Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka - Joanna Podsadecka

Podsumowanie ofert

Liczba ofert: 13.
Książkę Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka można najtaniej kupić w sklepie internetowym taniaksiazka.pl za jedyne 29.50zł.
Średnia cena książki Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka wynosi 46.23zł.

Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka Wydawnictwo Naukowe Pwn
taniaksiazka.pl od 29.50PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka

Gen ryzyka w sobie miał... za 29.50 zł

Cena: 29.50
Sklep: taniaksiazka.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 29.50 zł w księgarni taniaksiazka.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Pwn
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe / Nauki humanistyczne / Kulturoznawstwo / Pismo, drukarstwo, archiwa
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2018

Gen ryzyka w sobie miał... PWN ks. Adam Boniecki, J Wydawnictwo Naukowe PWN
madbooks.pl od 37.10PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... PWN - ks. Adam Boniecki, J

Gen ryzyka w sobie miał... PWN za 37.10 zł

Cena: 37.10
Sklep: madbooks.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... PWN za 37.10 zł w księgarni madbooks.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Beletrystyka/Biograficzna
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

Gen ryzyka w sobie miał... Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego. (Krzysztof Kozłowski) Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju. (Józefa Hennelowa) Jerzy Turowicz - legendarny naczelny Tygodnika Powszechnego - w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po 89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego - głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje - jego przyjaźń była darem niezwykłym.Warto - dzięki tej wyjątkowej książce - zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka Wydawnictwo Naukowe PWN
ravelo.pl od 39.92PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka

Gen ryzyka w sobie miał... za 39.92 zł

Cena: 39.92
Sklep: ravelo.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 39.92 zł w księgarni ravelo.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki / Literatura faktu
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

„Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.” Krzysztof Kozłowski „Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.” Józefa Hennelowa Jerzy Turowicz – legendarny naczelny „Tygodnika Powszechnego” – w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po ‘89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego – głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje – jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto – dzięki tej wyjątkowej książce – zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna Wydawnictwo Naukowe PWN
aros.pl od 43.07PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 43.07 zł

Cena: 43.07
Sklep: aros.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 43.07 zł w księgarni aros.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Pozostałe
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

?Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna Wydawnictwo Naukowe PWN
bonito.pl od 44.25PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 44.25 zł

Cena: 44.25
Sklep: bonito.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 44.25 zł w księgarni bonito.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Pozostałe
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

?Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.? Krzysztof Kozłowski ?Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.? Józefa Hennelowa Jerzy Turowicz ? legendarny naczelny ?Tygodnika Powszechnego? ? w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po ?89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego ? głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje ? jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto ? dzięki tej wyjątkowej książce ? zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna brak danych
madbooks.pl od 44.80PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 44.80 zł

Cena: 44.80
Sklep: madbooks.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 44.80 zł w księgarni madbooks.pl
Wydawca: brak danych
Kategoria: Beletrystyka/Biograficzna
ISBN: 9788301168841
Waga: 0.4800 kg
Rok wydania: 2012

„Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.” Krzysztof Kozłowski„Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.” Józefa HennelowaJerzy Turowicz – legendarny naczelny „Tygodnika Powszechnego” – w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku.Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po ‘89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego – głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje – jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto – dzięki tej wyjątkowej książce – zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka Wydawnictwo Naukowe Pwn
taniaksiazka.pl od 47.35PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka

Gen ryzyka w sobie miał... za 47.35 zł

Cena: 47.35
Sklep: taniaksiazka.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 47.35 zł w księgarni taniaksiazka.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Pwn
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe / Nauki humanistyczne / Kulturoznawstwo / Pismo, drukarstwo, archiwa
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka - Zobacz także Książki, muzyka, multimedia, zabawki, zegarki i wiele więcej Joanna Podsadecka Wydawnictwo Naukowe PWN
inbook.pl od 48.78PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka - Zobacz także Książki, muzyka, multimedia, zabawki, zegarki i wiele więcej - Joanna Podsadecka

Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka - Zobacz także Książki, muzyka, multimedia, zabawki, zegarki i wiele więcej za 48.78 zł

Cena: 48.78
Sklep: inbook.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka - Zobacz także Książki, muzyka, multimedia, zabawki, zegarki i wiele więcej za 48.78 zł w księgarni inbook.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki / Nauki społeczne / Historia
ISBN: 9788301168841
Waga: 0.4800 kg
Rok wydania: b/d

"Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy" Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego." Krzysztof Kozłowski "Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju." Józefa Hennelowa Jerzy Turowicz " legendarny naczelny "Tygodnika Powszechnego" " w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po "89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego " głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje " jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto " dzięki tej wyjątkowej książce " zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna PWN
dadada.pl od 50.15PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 50.15 zł

Cena: 50.15
Sklep: dadada.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 50.15 zł w księgarni dadada.pl
Wydawca: PWN
Kategoria: Biografie
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

„Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.” Krzysztof Kozłowski „Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.” Józefa Hennelowa Jerzy Turowicz – legendarny naczelny „Tygodnika Powszechnego” – w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po ‘89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego – głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje – jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto – dzięki tej wyjątkowej książce – zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka Wydawnictwo Naukowe PWN
ravelo.pl od 50.15PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka

Gen ryzyka w sobie miał... za 50.15 zł

Cena: 50.15
Sklep: ravelo.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 50.15 zł w księgarni ravelo.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki / Literatura faktu
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

„Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.” Krzysztof Kozłowski „Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.” Józefa Hennelowa Jerzy Turowicz – legendarny naczelny „Tygodnika Powszechnego” – w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po ‘89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego – głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje – jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto – dzięki tej wyjątkowej książce – zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka Joanna Podsadecka PWN
gandalf.com.pl od 50.99PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka - Joanna Podsadecka

Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka za 50.99 zł

Cena: 50.99
Sklep: gandalf.com.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka za 50.99 zł w księgarni gandalf.com.pl
Wydawca: PWN
Kategoria: Książki, biografie i wspomnienia
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Darmowa wysyłka.

