)
Nagle pukanie do drzwi ma jedną poważną wadę. Jest najszybciej czytaną książką od dawna. Nie zabieraj jej na tygodniowy wyjazd nad morze, raczej do autobusu w drodze do miasta. Nie potrzebujesz iPoda, czy iPhone'a, weź Kereta.
Kasper Linge, www.booklips.pl

W tej książce rzeczywistość, opisywana subtelnie przez pryzmat relacji międzyludzkich czy sytuacji społecznej dzisiejszego Izraela, przenika się z podszytą sporą dozą groteski i czarnego humoru fantazją. Wszystko dzieje się wedle dziwacznej logiki, rodem z Alicji w Krainie Czarów.
Agnieszka Jeżyk, Onet.pl

Niedopasowanie - to jest właściwie główny temat tej książki. Zazwyczaj bowiem bohaterowie Nagle pukanie do drzwi są w złym miejscu o złym czasie. Ktoś ich ubiega, ktoś mówi ich słowami, nawet w ciele partnera czaić się może ktoś inny. Można oczywiście się przed tym bronić, można przygotowywać się na najgorsze, zawsze można mieć - jak bohater opowiadania Co mamy w kieszeniach - malutką szansę, żeby tego nie spieprzyć.
Maciej Robert, Nowe Książki

Katar Stanisław Lem Cyfrant
lideria.pl od 11.92PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Stanisław Lem

Katar za 11.92 zł

Cena: 11.92
Sklep: lideria.pl
Kup teraz Katar za 11.92 zł w księgarni lideria.pl
Wydawca: Cyfrant
Kategoria: Ebooki i Audiobooki / Literatura piękna / Sensacja, kryminał, thriller
ISBN: 9788308061824
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Były kosmonauta próbuje wyjaśnić tajemniczą serię zgonów amerykańskich turystów we Włoszech. Dynamiczna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja wykracza poza zwyczajową fabułę powieści sensacyjnej – postępująca złożoność świata sprawia, że w śledztwie kluczową rolę zaczyna odgrywać statystyka.

Katar - dostawa od 3,49 PLN Lem Stanisław Literackie
mestro.pl od 19.38PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - dostawa od 3,49 PLN - Lem Stanisław

Katar - dostawa od 3,49 PLN za 19.38 zł

Cena: 19.38
Sklep: mestro.pl
Kup teraz Katar - dostawa od 3,49 PLN za 19.38 zł w księgarni mestro.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Beletrystyka/Fantastyka
ISBN: 9788308061824
Waga: 0.2800 kg
Rok wydania: b/d

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem - amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze -  próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość. Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartkiej akcji wraz z refleksją na temat zagrożeń cywilizacyjnych i zalążkami pojęcia "globalizacji" którym Lem wyprzedził swoją epokę. Świat, jaki widzi i opisuje Lem jest wynikiem gry przypadku i sumą rachunku prawdopodobieństwa.

Katar Stanisław Lem Wydawnictwo Literackie
bonito.pl od 19.44PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Stanisław Lem

Katar za 19.44 zł

Cena: 19.44
Sklep: bonito.pl
Kup teraz Katar za 19.44 zł w księgarni bonito.pl
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Fantastyka
ISBN: 9788308061824
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2016

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem – amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze – próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość. Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartkiej akcji wraz z refleksją na temat zagrożeń cywilizacyjnych i zalążkami pojęcia „globalizacji”, którym Lem wyprzedził swoją epokę. Świat, jaki widzi i opisuje Lem jest wynikiem gry przypadku i sumą rachunku prawdopodobieństwa.

Katar STANISŁAW LEM Wydawnictwo Literackie
madbooks.pl od 19.47PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - STANISŁAW LEM

Katar za 19.47 zł

Cena: 19.47
Sklep: madbooks.pl
Kup teraz Katar za 19.47 zł w księgarni madbooks.pl
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Beletrystyka/Fantastyka
ISBN: 9788308061824
Waga: 0.2800 kg
Rok wydania: 2016

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość. Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartkiej akcji wraz z refleksją na temat zagrożeń cywilizacyjnych i zalążkami pojęcia globalizacji, którym Lem wyprzedził swoją epokę. Świat, jaki widzi i opisuje Lem jest wynikiem gry przypadku i sumą rachunku prawdopodobieństwa.

