Wielka transformacja - Polanyi Karl

Podsumowanie ofert

Liczba ofert: 15.
Książkę Wielka transformacja można najtaniej kupić w sklepie internetowym bonito.pl za jedyne 37.80zł.
Średnia cena książki Wielka transformacja wynosi 43.87zł.

Wielka transformacja Karl Polanyi Wydawnictwo Naukowe PWN
bonito.pl od 37.80PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Karl Polanyi

Wielka transformacja za 37.80 zł

Cena: 37.80
Sklep: bonito.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 37.80 zł w księgarni bonito.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Pozostałe
ISBN: 9788301165208
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2010

Dziewiętnastowieczna cywilizacja załamała się. Książka ta jest poświęcona politycznym i gospodarczym przyczynom tego wydarzenia oraz głębokim przemianom, którym dało ono początek. Tak Karl Polanyi rozpoczyna swoją książkę, która w rzeczywistości oferuje znacznie więcej niż badanie mechanizmów rewolucji przemysłowej ? przede wszystkim dotyczy także naszych kryzysowych czasów. Możemy bowiem postrzegać publikację, której polskie tłumaczenie ukazuje się po 66 latach od jej powstania, jako sięgającą głęboko w historię Europy analizę podłoża obecnego kryzysu i głos w dyskusji o kondycji współczesnego kapitalizmu. Autor występuje przeciwko koncepcji wolnego i samoregulującego się rynku, niezwykle dziś popularnej i atrakcyjnej dla współczesnego uczestnika życia publicznego. Wolny rynek, jak sądzi Polanyi, rozbija się o naturę człowieka. Jak niegdyś komunizm, który wielu rozsądnym ludziom zdawał się ideą szlachetną i sprawiedliwą, okazał się naiwną utopią i zamienił w przeciwieństwo sprawiedliwości, tak samoregulujący się rynek, z pozoru mądrzejszy od nieudolnych rządów i stronniczych polityków, okazuje się tylko mitem, w którym nie ma miejsca dla żywych ludzi. W realnym świecie nie jest to już dążący do równowagi organizm, lecz niezrównoważone monstrum niszczące cały świat społeczny. Rynek traktowany jak nienaruszalna świętość oddziela się od społeczeństwa, które staje się jedynie przybudówką do niego, trybikiem w jego machinie. Pozostawiony sam sobie rynek niszczy relacje społeczne, narzucając im charakter ekonomiczny. Polanyi wykracza poza klasyczną ekonomię, podkreśla zakorzenienie mechanizmów gospodarczych w świecie społecznym i sprzeciwia się abstrakcyjnemu traktowaniu tych dwóch aspektów.

Wielka transformacja Polanyi Karl Wydawnictwo Naukowe PWN
profit24.pl od 39.14PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Polanyi Karl

Wielka transformacja za 39.14 zł

Cena: 39.14
Sklep: profit24.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 39.14 zł w księgarni profit24.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Nauki humanistyczne i społeczne/Socjologia
ISBN: 9788301165208
Waga: 0.7100 kg
Rok wydania: b/d

Wielka transformacja Karl Polanyi Wydawnictwo Naukowe PWN
aros.pl od 39.42PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Karl Polanyi

Wielka transformacja za 39.42 zł

Cena: 39.42
Sklep: aros.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 39.42 zł w księgarni aros.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Pozostałe
ISBN: 9788301165208
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2010

Dziewiętnastowieczna cywilizacja załamała się. Książka ta jest poświęcona politycznym i gospodarczym przyczynom tego wydarzenia oraz głębokim przemianom, którym dało ono początek. Tak Karl Polanyi roz

Wielka transformacja Polanyi Karl brak danych
madbooks.pl od 40.84PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Polanyi Karl

Wielka transformacja za 40.84 zł

Cena: 40.84
Sklep: madbooks.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 40.84 zł w księgarni madbooks.pl
Wydawca: brak danych
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe
ISBN: 9788301165208
Waga: 0.7100 kg
Rok wydania: 2010

