Gen ryzyka w sobie miał... PWN - ks. Adam Boniecki, J

Podsumowanie ofert

Liczba ofert: 15.
Książkę Gen ryzyka w sobie miał... PWN można najtaniej kupić w sklepie internetowym bonito.pl za jedyne 37.80zł.
Średnia cena książki Gen ryzyka w sobie miał... PWN wynosi 42.96zł.

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna Wydawnictwo Naukowe PWN
bonito.pl od 37.80PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 37.80 zł

Cena: 37.80
Sklep: bonito.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 37.80 zł w księgarni bonito.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Pozostałe
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

?Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.? Krzysztof Kozłowski ?Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.? Józefa Hennelowa Jerzy Turowicz ? legendarny naczelny ?Tygodnika Powszechnego? ? w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po ?89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego ? głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje ? jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto ? dzięki tej wyjątkowej książce ? zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... PWN ks. Adam Boniecki, J Wydawnictwo Naukowe PWN
madbooks.pl od 38.94PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... PWN - ks. Adam Boniecki, J

Gen ryzyka w sobie miał... PWN za 38.94 zł

Cena: 38.94
Sklep: madbooks.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... PWN za 38.94 zł w księgarni madbooks.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Beletrystyka/Biograficzna
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

Gen ryzyka w sobie miał... Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego. (Krzysztof Kozłowski) Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju. (Józefa Hennelowa) Jerzy Turowicz - legendarny naczelny Tygodnika Powszechnego - w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po 89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego - głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje - jego przyjaźń była darem niezwykłym.Warto - dzięki tej wyjątkowej książce - zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna Wydawnictwo Naukowe PWN
profit24.pl od 39.14PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 39.14 zł

Cena: 39.14
Sklep: profit24.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 39.14 zł w księgarni profit24.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Literatura faktu/Biografie
ISBN: 9788301168841
Waga: 0.4800 kg
Rok wydania: b/d

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna Wydawnictwo Naukowe PWN
aros.pl od 39.42PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 39.42 zł

Cena: 39.42
Sklep: aros.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 39.42 zł w księgarni aros.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Pozostałe
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

?Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie

Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka Wydawnictwo Naukowe PWN
ravelo.pl od 39.92PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka

Gen ryzyka w sobie miał... za 39.92 zł

Cena: 39.92
Sklep: ravelo.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 39.92 zł w księgarni ravelo.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki / Literatura faktu
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

„Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.” Krzysztof Kozłowski „Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.” Józefa Hennelowa Jerzy Turowicz – legendarny naczelny „Tygodnika Powszechnego” – w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po ‘89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego – głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje – jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto – dzięki tej wyjątkowej książce – zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... - dostawa od 3,49 PLN Podsadecka Joanna Wydawnictwo Naukowe PWN
mestro.pl od 40.71PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - dostawa od 3,49 PLN - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... - dostawa od 3,49 PLN za 40.71 zł

Cena: 40.71
Sklep: mestro.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... - dostawa od 3,49 PLN za 40.71 zł w księgarni mestro.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Literatura faktu/Biografie
ISBN: 9788301168841
Waga: 0.4800 kg
Rok wydania: b/d

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna brak danych
madbooks.pl od 40.84PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 40.84 zł

Cena: 40.84
Sklep: madbooks.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 40.84 zł w księgarni madbooks.pl
Wydawca: brak danych
Kategoria: Beletrystyka/Biograficzna
ISBN: 9788301168841
Waga: 0.4800 kg
Rok wydania: 2012

„Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.” Krzysztof Kozłowski„Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.” Józefa HennelowaJerzy Turowicz – legendarny naczelny „Tygodnika Powszechnego” – w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku.Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po ‘89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego – głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje – jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto – dzięki tej wyjątkowej książce – zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka Joanna Podsadecka Wydawnictwo Naukowe PWN
inbook.pl od 42.91PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka - Joanna Podsadecka

Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka za 42.91 zł

Cena: 42.91
Sklep: inbook.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka za 42.91 zł w księgarni inbook.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki / Nauki społeczne / Historia
ISBN: 9788301168841
Waga: 0.4800 kg
Rok wydania: b/d

Gen ryzyka w sobie miał... Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego. (Krzysztof Kozłowski) Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju. (Józefa Hennelowa) Jerzy Turowicz - legendarny naczelny Tygodnika Powszechnego - w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po '89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego - głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje - jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto - dzięki tej wyjątkowej książce - zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka Joanna Podsadecka PWN
gandalf.com.pl od 42.97PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka - Joanna Podsadecka

Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka za 42.97 zł

Cena: 42.97
Sklep: gandalf.com.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka za 42.97 zł w księgarni gandalf.com.pl
Wydawca: PWN
Kategoria: Książki, biografie i wspomnienia
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Darmowa wysyłka.