Katar - Stanisław Lem Stanisław Lem Wydawnictwo Literackie
inbook.pl od 20.30PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Stanisław Lem - Stanisław Lem

Katar - Stanisław Lem za 20.30 zł

Cena: 20.30
Sklep: inbook.pl
Kup teraz Katar - Stanisław Lem za 20.30 zł w księgarni inbook.pl
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Książki / Fantastyka / Science fiction
ISBN: 9788308061824
Waga: 0.2800 kg
Rok wydania: b/d

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość. Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartkiej akcji wraz z refleksją na temat zagrożeń cywilizacyjnych i zalążkami pojęcia globalizacji, którym Lem wyprzedził swoją epokę. Świat, jaki widzi i opisuje Lem jest wynikiem gry przypadku i sumą rachunku prawdopodobieństwa.

Katar Stanisław Lem Wydawnictwo Literackie
aros.pl od 20.93PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Stanisław Lem

Katar za 20.93 zł

Cena: 20.93
Sklep: aros.pl
Kup teraz Katar za 20.93 zł w księgarni aros.pl
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Fantastyka
ISBN: 9788308061824
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2016

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem – amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze – próbuje rozwiązać serię taj

Katar Stanisław Lem Stanisław Lem Literackie
gandalf.com.pl od 21.18PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar Stanisław Lem - Stanisław Lem

Katar Stanisław Lem za 21.18 zł

Cena: 21.18
Sklep: gandalf.com.pl
Kup teraz Katar Stanisław Lem za 21.18 zł w księgarni gandalf.com.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Książki, fantastyka
ISBN: 9788308061824
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Darmowa wysyłka.

Katar Lem Stanisław Literackie
pantomasz.pl od 21.23PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Lem Stanisław

Katar za 21.23 zł

Cena: 21.23
Sklep: pantomasz.pl
Kup teraz Katar za 21.23 zł w księgarni pantomasz.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Fantastyka
ISBN: 9788308061824
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem – amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze – próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość. Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartkiej akcji wraz z refleksją na temat zagrożeń cywilizacyjnych i zalążkami pojęcia „globalizacji” którym Lem wyprzedził swoją epokę. Świat, jaki widzi i opisuje Lem jest wynikiem gry przypadku i sumą rachunku prawdopodobieństwa.

Katar Lem Stanisław Literackie
dadada.pl od 21.23PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Lem Stanisław

Katar za 21.23 zł

Cena: 21.23
Sklep: dadada.pl
Kup teraz Katar za 21.23 zł w księgarni dadada.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Sensacja i kryminał
ISBN: 9788308061824
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem – amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze – próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość. Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartkiej akcji wraz z refleksją na temat zagrożeń cywilizacyjnych i zalążkami pojęcia „globalizacji” którym Lem wyprzedził swoją epokę. Świat, jaki widzi i opisuje Lem jest wynikiem gry przypadku i sumą rachunku prawdopodobieństwa.

Katar Lem Stanisław Literackie
profit24.pl od 21.51PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Lem Stanisław

Katar za 21.51 zł

Cena: 21.51
Sklep: profit24.pl
Kup teraz Katar za 21.51 zł w księgarni profit24.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Beletrystyka/Fantastyka
ISBN: 9788308061824
Waga: 0.2800 kg
Rok wydania: b/d

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem - amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze -  próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość. Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartkiej akcji wraz z refleksją na temat zagrożeń cywilizacyjnych i zalążkami pojęcia "globalizacji" którym Lem wyprzedził swoją epokę. Świat, jaki widzi i opisuje Lem jest wynikiem gry przypadku i sumą rachunku prawdopodobieństwa.