Dziewiętnastowieczna cywilizacja załamała się. Książka ta jest poświęcona politycznym i gospodarczym przyczynom tego wydarzenia oraz głębokim przemianom, którym dało ono początek. Tak Karl Polanyi rozpoczyna swoją książkę, która w rzeczywistości oferuje znacznie więcej niż badanie mechanizmów rewolucji przemysłowej – przede wszystkim dotyczy także naszych kryzysowych czasów. Możemy bowiem postrzegać publikację, której polskie tłumaczenie ukazuje się po 66 latach od jej powstania, jako sięgającą głęboko w historię Europy analizę podłoża obecnego kryzysu i głos w dyskusji o kondycji współczesnego kapitalizmu.Autor występuje przeciwko koncepcji wolnego i samoregulującego się rynku, niezwykle dziś popularnej i atrakcyjnej dla współczesnego uczestnika życia publicznego. Wolny rynek, jak sądzi Polanyi, rozbija się o naturę człowieka. Jak niegdyś komunizm, który wielu rozsądnym ludziom zdawał się ideą szlachetną i sprawiedliwą, okazał się naiwną utopią i zamienił w przeciwieństwo sprawiedliwości, tak samoregulujący się rynek, z pozoru mądrzejszy od nieudolnych rządów i stronniczych polityków, okazuje się tylko mitem, w którym nie ma miejsca dla żywych ludzi. W realnym świecie nie jest to już dążący do równowagi organizm, lecz niezrównoważone monstrum niszczące cały świat społeczny. Rynek traktowany jak nienaruszalna świętość oddziela się od społeczeństwa, które staje się jedynie przybudówką do niego, trybikiem w jego machinie. Pozostawiony sam sobie rynek niszczy relacje społeczne, narzucając im charakter ekonomiczny.Polanyi wykracza poza klasyczną ekonomię, podkreśla zakorzenienie mechanizmów gospodarczych w świecie społecznym i sprzeciwia się abstrakcyjnemu traktowaniu tych dwóch aspektów.

Wielka transformacja Polanyi Karl onepress
onepress.pl od 42.42PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Polanyi Karl

Wielka transformacja za 42.42 zł

Cena: 42.42
Sklep: onepress.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 42.42 zł w księgarni onepress.pl
Wydawca: onepress
Kategoria: bez kategorii
ISBN: 9788301165208
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Dziewiętnastowieczna cywilizacja załamała się. Książka ta jest poświęcona politycznym i gospodarczym przyczynom tego wydarzenia oraz głębokim przemianom, którym dało ono początek. Tak Karl Polanyi rozpoczyna swoją książkę, która w rzeczywistości oferuje znacznie więcej niż badanie mechanizmów rewolucji przemysłowej - przede wszystkim dotyczy także naszych kryzysowych czasów. Możemy bowiem postrzegać publikację, której polskie tłumaczenie ukazuje się po 66 latach od jej powstania, jako sięgającą głęboko w historię Europy analizę podłoża obecnego kryzysu i głos w dyskusji o kondycji współczesnego kapitalizmu. Autor występuje przeciwko koncepcji wolnego i samoregulującego się rynku, niezwykle dziś popularnej i atrakcyjnej dla współczesnego uczestnika życia publicznego. Wolny rynek, jak sądzi Polanyi, rozbija się o naturę człowieka. Jak niegdyś komunizm, który wielu rozsądnym ludziom zdawał się ideą szlachetną i sprawiedliwą, okazał się naiwną utopią i zamienił w przeciwieństwo sprawiedliwości, tak samoregulujący się rynek, z pozoru mądrzejszy od nieudolnych rządów i stronniczych polityków, okazuje się tylko mitem, w którym nie ma miejsca dla żywych ludzi. W realnym świecie nie jest to już dążący do równowagi organizm, lecz niezrównoważone monstrum niszczące cały świat społeczny. Rynek traktowany jak nienaruszalna świętość oddziela się od społeczeństwa, które staje się jedynie przybudówką do niego, trybikiem w jego machinie. Pozostawiony sam sobie rynek niszczy relacje społeczne, narzucając im charakter ekonomiczny. Polanyi wykracza poza klasyczną ekonomię, podkreśla zakorzenienie mechanizmów gospodarczych w świecie społecznym i sprzeciwia się abstrakcyjnemu traktowaniu tych dwóch aspektów.