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna PWN
dadada.pl od 43.74PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 43.74 zł

Cena: 43.74
Sklep: dadada.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 43.74 zł w księgarni dadada.pl
Wydawca: PWN
Kategoria: Biografie
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

„Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.” Krzysztof Kozłowski „Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.” Józefa Hennelowa Jerzy Turowicz – legendarny naczelny „Tygodnika Powszechnego” – w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po ‘89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego – głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje – jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto – dzięki tej wyjątkowej książce – zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna PWN
pantomasz.pl od 43.74PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 43.74 zł

Cena: 43.74
Sklep: pantomasz.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 43.74 zł w księgarni pantomasz.pl
Wydawca: PWN
Kategoria: Polityka
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

„Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.” Krzysztof Kozłowski „Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.” Józefa Hennelowa Jerzy Turowicz – legendarny naczelny „Tygodnika Powszechnego” – w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku. Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po ‘89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem. Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego – głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje – jego przyjaźń była darem niezwykłym. Warto – dzięki tej wyjątkowej książce – zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna Wydawnictwo Naukowe PWN
nieprzeczytane.pl od 44.97PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 44.97 zł

Cena: 44.97
Sklep: nieprzeczytane.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 44.97 zł w księgarni nieprzeczytane.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Historia. Archeologia/Historia krajów i krain
ISBN: 9788301168841
Waga: 0.4800 kg
Rok wydania: b/d

Gen ryzyka w sobie miał... PWN ks. Adam Boniecki, Józefa Hennelowa, Krzysztof Ko Wydawnictwo Naukowe PWN
dobre-ksiazki.com.pl od 47.27PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... PWN - ks. Adam Boniecki, Józefa Hennelowa, Krzysztof Ko

Gen ryzyka w sobie miał... PWN za 47.27 zł

Cena: 47.27
Sklep: dobre-ksiazki.com.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... PWN za 47.27 zł w księgarni dobre-ksiazki.com.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

Gen ryzyka w sobie miał... Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.(Krzysztof Kozłowski) Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.(...

Gen ryzyka w sobie miał... Joanna Podsadecka Wydawnictwo Naukowe Pwn
taniaksiazka.pl od 47.52PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Joanna Podsadecka

Gen ryzyka w sobie miał... za 47.52 zł

Cena: 47.52
Sklep: taniaksiazka.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 47.52 zł w księgarni taniaksiazka.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Pwn
Kategoria: Beletrystyka i literatura piękna / Pozostałe
ISBN: 9788301168841
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2012

Gen ryzyka w sobie miał... Podsadecka Joanna Wydawnictwo Naukowe PWN
selkar.pl od 54.47PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Gen ryzyka w sobie miał... - Podsadecka Joanna

Gen ryzyka w sobie miał... za 54.47 zł

Cena: 54.47
Sklep: selkar.pl
Kup teraz Gen ryzyka w sobie miał... za 54.47 zł w księgarni selkar.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki/Biografie
ISBN: 9788301168841
Waga: 0.4800 kg
Rok wydania: 2012

?Jeżeli ktoś ma trochę oleju w głowie, to musi dojść do wniosku, że Turowicz był jednym z najwybitniejszych Polaków XX wieku. Iluż takich mamy? Można na palcach dwóch rąk policzyć. Jego autorytet nie wynikał z nadania. Po prostu w nim siedziało coś nieprzeciętnego.? Krzysztof Kozłowski

?Brakuje mi jego ogromnego ładunku mądrości, ale takiej mądrości nieprzemądrzałej. I trudnego do opisania uroku... Był czarujący, szalenie mądry, równocześnie powściągliwy, pełen spokoju.? Józefa Hennelowa

Jerzy Turowicz ? legendarny naczelny ?Tygodnika Powszechnego? ? w latach 1945-98 kierował pismem, które kształtowało postawy polskiej inteligencji XX wieku.
Był jak opoka, na której opierała się nie tylko redakcja, ale i cała formacja intelektualna, skupiona wokół wartości chrześcijańskich. Jego wrażliwość społeczna, inspirowanie ważnych dyskusji o Kościele, bezkompromisowość wobec przejawów antysemityzmu i ksenofobii czy zaangażowanie w kształtowanie rzeczywistości po ?89 nie zawsze spotykały się ze zrozumieniem.
Dzisiaj, gdy tradycyjne dziennikarstwo powoli odchodzi w przeszłość, przywołanie postaci Jerzego Turowicza, zwłaszcza przez tych, którzy mieli okazję poznać go bliżej, ma szczególne znaczenie. Wśród rozmówców Joanny Podsadeckiej są bliscy współpracownicy i przyjaciele (Krzysztof Kozłowski, Józefa Hennelowa, Janina Ochojska, Adam Michnik, prof. Andrzej Szczeklik, Stefan Wilkanowicz, Anna Szałapak, ks. Adam Boniecki). Kreślą portret człowieka wybitnego ? głęboko prawego, dobrego, odważnego, dbającego przy tym o zwyczajne, ludzkie relacje ? jego przyjaźń była darem niezwykłym.