Katar - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 Lem Stanisław Literackie
nieprzeczytane.pl od 21.75PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 - Lem Stanisław

Katar - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 za 21.75 zł

Cena: 21.75
Sklep: nieprzeczytane.pl
Kup teraz Katar - dostępny od ręki, wysyłka od 2,99 za 21.75 zł w księgarni nieprzeczytane.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Beletrystyka/Fantastyka
ISBN: 9788308061824
Waga: 0.2800 kg
Rok wydania: b/d

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem - amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze -  próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość. Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartkiej akcji wraz z refleksją na temat zagrożeń cywilizacyjnych i zalążkami pojęcia "globalizacji" którym Lem wyprzedził swoją epokę. Świat, jaki widzi i opisuje Lem jest wynikiem gry przypadku i sumą rachunku prawdopodobieństwa.

Katar Stanisław Lem Literackie
taniaksiazka.pl od 23.92PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Stanisław Lem

Katar za 23.92 zł

Cena: 23.92
Sklep: taniaksiazka.pl
Kup teraz Katar za 23.92 zł w księgarni taniaksiazka.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Fantastyka / Science fiction
ISBN: 9788308061824
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2016

Katar Lem Stanisław LITERACKIE
dobre-ksiazki.com.pl od 24.05PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Lem Stanisław

Katar za 24.05 zł

Cena: 24.05
Sklep: dobre-ksiazki.com.pl
Kup teraz Katar za 24.05 zł w księgarni dobre-ksiazki.com.pl
Wydawca: LITERACKIE
Kategoria: Książki/Beletrystyka/Fantastyka i fantasy
ISBN: 9788308061824
Waga: 0.2750 kg
Rok wydania: 2016

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem ? amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze ? próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość. Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartki...

Katar Stanisław Lem Wydawnictwo Literackie
matras.pl od 25.01PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Stanisław Lem

Katar za 25.01 zł

Cena: 25.01
Sklep: matras.pl
Kup teraz Katar za 25.01 zł w księgarni matras.pl
Wydawca: Wydawnictwo Literackie
Kategoria: Książki/Literatura piękna/Fantastyka
ISBN: 9788308061824
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem – amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze –  próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość.

Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartkiej akcji wraz z refleksją na temat zagrożeń cywilizacyjnych i zalążkami pojęcia „globalizacji” którym Lem wyprzedził swoją epokę. Świat, jaki widzi i opisuje Lem jest wynikiem gry przypadku i sumą rachunku prawdopodobieństwa.

Katar Lem Stanisław Literackie
sferaduszy.pl od 25.04PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Lem Stanisław

Katar za 25.04 zł

Cena: 25.04
Sklep: sferaduszy.pl
Kup teraz Katar za 25.04 zł w księgarni sferaduszy.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Sensacja i kryminał
ISBN: 9788308061824
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem – amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze – próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość. Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartkiej akcji wraz z refleksją na temat zagrożeń cywilizacyjnych i zalążkami pojęcia „globalizacji” którym Lem wyprzedził swoją epokę. Świat, jaki widzi i opisuje Lem jest wynikiem gry przypadku i sumą rachunku prawdopodobieństwa.

Katar Lem Stanisław Literackie
selkar.pl od 26.47PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Katar - Lem Stanisław

Katar za 26.47 zł

Cena: 26.47
Sklep: selkar.pl
Kup teraz Katar za 26.47 zł w księgarni selkar.pl
Wydawca: Literackie
Kategoria: Książki/Literatura. Poezja/Powieść. Opowiadanie. Scenariusz/Powieść/Powieść polska
ISBN: 9788308061824
Waga: 0.2800 kg
Rok wydania: 2016

Katar to z pozoru klasyczna powieść detektywistyczna, w której czytelnik wraz z głównym bohaterem ? amerykańskim kosmonautą na przedwczesnej emeryturze ? próbuje rozwiązać serię tajemniczych zgonów. Jednak jak można rozwikłać tajemnicę, kiedy do puli podejrzanych trafiają prawa natury, takie jak teoria chaosu czy prawdopodobieństwo? Być może życie każdego człowieka zależy od całkowitego przypadku i na nic się ma ingerencja w przyszłość.
Powieść w mistrzowski sposób łączy w sobie elementy wartkiej akcji wraz z refleksją na temat zagrożeń cywilizacyjnych i zalążkami pojęcia ?globalizacji? którym Lem wyprzedził swoją epokę. Świat, jaki widzi i opisuje Lem jest wynikiem gry przypadku i sumą rachunku prawdopodobieństwa.