Gen ryzyka w sobie miał... PWN ks. Adam Boniecki, Józefa Hennelowa, Krzysztof Ko Wydawnictwo Naukowe PWN
dobre-ksiazki.com.pl od 53.01PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... PWN - ks. Adam Boniecki, Józefa Hennelowa, Krzysztof Ko

Gen ryzyka w sobie miał... PWN za 53.01 zł

Cena: 53.01
Sklep: dobre-ksiazki.com.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... PWN za 53.01 zł w księgarni dobre-ksiazki.com.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

Gen ryzyka w sobie miał... Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.(Krzysztof Kozłowski) Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.(...

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna Wydawnictwo Naukowe PWN
selkar.pl od 61.97PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 61.97 zł

Cena: 61.97
Sklep: selkar.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 61.97 zł w księgarni selkar.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki/Biografie
ISBN: 9788301168841
Waga: 0.4800 kg
Rok wydania: 2012

"Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego." Krzysztof Kozłowski

"Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju." Józefa Hennelowa

Jerzy Turowicz - legendarny naczelny "Tygodnika Powszechnego" - w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku.
Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po '89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem.
Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego - głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje - jego przyjaźń była darem niezwykłym.

Warto - dzięki tej wyjątkowej książce - zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Podobne książki

Chemia analityczna Tom 2 Chemiczne metody analizy ilościowej Minczewski Jerzy, Marczenko Zygmunt brak danych
18 ofert od 31.90PLN
Porównaj ceny
Państwo Miecława Studium analityczne Bieniak Janusz brak danych
6 ofert od 28.28PLN
Porównaj ceny
Informacja w Internecie Karciarz Magdalena, Dutko Maciej brak danych
21 ofert od 28.28PLN
Porównaj ceny
Copywriting internetowy Dutko Maciej brak danych
19 ofert od 21.71PLN
Porównaj ceny
Burza depcze mi po piętach Głuska Dorota Wydawnictwo Naukowe PWN
13 ofert od 36.47PLN
Porównaj ceny
Word 2010 Żarowska-Mazur Alicja, Węglarz Waldemar Wydawnictwo Naukowe PWN
10 ofert od 30.47PLN
Porównaj ceny
Access 2010 Żarowska-Mazur Alicja, Węglarz Waldemar Wydawnictwo Naukowe PWN
10 ofert od 30.47PLN
Porównaj ceny
Polsko-wschodniosłowiańskie stosunki kulturowe Danuta Piwowarska (red.), Ewa Korpała-Kirszak (red.) Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
13 ofert od 26.49PLN
Porównaj ceny
Epidemiologia w medycynie klinicznej i zdrowiu... Wiesław Jędrychowski Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
13 ofert od 29.92PLN
Porównaj ceny
Koabitacja w systemie politycznym V Republiki Francuskiej Jakubiak Łukasz Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
14 ofert od 32.89PLN
Porównaj ceny
Mężczyzna doskonały - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Nicola Marsh Harlequin
3 ofert od 5.99PLN
Porównaj ceny
Książę pustyni - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Sophie Weston Harlequin
3 ofert od 5.99PLN
Porównaj ceny
Na ratunek miłości - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Marion Lennox Harlequin
3 ofert od 5.99PLN
Porównaj ceny
Balsam dla duszy - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Jessica Steele Harlequin
3 ofert od 5.99PLN
Porównaj ceny
Romantyczny narzeczony Ally Blake Harlequin
2 ofert od 5.99PLN
Porównaj ceny
Test na wierność Darcy Maguire Harlequin
2 ofert od 5.99PLN
Porównaj ceny
Sekret Chloe - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Paula Marshall Harlequin
3 ofert od 11.99PLN
Porównaj ceny
Tajemniczy opiekun - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Anne Ashley Harlequin
3 ofert od 11.99PLN
Porównaj ceny
Atutowa karta - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo. Helen Dickson Harlequin
3 ofert od 11.99PLN
Porównaj ceny
Kodeks karny Kodeks postępowania karnego brak brak danych
1 ofert od 27.14PLN
Porównaj ceny
Słoneczne przedszkole pięciolatka Przewodnik metodyczny Część 2 Malczewski Jan, Malczewska-Garsztkowiak Lidia brak danych
1 ofert od 17.19PLN
Porównaj ceny
Słoneczne przedszkole pięciolatka Ćwiczenia część 1 Malczewski Jan, Malczewska-Garsztkowiak Lidia brak danych
1 ofert od 17.19PLN
Porównaj ceny
Słoneczne przedszkole pięciolatka Ćwiczenia część 2 Malczewski Jan, Malczewska-Garsztkowiak Lidia brak danych
6 ofert od 15.84PLN
Porównaj ceny
Słoneczne przedszkole pięciolatka Ćwiczenia część 2 Malczewski Jan, Malczewska-Garsztkowiak Lidia brak danych
6 ofert od 10.41PLN
Porównaj ceny
Program wychowania przedszkolnego Malczewski Jan, Malczewska-Garsztkowiak Lidia brak danych
1 ofert od 10.41PLN
Porównaj ceny
Alfabetyczne weekendy Noble Elizabeth MUZA
11 ofert od 18.53PLN
Porównaj ceny