Wielka transformacja - dostawa od 3,49 PLN Polanyi Karl Wydawnictwo Naukowe PWN
mestro.pl od 42.66PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - dostawa od 3,49 PLN - Polanyi Karl

Wielka transformacja - dostawa od 3,49 PLN za 42.66 zł

Cena: 42.66
Sklep: mestro.pl
Kup teraz Wielka transformacja - dostawa od 3,49 PLN za 42.66 zł w księgarni mestro.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Nauki humanistyczne i społeczne/Socjologia
ISBN: 9788301165208
Waga: 0.7100 kg
Rok wydania: b/d

Wielka transformacja - Karl Polanyi Karl Polanyi Wydawnictwo Naukowe PWN
inbook.pl od 42.91PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Karl Polanyi - Karl Polanyi

Wielka transformacja - Karl Polanyi za 42.91 zł

Cena: 42.91
Sklep: inbook.pl
Kup teraz Wielka transformacja - Karl Polanyi za 42.91 zł w księgarni inbook.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki / Prawo, ekonomia, biznes / Ekonomia, biznes
ISBN: 9788301165208
Waga: 0.7100 kg
Rok wydania: b/d

Dziewiętnastowieczna cywilizacja załamała się. Książka ta jest poświęcona politycznym i gospodarczym przyczynom tego wydarzenia oraz głębokim przemianom, którym dało ono początek. Tak Karl Polanyi rozpoczyna swoją książkę, która w rzeczywistości oferuje znacznie więcej niż badanie mechanizmów rewolucji przemysłowej ? przede wszystkim dotyczy także naszych kryzysowych czasów. Możemy bowiem postrzegać publikację, której polskie tłumaczenie ukazuje się po 66 latach od jej powstania, jako sięgającą głęboko w historię Europy analizę podłoża obecnego kryzysu i głos w dyskusji o kondycji współczesnego kapitalizmu. Autor występuje przeciwko koncepcji wolnego i samoregulującego się rynku, niezwykle dziś popularnej i atrakcyjnej dla współczesnego uczestnika życia publicznego. Wolny rynek, jak sądzi Polanyi, rozbija się o naturę człowieka. Jak niegdyś komunizm, który wielu rozsądnym ludziom zdawał się ideą szlachetną i sprawiedliwą, okazał się naiwną utopią i zamienił w przeciwieństwo sprawiedliwości, tak samoregulujący się rynek, z pozoru mądrzejszy od nieudolnych rządów i stronniczych polityków, okazuje się tylko mitem, w którym nie ma miejsca dla żywych ludzi. W realnym świecie nie jest to już dążący do równowagi organizm, lecz niezrównoważone monstrum niszczące cały świat społeczny. Rynek traktowany jak nienaruszalna świętość oddziela się od społeczeństwa, które staje się jedynie przybudówką do niego, trybikiem w jego machinie. Pozostawiony sam sobie rynek niszczy relacje społeczne, narzucając im charakter ekonomiczny. Polanyi wykracza poza klasyczną ekonomię, podkreśla zakorzenienie mechanizmów gospodarczych w świecie społecznym i sprzeciwia się abstrakcyjnemu traktowaniu tych dwóch aspektów.