Warto ? dzięki tej wyjątkowej książce ? zajrzeć do świata, w którym oczywiste wartości nie podlegają dyskusji, a otwarcie na innych rodzi więzi niepodatne na upływ czasu.

Podobne książki

Chemia analityczna Tom 2 Chemiczne metody analizy ilościowej Minczewski Jerzy, Marczenko Zygmunt brak danych
19 ofert od 33.49PLN
Porównaj ceny
Państwo Miecława Studium analityczne Bieniak Janusz brak danych
16 ofert od 29.69PLN
Porównaj ceny
Informacja w Internecie Karciarz Magdalena, Dutko Maciej brak danych
23 ofert od 25.89PLN
Porównaj ceny
Copywriting internetowy Dutko Maciej brak danych
18 ofert od 22.79PLN
Porównaj ceny
Ślicznotka Faleiro Sonia Wydawnictwo Naukowe PWN
13 ofert od 29.47PLN
Porównaj ceny
Burza depcze mi po piętach Głuska Dorota Wydawnictwo Naukowe PWN
9 ofert od 32.47PLN
Porównaj ceny
Wiosna jesienią Październik' 56 z płytą CD Bartoszewski Władysław, Komar Michał Wydawnictwo Naukowe PWN
11 ofert od 11.97PLN
Porównaj ceny
AUDIOBOOK Świat w mroku Pamiętnik ojca dziewczynki w zielonym sweterku Chiger Ignacy Wydawnictwo Naukowe PWN
3 ofert od 29.47PLN
Porównaj ceny
Word 2010 Żarowska-Mazur Alicja, Węglarz Waldemar Wydawnictwo Naukowe PWN
14 ofert od 29.47PLN
Porównaj ceny
Access 2010 Żarowska-Mazur Alicja, Węglarz Waldemar Wydawnictwo Naukowe PWN
14 ofert od 29.47PLN
Porównaj ceny
Polsko-wschodniosłowiańskie stosunki kulturowe Danuta Piwowarska (red.), Ewa Korpała-Kirszak (red.) Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
13 ofert od 21.31PLN
Porównaj ceny
Koabitacja w systemie politycznym V Republiki Francuskiej Jakubiak Łukasz Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
14 ofert od 26.46PLN
Porównaj ceny
Mężczyzna doskonały Nicola Marsh Harlequin Polska
6 ofert od 5.99PLN
Porównaj ceny
Książę pustyni Sophie Weston Harlequin Polska
6 ofert od 5.99PLN
Porównaj ceny
Na ratunek miłości Marion Lennox Harlequin Polska
6 ofert od 5.99PLN
Porównaj ceny
Balsam dla duszy Jessica Steele Harlequin Polska
5 ofert od 5.99PLN
Porównaj ceny
Test na wierność Darcy Maguire Harlequin Polska
5 ofert od 5.99PLN
Porównaj ceny
Sekret Chloe Paula Marshall Harlequin Polska
6 ofert od 9.99PLN
Porównaj ceny
Tajemniczy opiekun Anne Ashley Harlequin Polska
5 ofert od 9.99PLN
Porównaj ceny
Słoneczne przedszkole pięciolatka Przewodnik metodyczny Część 2 Malczewski Jan, Malczewska-Garsztkowiak Lidia brak danych
1 ofert od 18.04PLN
Porównaj ceny
Słoneczne przedszkole pięciolatka Ćwiczenia część 1 Malczewski Jan, Malczewska-Garsztkowiak Lidia brak danych
3 ofert od 18.04PLN
Porównaj ceny
Słoneczne przedszkole pięciolatka Ćwiczenia część 2 Malczewski Jan, Malczewska-Garsztkowiak Lidia brak danych
8 ofert od 16.63PLN
Porównaj ceny
Słoneczne przedszkole pięciolatka Ćwiczenia część 2 Malczewski Jan, Malczewska-Garsztkowiak Lidia brak danych
8 ofert od 10.93PLN
Porównaj ceny
Program wychowania przedszkolnego Malczewski Jan, Malczewska-Garsztkowiak Lidia brak danych
1 ofert od 10.93PLN
Porównaj ceny
Tajemnice Lubania. Łużyce nieznane + CD Skowroński Janusz CB
16 ofert od 33.86PLN
Porównaj ceny