Podobne książki

Albanien Autokarte / Albania Mapa samochodowa PRACA ZBIOROWA PRACA ZBIOROWA Freytag & Berndt
6 ofert od 25.36PLN
Porównaj ceny
Śledztwo Lem Stanisław Literackie
18 ofert od 26.47PLN
Porównaj ceny
Puch ostu Sztaudynger Jan Literackie
16 ofert od 43.97PLN
Porównaj ceny
Pokój na Ziemi Lem Stanisław Literackie
18 ofert od 29.97PLN
Porównaj ceny
Głos Pana Lem Stanisław Literackie
16 ofert od 27.97PLN
Porównaj ceny
Hormony kobiety Kleine-Gunk Bernd PZWL
16 ofert od 24.50PLN
Porównaj ceny
Kino i reszta świata - Andrzej Wajda Andrzej Wajda Znak
19 ofert od 22.84PLN
Porównaj ceny
Wojna i pokój w świecie starożytnym PRACA ZBIOROWA PRACA ZBIOROWA Contact
2 ofert od 34.48PLN
Porównaj ceny
Flora i Fauna w świecie starożytnym Łukasz Bartkowiak Łukasz Bartkowiak Contact
1 ofert od 30.72PLN
Porównaj ceny
Kuka Muka i uciekające uszy Zutaute Lina Adamada
15 ofert od 20.47PLN
Porównaj ceny
Geometria faraona Cerasoli Anna Adamada
14 ofert od 16.47PLN
Porównaj ceny
Kultura artystyczna w Polsce w dekadzie Edwarda Gierka (1971-1980) Wiśniewski Grzegorz Aspra
2 ofert od 37.47PLN
Porównaj ceny
Wiersze mojego dzieciństwa Wrona i ser Brzechwa Jan AKSJOMAT Piotr Nodzyński
11 ofert od 3.00PLN
Porównaj ceny
Bajkowe kolorowanki Czerwony kapturek Michalec Bogusław AKSJOMAT Piotr Nodzyński
13 ofert od 1.76PLN
Porównaj ceny
Stare parowozy w Polsce. Ocalić od zapomnienia - Dariusz Jędrzejewski Dariusz Jędrzejewski Muza
19 ofert od 32.45PLN
Porównaj ceny
Tajemnica Caravaggia - Tilman Rohrig Tilman Rohrig Muza
17 ofert od 31.40PLN
Porównaj ceny
Zakazane imperium - Nelson Johnson Nelson Johnson Muza
20 ofert od 10.16PLN
Porównaj ceny
Tajemnice Bletchley Park - Sinclair McKay Sinclair McKay Muza
19 ofert od 18.60PLN
Porównaj ceny
500 cudów natury w Polsce, które warto w życiu zobaczyć - Paweł Fabijański Paweł Fabijański Muza
21 ofert od 62.34PLN
Porównaj ceny
Żona lotnika. Kobieta, która podbiła niebo - Melanie Benjamin Melanie Benjamin Muza
22 ofert od 11.29PLN
Porównaj ceny
Rozkosze nocy - Sylvia Day Sylvia Day Muza
14 ofert od 22.12PLN
Porównaj ceny
Upadły anioł - Daniel Silva Daniel Silva Muza
20 ofert od 9.32PLN
Porównaj ceny
Wiersze nie tylko dla dzieci - Jan Twardowski Jan Twardowski Muza
16 ofert od 19.04PLN
Porównaj ceny
Czarne zaręczyny Hart Carolyn G. Edipresse Polska
15 ofert od 11.97PLN
Porównaj ceny
Ucieczka Pr?is Christin Grilstad Edipresse Polska
2 ofert od 8.47PLN
Porównaj ceny
Dalmatyńczyk brak Edipresse Polska
12 ofert od 16.47PLN
Porównaj ceny
Kostiuchnówka 1916 brak Edipresse Polska
11 ofert od 16.47PLN
Porównaj ceny