Wielka transformacja Polanyi Karl PWN
pantomasz.pl od 43.74PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Polanyi Karl

Wielka transformacja za 43.74 zł

Cena: 43.74
Sklep: pantomasz.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 43.74 zł w księgarni pantomasz.pl
Wydawca: PWN
Kategoria: Ekonomia
ISBN: 9788301165208
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Dziewiętnastowieczna cywilizacja załamała się. Książka ta jest poświęcona politycznym i gospodarczym przyczynom tego wydarzenia oraz głębokim przemianom, którym dało ono początek. Tak Karl Polanyi rozpoczyna swoją książkę, która w rzeczywistości oferuje znacznie więcej niż badanie mechanizmów rewolucji przemysłowej – przede wszystkim dotyczy także naszych kryzysowych czasów. Możemy bowiem postrzegać publikację, której polskie tłumaczenie ukazuje się po 66 latach od jej powstania, jako sięgającą głęboko w historię Europy analizę podłoża obecnego kryzysu i głos w dyskusji o kondycji współczesnego kapitalizmu. Autor występuje przeciwko koncepcji wolnego i samoregulującego się rynku, niezwykle dziś popularnej i atrakcyjnej dla współczesnego uczestnika życia publicznego. Wolny rynek, jak sądzi Polanyi, rozbija się o naturę człowieka. Jak niegdyś komunizm, który wielu rozsądnym ludziom zdawał się ideą szlachetną i sprawiedliwą, okazał się naiwną utopią i zamienił w przeciwieństwo sprawiedliwości, tak samoregulujący się rynek, z pozoru mądrzejszy od nieudolnych rządów i stronniczych polityków, okazuje się tylko mitem, w którym nie ma miejsca dla żywych ludzi. W realnym świecie nie jest to już dążący do równowagi organizm, lecz niezrównoważone monstrum niszczące cały świat społeczny. Rynek traktowany jak nienaruszalna świętość oddziela się od społeczeństwa, które staje się jedynie przybudówką do niego, trybikiem w jego machinie. Pozostawiony sam sobie rynek niszczy relacje społeczne, narzucając im charakter ekonomiczny. Polanyi wykracza poza klasyczną ekonomię, podkreśla zakorzenienie mechanizmów gospodarczych w świecie społecznym i sprzeciwia się abstrakcyjnemu traktowaniu tych dwóch aspektów.

Wielka transformacja Polanyi Karl PWN
dadada.pl od 43.74PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Polanyi Karl

Wielka transformacja za 43.74 zł

Cena: 43.74
Sklep: dadada.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 43.74 zł w księgarni dadada.pl
Wydawca: PWN
Kategoria: Historia Europy
ISBN: 9788301165208
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Dziewiętnastowieczna cywilizacja załamała się. Książka ta jest poświęcona politycznym i gospodarczym przyczynom tego wydarzenia oraz głębokim przemianom, którym dało ono początek. Tak Karl Polanyi rozpoczyna swoją książkę, która w rzeczywistości oferuje znacznie więcej niż badanie mechanizmów rewolucji przemysłowej – przede wszystkim dotyczy także naszych kryzysowych czasów. Możemy bowiem postrzegać publikację, której polskie tłumaczenie ukazuje się po 66 latach od jej powstania, jako sięgającą głęboko w historię Europy analizę podłoża obecnego kryzysu i głos w dyskusji o kondycji współczesnego kapitalizmu. Autor występuje przeciwko koncepcji wolnego i samoregulującego się rynku, niezwykle dziś popularnej i atrakcyjnej dla współczesnego uczestnika życia publicznego. Wolny rynek, jak sądzi Polanyi, rozbija się o naturę człowieka. Jak niegdyś komunizm, który wielu rozsądnym ludziom zdawał się ideą szlachetną i sprawiedliwą, okazał się naiwną utopią i zamienił w przeciwieństwo sprawiedliwości, tak samoregulujący się rynek, z pozoru mądrzejszy od nieudolnych rządów i stronniczych polityków, okazuje się tylko mitem, w którym nie ma miejsca dla żywych ludzi. W realnym świecie nie jest to już dążący do równowagi organizm, lecz niezrównoważone monstrum niszczące cały świat społeczny. Rynek traktowany jak nienaruszalna świętość oddziela się od społeczeństwa, które staje się jedynie przybudówką do niego, trybikiem w jego machinie. Pozostawiony sam sobie rynek niszczy relacje społeczne, narzucając im charakter ekonomiczny. Polanyi wykracza poza klasyczną ekonomię, podkreśla zakorzenienie mechanizmów gospodarczych w świecie społecznym i sprzeciwia się abstrakcyjnemu traktowaniu tych dwóch aspektów.

Wielka transformacja Polanyi Karl Wydawnictwo Naukowe PWN
nieprzeczytane.pl od 43.80PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Polanyi Karl

Wielka transformacja za 43.80 zł

Cena: 43.80
Sklep: nieprzeczytane.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 43.80 zł w księgarni nieprzeczytane.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Nauki humanistyczne i społeczne/Socjologia
ISBN: 9788301165208
Waga: 0.7100 kg
Rok wydania: b/d

Wielka transformacja Karl Polanyi Wydawnictwo Naukowe PWN
ravelo.pl od 43.88PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Karl Polanyi

Wielka transformacja za 43.88 zł

Cena: 43.88
Sklep: ravelo.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 43.88 zł w księgarni ravelo.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki / Ekonomia i biznes
ISBN: 9788301165208
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Dziewiętnastowieczna cywilizacja załamała się. Książka ta jest poświęcona politycznym i gospodarczym przyczynom tego wydarzenia oraz głębokim przemianom, którym dało ono początek. Tak Karl Polanyi rozpoczyna swoją książkę, która w rzeczywistości oferuje znacznie więcej niż badanie mechanizmów rewolucji przemysłowej – przede wszystkim dotyczy także naszych kryzysowych czasów. Możemy bowiem postrzegać publikację, której polskie tłumaczenie ukazuje się po 66 latach od jej powstania, jako sięgającą głęboko w historię Europy analizę podłoża obecnego kryzysu i głos w dyskusji o kondycji współczesnego kapitalizmu. Autor występuje przeciwko koncepcji wolnego i samoregulującego się rynku, niezwykle dziś popularnej i atrakcyjnej dla współczesnego uczestnika życia publicznego. Wolny rynek, jak sądzi Polanyi, rozbija się o naturę człowieka. Jak niegdyś komunizm, który wielu rozsądnym ludziom zdawał się ideą szlachetną i sprawiedliwą, okazał się naiwną utopią i zamienił w przeciwieństwo sprawiedliwości, tak samoregulujący się rynek, z pozoru mądrzejszy od nieudolnych rządów i stronniczych polityków, okazuje się tylko mitem, w którym nie ma miejsca dla żywych ludzi. W realnym świecie nie jest to już dążący do równowagi organizm, lecz niezrównoważone monstrum niszczące cały świat społeczny. Rynek traktowany jak nienaruszalna świętość oddziela się od społeczeństwa, które staje się jedynie przybudówką do niego, trybikiem w jego machinie. Pozostawiony sam sobie rynek niszczy relacje społeczne, narzucając im charakter ekonomiczny. Polanyi wykracza poza klasyczną ekonomię, podkreśla zakorzenienie mechanizmów gospodarczych w świecie społecznym i sprzeciwia się abstrakcyjnemu traktowaniu tych dwóch aspektów.

Wielka transformacja Karl Polanyi Wydawnictwo Naukowe Pwn
taniaksiazka.pl od 47.52PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Karl Polanyi

Wielka transformacja za 47.52 zł

Cena: 47.52
Sklep: taniaksiazka.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 47.52 zł w księgarni taniaksiazka.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Pwn
Kategoria: Książki naukowe i popularnonaukowe / Historia / Historia Europy / Historia pozostałych państw europejskich
ISBN: 9788301165208
Waga: b/d kg
Rok wydania: 2010

Wielka transformacja Polanyi Karl Wydawnictwo Naukowe PWN
dobre-ksiazki.com.pl od 47.61PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Polanyi Karl

Wielka transformacja za 47.61 zł

Cena: 47.61
Sklep: dobre-ksiazki.com.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 47.61 zł w księgarni dobre-ksiazki.com.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki/Podręczniki akademickie/Politologia
ISBN: 9788301165208
Waga: 0.7100 kg
Rok wydania: 2016

Dziewiętnastowieczna cywilizacja załamała się. Książka ta jest poświęcona politycznym i gospodarczym przyczynom tego wydarzenia oraz głębokim przemianom, którym dało ono początek. Tak Karl Polanyi rozpoczyna swoją książkę, która w rzeczywistości oferuje znacznie więcej niż badanie mechanizmów rewolucji przemysłowej ? przede wszystkim dotyczy także naszych kryzysowych czasów. Możemy bowiem postrzegać publikację, której polskie tłumaczenie ukazuje się po 66 latach od jej powstania, jako sięgającą ...

Wielka transformacja Karl Polanyi Karl Polanyi PWN
gandalf.com.pl od 48.06PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja Karl Polanyi - Karl Polanyi

Wielka transformacja Karl Polanyi za 48.06 zł

Cena: 48.06
Sklep: gandalf.com.pl
Kup teraz Wielka transformacja Karl Polanyi za 48.06 zł w księgarni gandalf.com.pl
Wydawca: PWN
Kategoria: Książki, nauki społeczne
ISBN: 9788301165208
Waga: b/d kg
Rok wydania: b/d

Darmowa wysyłka.

Wielka transformacja Polanyi Karl Wydawnictwo Naukowe PWN
selkar.pl od 54.47PLN
KUP KSIĄŻKĘ
Wielka transformacja - Polanyi Karl

Wielka transformacja za 54.47 zł

Cena: 54.47
Sklep: selkar.pl
Kup teraz Wielka transformacja za 54.47 zł w księgarni selkar.pl
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Kategoria: Książki/Literatura naukowa i popularnonaukowa/Wydawnictwa naukowe
ISBN: 9788301165208
Waga: 0.7100 kg
Rok wydania: 2010

Dziewiętnastowieczna cywilizacja załamała się. Książka ta jest poświęcona politycznym i gospodarczym przyczynom tego wydarzenia oraz głębokim przemianom, którym dało ono początek. Tak Karl Polanyi rozpoczyna swoją książkę, która w rzeczywistości oferuje znacznie więcej niż badanie mechanizmów rewolucji przemysłowej ? przede wszystkim dotyczy także naszych kryzysowych czasów. Możemy bowiem postrzegać publikację, której polskie tłumaczenie ukazuje się po 66 latach od jej powstania, jako sięgającą głęboko w historię Europy analizę podłoża obecnego kryzysu i głos w dyskusji o kondycji współczesnego kapitalizmu.

Autor występuje przeciwko koncepcji wolnego i samoregulującego się rynku, niezwykle dziś popularnej i atrakcyjnej dla współczesnego uczestnika życia publicznego. Wolny rynek, jak sądzi Polanyi, rozbija się o naturę człowieka. Jak niegdyś komunizm, który wielu rozsądnym ludziom zdawał się ideą szlachetną i sprawiedliwą, okazał się naiwną utopią i zamienił w przeciwieństwo sprawiedliwości, tak samoregulujący się rynek, z pozoru mądrzejszy od nieudolnych rządów i stronniczych polityków, okazuje się tylko mitem, w którym nie ma miejsca dla żywych ludzi. W realnym świecie nie jest to już dążący do równowagi organizm, lecz niezrównoważone monstrum niszczące cały świat społeczny. Rynek traktowany jak nienaruszalna świętość oddziela się od społeczeństwa, które staje się jedynie przybudówką do niego, trybikiem w jego machinie. Pozostawiony sam sobie rynek niszczy relacje społeczne, narzucając im charakter ekonomiczny.

Polanyi wykracza poza klasyczną ekonomię, podkreśla zakorzenienie mechanizmów gospodarczych w świecie społecznym i sprzeciwia się abstrakcyjnemu traktowaniu tych dwóch aspektów.

Podobne książki

Konstantynopol Nowy Rzym brak Wydawnictwo Naukowe PWN
16 ofert od 84.47PLN
Porównaj ceny
Słowniki tematyczne 1 Język polski Nauka o literaturze brak Wydawnictwo Naukowe PWN
15 ofert od 34.47PLN
Porównaj ceny
Słownik tematyczny Tom 2 Matematyka brak Wydawnictwo Naukowe PWN
15 ofert od 34.47PLN
Porównaj ceny
Słownik tematyczny Tom 3 Historia brak Wydawnictwo Naukowe PWN
15 ofert od 34.47PLN
Porównaj ceny
Słowniki tematyczne Tom 4 Wiedza o społeczeństwie brak Wydawnictwo Naukowe PWN
16 ofert od 34.47PLN
Porównaj ceny
Słowniki tematyczne 6 Biologia część 1 brak Wydawnictwo Naukowe PWN
15 ofert od 34.47PLN
Porównaj ceny
Słownik tematyczny Tom 7 Biologia część 2 brak Wydawnictwo Naukowe PWN
15 ofert od 34.47PLN
Porównaj ceny
Słowniki tematyczne Tom 5 Geografia brak Wydawnictwo Naukowe PWN
15 ofert od 34.47PLN
Porównaj ceny
Między nieuchronnością a możliwością - wychowanie w warunkach zmiany brak brak danych
15 ofert od 21.14PLN
Porównaj ceny
Na paryskich salonach Caitlin Crews Harlequin
8 ofert od 8.99PLN
Porównaj ceny
Niezapomniany wernisaż Kate Hewitt Harlequin
6 ofert od 8.99PLN
Porównaj ceny
BOŻE IGRZYSKO HISTORIA POLSKI TW Davies Norman brak danych
19 ofert od 79.09PLN
Porównaj ceny
EUROPA ROZPRAWA HISTORYKA Z HISTORIĄ Davies Norman brak danych
18 ofert od 79.09PLN
Porównaj ceny
Herezja Kołakowski Leszek brak danych
2 ofert od 21.38PLN
Porównaj ceny
Duża solidarność mała solidarność Biografia Henryki Krzywonos Agnieszka Wiśniewska Stowarzyszenie im. Stanisława Brzozowskiego
19 ofert od 24.43PLN
Porównaj ceny
Promienie jednego światła J. Donald Walters Loka
6 ofert od 32.32PLN
Porównaj ceny
LEKCJE WARTE MILIARDY DOLARÓW BR Carroll Paul B., Mui Chunka brak danych
1 ofert od 46.31PLN
Porównaj ceny
Akademia Franklina 3 latek Gregorek Anna, Waleszkiewicz Kamila brak danych
1 ofert od 5.46PLN
Porównaj ceny
Doskonała sylwetka z EFT Kryszczyszyn Krystyna Studio Astropsychologii
18 ofert od 24.01PLN
Porównaj ceny
Szkoła na miarę Chcę wiedzieć więcej B NE Kumor Marianna, Klimkowska Hanna Nowa Era
13 ofert od 15.75PLN
Porównaj ceny
Z drugiej strony ambony rok A Jaroń Wojciech brak danych
13 ofert od 16.14PLN
Porównaj ceny
Aktualność Ewangelii. Rozważania na rok A, B, C Staniek Edward brak danych
2 ofert od 29.69PLN
Porównaj ceny
Pielęgnacja skóry Porady lekarza rodzinnego brak Literat
16 ofert od 2.73PLN
Porównaj ceny
System finansów publicznych brak brak danych
15 ofert od 47.26PLN
Porównaj ceny
Daniny publiczne brak brak danych
14 ofert od 35.14PLN
Porównaj ceny
Moje życie z płytą CD Gajda Janusz Impuls
15 ofert od 29.64PLN
Porównaj ceny